Oral B PRO 750

Ju prezantojmë furçën elektrike të dhëmbëve Oral-B Pro 750 CrossAction, një nga furçë dhëmbësh elektronike më të shiturit në vendin tonë. Bashkohuni me ne dhe zbuloni pse po përballemi me një nga pajisjet e pastrimit dentar më të vlerësuar nga përdoruesit.

Mos e humbisni këtë përmbledhje dhe zbuloni karakteristikat, çmimin, mendimet e klientëve ... të gjitha informacionet që ju nevojiten për të vlerësuar avantazhet dhe disavantazhet e këtij modeli nga lideri botëror në higjienën orale.

Përmban Oral B PRO 750

Kjo është një Modeli elektrik i rikarikueshëm, lëvizja dinamike 3D e të cilit arrin një pastrim shumë më efektiv dentar sesa një furçë dhëmbësh manuale.

Le të shohim se si e bën atë!

Teknologjia 3D

La Teknologji 3d siguron një lëvizje të kokës që ofron një veprim oscilues, rrotullues dhe pulsues, duke arritur Hiqe dërrasë deri ne 100% më shumë se një furçë normale.

Për adhuruesit e veçorive dhe specifikimeve, vlen të përmendet se ka një frekuencë prej 20.000 lëkundje dhe 8.800 rrotullime në minutë.

Karakteristikat e veçuara

Kjo furçë ofron një unike modaliteti i quajtur "Pastrimi ditor", indikuar për higjienë të plotë për kujdesin e përditshëm oral.

Për t'ju ndihmuar të lani dhëmbët në mënyrë më efikase është e pajisur me një kohëmatës. Ky kohëmatës praktik dhe i dobishëm sinjalizon një pauzë të shkurtër çdo 30 sekonda për të treguar për të kaluar në zonën tjetër të gojës. Një pauzë më e gjatë tregon se pastrimi i rekomanduar prej dy minutash ka përfunduar.

Kokat e furçave

Në paketën e shitjeve, ky model përfshin kokën «CrossAction», por është në përputhje me pesë koka të tjera për të ofruar një pastrim dentar që plotëson nevoja të ndryshme.

 • Të zbardhura
 • i ndjeshëm
 • Kujdesi për mishrat e dhëmbëve
 • Pastrimi i gjuhës
 • Pastrim intensiv

Mos harroni se si Oral B ashtu edhe dentistët rekomandoni ndërrimin e kokave elektrike të furçës së dhëmbëve çdo 3 ose 4 muaj, ose kur fibrat janë të konsumuara ose të zbardhura.

Ushqimi dhe Autonomia

Ky model Braun ka një bateri e rikarikueshme dhe një mbajtëse karikues kontakti.

Pajisja mund të marrë karikim i plotë deri në 22 orë dhe lejon deri në 7 ditë autonomi duke bërë 2 pastrime ditore nga 2 minuta secila.

Njësia ka një dritë jeshile që pulson kur karikohet dhe qëndron e qëndrueshme kur ringarkohet plotësisht.

Gjithashtu na sinjalizon kur bateria po mbaron me një dritë të kuqe në dorezë që pulson për të treguar se duhet të karikohet.

Për të përfituar nga kapaciteti i plotë i baterisë dhe për të arritur performancën maksimale, duke zgjatur jetën e saj të dobishme, prodhuesi rekomandon shkarkimin dhe rimbushjen e plotë të baterisë një herë në gjashtë muaj, të paktën.

Projektim dhe ndërtim

Përsa i përket dizajnit të furçës, Oral B na thotë se është projektuar i frymëzuar nga instrumentet profesionale të pastrimit të dhëmbëve.

Logjikisht trupi i furçës mund të laget për ta larë pa probleme, por rekomandohet të mos e zhytni në ujë për të shmangur dëmtimet e mundshme.

garanci

Furça e dhëmbëve elektrike Pro 750 CrossAction ka 2 vite garanci. Brenda kësaj periudhe, prodhuesi do të korrigjojë, pa pagesë, çdo defekt që rezulton nga një defekt në material ose në prodhim.

