Irriguesit më të mirë portativ dentarë

¿Jeni duke kerkuar nje Irrigator Portativ Oral Dhe nuk jeni të sigurt se cila është më e mira për ju? Në këtë postim ju tregojmë më të mirat në treg dhe ne analizojmë karakteristikat e tij, opinionet e përdoruesve të cilët i kanë provuar tashmë dhe ku mund t'i blejnë ato me çmimin më të mirë në internet.

Vazhdoni të lexoni dhe gjeni atë që i përshtatet më mirë nevojave dhe buxhetit tuaj.

Dizajn
Nr. 1 në shitje
Irrigator Panasonic EW1211W845 ...
Marka kryesore
Ujitëse Waterpik...
Desktop
Ujitëse Waterpik...
Stack Folding
Panasonic EW-DJ10-A503 ...
barato
morpilot - Bateri -...
Markë
Panasonic
ujëpik
ujëpik
Panasonic
hyggeland
Model
EW1211W845
Wp-560 pa tela
Udhëtar Wp-300
EWDJ10
FC159
Lloj
pa tel
pa tel
Desktop udhëtimi
Bateritë me valë
pa tel
Bateria e rimbushshme
Depozitë
130 ml
210 ml
450 ml
165 ml
200 ml
Presioni maksimal.
85 Psi
75 Psi
80 Psi
76 Psi
100 PSi
Mënyrat e përdorimit
3 nivele
2 nivele
3 nivele
2 nivele
2 nivele
Llojet e grykave
1
3
3
1
1
ratings
-
-
-
-
çmim
42,07 €
103,19 €
54,99 €
-
25,49 €
Nr. 1 në shitje
Dizajn
Irrigator Panasonic EW1211W845 ...
Markë
Panasonic
Model
EW1211W845
Lloj
pa tel
Bateria e rimbushshme
Depozitë
130 ml
Presioni maksimal.
85 Psi
Mënyrat e përdorimit
3 nivele
Llojet e grykave
1
ratings
-
çmim
42,07 €
Marka kryesore
Dizajn
Ujitëse Waterpik...
Markë
ujëpik
Model
Wp-560 pa tela
Lloj
pa tel
Bateria e rimbushshme
Depozitë
210 ml
Presioni maksimal.
75 Psi
Mënyrat e përdorimit
2 nivele
Llojet e grykave
3
ratings
-
çmim
103,19 €
Desktop
Dizajn
Ujitëse Waterpik...
Markë
ujëpik
Model
Udhëtar Wp-300
Lloj
Desktop udhëtimi
Bateria e rimbushshme
Depozitë
450 ml
Presioni maksimal.
80 Psi
Mënyrat e përdorimit
3 nivele
Llojet e grykave
3
ratings
-
çmim
54,99 €
Stack Folding
Dizajn
Panasonic EW-DJ10-A503 ...
Markë
Panasonic
Model
EWDJ10
Lloj
Bateritë me valë
Bateria e rimbushshme
Depozitë
165 ml
Presioni maksimal.
76 Psi
Mënyrat e përdorimit
2 nivele
Llojet e grykave
1
ratings
çmim
-
barato
Dizajn
morpilot - Bateri -...
Markë
hyggeland
Model
FC159
Lloj
pa tel
Bateria e rimbushshme
Depozitë
200 ml
Presioni maksimal.
100 PSi
Mënyrat e përdorimit
2 nivele
Llojet e grykave
1
ratings
-
çmim
25,49 €

Cili është irrigatori më i mirë portativ dentar?

Këto janë 2 pajisjet me cilësi më të mirë me çmim dhe 2 më të lirat. Më poshtë do të gjeni lidhje me të gjitha analizat që kemi kryer për modele të ndryshme dhe këshilla për t'ju ndihmuar të bëni blerjen si duhet.

Mund t'ju interesojë -> Irrigator dentar

Çmimi i cilësisë më të mirë të ujitjes portativ

Aktualisht nga besueshmëria, përvoja dhe prestigji i prodhuesve dhe vlerësimi i blerësve, na kanë mbetur dy modele:

Panasonic EW1211W845

Sipas mendimit tonë, për shumicën e përdoruesve ky model Panasonic është zgjidhja më e mirë me çmimin aktual të shitjes.

Është një pajisje me fuqi e mirë dhe tre mënyra të operimit që mundësojnë marrjen e rezultate shumë të mira në higjienën orale. I vetmi disavantazh në krahasim me modelet e tjera është kapaciteti i ulët i rezervuarit, i cili kërkon që ai të rimbushet më shumë herë.

Analiza e plotë -> Irrigator Panasonic

Karakteristikat e Panasonic:

 • Presion deri në 85 Psi dhe 1400 impulse në minutë
 • 3 mënyra (AJRI NË NORMAL, AJRI NE SOFT, JET)
 • 2 koka të përfshira
 • Majë rrotulluese 360 ​​gradë
 • Butoni në dorezë
 • Rezervuari 130 ml
 • Bateria e rimbushshme

Waterpik WP-560

Një pajisje tjetër që duket si një opsion i madh për sa i përket çmimit të cilësisë është WP 450, modeli i Markë lider e certifikuar nga ADA. Ofron më shumë mundësi në drejtim të grykë specifike për ortodonci apo edhe implante dentare.