Oral B PRO 750 CrossAction Price

Kjo furçë zakonisht kushton rreth 35-40 euro, në varësi të vendit ku dëshironi ta blini. Nëse dëshironi të bëni blerjen tuaj në internet, ju mund të gjeni çmimin më të mirë në internet duke klikuar butonin më poshtë.

Oferta Oral B PRO 750
 • Ndjenja e pastërtisë dhe larjes së përditshme profesionale...
 • Teknologjia ekskluzive e pastrimit 3D e Oral-B: lëkundet,...
 • Kontrolli i presionit në mishrat e dhëmbëve: nëse lani...

Aksesorët e përfshirë

Kjo paketë përfshin trupin e furçës, një kokë CrossAction, karikuesin, një kuti udhëtimi dhe broshurën e udhëzimeve.

Konkluzione dhe Opinione

Produkti që luan në rishikimin tonë është ndër furçat elektrike të dhëmbëve më të shitur në Amazon. Oral B vazhdon të jetë firma standarde për sa i përket higjenë me gojë është i shqetësuar, dhe cilësia e teknologjisë 3D të serisë PRO ka vlerësime shumë të mira në mesin e përdoruesve të saj.

atëherë ne shqyrtojmë të mirat dhe të këqijat më të rëndësishme të kësaj pajisjeje:

avantazh

 • Aparat i thjeshtë dhe shumë efektiv për pastrimin e dhëmbëve
 • Cilësi e lartë e materialeve
 • Vlera e mirë për para
 • Jetëgjatësi e shkëlqyeshme e baterisë
 • Përfshin një kuti për ruajtjen e furçës

disavantazhet

 • Karikuesi nuk përshtatet në kutinë e udhëtimit
 • Përfshin vetëm një kokë
 • Duhet shumë kohë për të ngarkuar baterinë

Shqyrtimet e përdoruesve

Oral-B 750 Pro ka mbledhur komente të shkëlqyera të klientëve. Duke klikuar butonin e mëposhtëm, mund të lexoni më shumë se 1500 opinione të njerëzve që e kanë blerë këtë produkt.

Vlerësimi i përgjithshëm është i jashtëzakonshëm dhe më shumë se 90% e klientëve Ata e kanë shënuar me notën 4 dhe 5 nga 5. Çfarë mund të thuhet më shumë?

Shihni më shumë komente në Amazon

Pyetjet e bëra më shpesh

 • A përfshin ky model një sensor presioni?: Jo.
 • A është normale që ai të ngrihet në këmbë gjatë larjes?: Po, bën mikro-ndalesa për të treguar ndryshimin e zonës së gojës dhe kur është arritur koha e rekomanduar e larjes.
 • A është i përshtatshëm për njerëzit që përdorin ortodonci?: Kjo është e drejtë, mund të përdoret nga njerëzit që kanë mbajtëse. Cfare ka me shume, ka një kokë të veçantë, "Ortho Care", e cila është krijuar posaçërisht për përdorues të tillë.
 • Kur nuk është në përdorim, a këshillohet ta keni furçën në bazën e karikimit?: Nuk ka asnjë ndryshim ta mbani furçën në bazën e saj ndërsa nuk është në përdorim, ose ta lini të shkarkohet plotësisht sa herë që karikohet.
 • Sa i gjatë është kablloja e ngarkuesit?: Ka një gjatësi prej 60 cm.

Ku të blini Oral-B PRO 750 CrossAction?

Nëse keni vendosur të blini OralB Pro 750 CrossAction në një dyqan online me çmimin më të mirë, klikoni në butonin e mëposhtëm për të përfituar nga oferta më e mirë.

Blej furçë
 • Ndjenja e pastërtisë dhe larjes së përditshme profesionale...
 • Teknologjia ekskluzive e pastrimit 3D e Oral-B: lëkundet,...
 • Kontrolli i presionit në mishrat e dhëmbëve: nëse lani...

përmbledhje
Imazhin e produktit
Author Vlerësim
1star1star1star1stargri
agregati Rating
5 në bazë të 1 vota
Brand Name
Braun Oral-B
Emri i produktit
PRO 750

Sa dëshironi të shpenzoni për ujitësin e dhëmbëve?

Ne ju tregojmë opsionet më të mira me buxhetin tuaj

50 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.