Performanca Wp 560:

 • 2 nivele presioni deri në 75 Psi
 • 4 koka të përfshira
 • Majë rrotulluese 360 ​​gradë
 • Rezervuari 210 ml
 • Bateria e rimbushshme
 • Vula e ADA

Irriguesit më të mirë të lirë portativ

Kemi zgjedhur dy nga best seller-et, te cilat pervecse ekonomike kane nje vlerësim i shkëlqyer i blerësve dhe gjithashtu përfshin disa veçori të reja në lidhje me konkurrencën.

Panasonic EWDJ10

Ky Panasonic është një aleat i përsosur për shumicën e udhëtarëve meqenëse dizajni i tij dallohet nga modelet e tjera dhe ju lejon ta 'palosni' atë për të zënë shumë pak hapësirë. Gjithashtu duhet theksuar se me bateri, që për disa përdorues mund të jetë një avantazh dhe për të tjerë e kundërta.

Është një ujitës efikas me një çmim të përmbajtur që ka opinione të mira nga blerësit dhe që shitet shumë mirë. Ju mund të shihni çmimin dhe të lexoni mendimet e përdoruesve nga kjo lidhje:

Hangsun Wireless

Nga ana tjetër kemi këtë model, i cili ndodhet si një nga pajisjet më të lira në treg por që ofron pajisjet më të kompletuara. Përveç mënyrave të ndryshme të përdorimit, ai përfshin memoria dhe kohëmatësi i përdorur për herë të fundit.

Sikur të mos mjaftonte kjo, e tij Prodhim pa BPA dhe sistem flluskash ajri Ato ndihmojnë në eliminimin e baktereve.

Karakteristikat e jashtëzakonshme:

 • 3 mënyra me presion deri në 90 Psi
 • Sistemi i mikroflluskave
 • Kujtesa e modalitetit të fundit
 • kohëmatës
 • 4 Grykë të përfshira
 • Majë rrotulluese 360 ​​gradë
 • Rezervuari 300 ml
 • Bateria e rimbushshme
 • Treguesi i ngarkimit
 • I certifikuar IPX7

Irrigues Dentar Portativ krahasues

Si të zgjidhni një ujitës dentar udhëtimi?

Ne ju lëmë disa këshilla dhe rekomandime që mund t'ju ndihmojnë të zgjidhni:

Cilat janë markat më të mira?

Tani ujëpik dhe mbi të gjitha Panasonic dalin mbi të tjerat në vaditësit portativë të dhëmbëve dhe mendimi ynë janë dy opsionet më të mira, në varësi të nevojave të secilit përdorues. Edhe pse ka marka më të lira me karakteristika dhe opinione të mira, diferenca në çmim është zakonisht e vogël falë ofertave që janë zakonisht në Amazon. 

Cilat lloje të ujitësve portativë ekzistojnë?

Vaditësit oral të tavolinës nuk janë aspak të rehatshëm për përdoruesit që duan të mbajnë hidropulsorin e tyre kur udhëtojnë, ose për ata që kanë hapësira të ngushta në banjë. Për të zgjidhur këtë, kompanitë tregtojnë dy lloje nga ata që njihen për "Irrigator dentar udhetimi".

 1. Uditësirat e baterive: Janë pajisje që punojnë me bateri ose bateri të rikarikueshme dhe se ata kanë një Dizajn ergonomik të ngjashme me furçat elektrike të dhëmbëve. Ky lloj hidropulsori portativ aktualisht janë më të shiturit.
 2. Përforcues kompakt tavoline: Edhe pse janë më pak të zakonshme, disa kompani si p.sh ujëpik dhe Udhëtar Wp-300, kanë modele desktopi specifike për udhëtime. Ato janë vegla më kompakte se zakonisht dhe dizajni i të cilit mendohet se zënë pak hapësirë ​​gjatë ruajtjes.

Cilat janë disavantazhet e modeleve portative?

Edhe pse janë shumë efektive Për të arritur një higjienë të plotë dentare, juaj dizajni më i vogël kufizon disi specifikimet të këtij lloji të aparatit:

 • Depozita me kapacitet të vogël, të cilët kanë nevojë për më shumë mbushje gjatë pastrimit.
 • Presioni i daljes përgjithësisht më i ulët se modelet e fuqishme të tavolinës.
 • Më pak nivele të rregullimit të presionit dhe më pak mënyra përdorimi.
 • Jetë më pak e dobishme se një desktop

Ku mund të blini një ujitës oral portativ me çmimin më të mirë?

En Amazon do të gjejë qindra përforcues me çmimet më të mira në internet. Gjiganti i tregtisë elektronike është me siguri dyqan ku mund te gjeni me shume varietet me garanci për të bërë një blerje të sigurt dhe të kënaqshme.

Cilat janë më të shiturit?

Kjo është një listë e përditësuar automatikisht me shitësit më të mirë të momentit:

Me zbritjeShitjet kryesore nr. 1 Udatës oral portativ, ...
Me zbritjeShitjet kryesore nr. 2 Irrigator oral dentar...
Me zbritjeShitjet kryesore nr. 3 Udatës oral portativ ...
Shitjet kryesore nr. 4 Irrigator oral SYNHOPE...

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.