Furçë dhëmbësh Xiaomi

Xiaomi vazhdon të zërë vend në mesin e markave të para të teknologjisë në mbarë botën, dhe për tregun e shëndetit të dhëmbëve prezanton furçën e dhëmbëve Xiaomi MI Electric. Un furçë dhëmbësh elektrike Sonic që është ndër më të shiturit në vendin tonë.

Nëse tashmë keni vendosur të tregoni buzëqeshjen tuaj më të mirë, por ende nuk jeni të sigurt se cilën furçë dhëmbësh elektrike të blini, mos e humbisni rishikimin që kemi përgatitur për ju modeli Xiaomi MI.

Bashkohuni me ne dhe zbuloni me ne përfitimet e karakteristikat e tij kryesore, opinionet, çmimi, ku ta blini atë ... gjithçka që ju nevojitet në mënyrë që të vlerësoni të mirat dhe të këqijat e furçës së dhëmbëve Xiaomi MI.

Pikat kryesore të furçës së dhëmbëve Xiaomi

Xiaomi ofron furçën e saj të dhëmbëve si një pajisje shumë efikase që arrin një pastrim më të plotë, më të saktë, më të zgjuar dhe më të shëndetshëm. Le të shohim se në çfarë bazohet për ta pohuar këtë.

Teknologjia e zërit

Kjo furçë dhëmbësh elektrike ka një motor zëri i ngritjes magnetike e cila arrin një dridhje me frekuencë të lartë prej më shumë se 30000 herë në minutë dhe një shpejtësi rrotullimi prej 230 gf / cm.

Ajo që do të thotë është se kjo pajisje transmeton energjinë e prodhuar nga dridhjet drejtpërdrejt dhe në mënyrë më efikase në kokën e furçës. Kështu, arrihet një pastrim i plotë midis dhëmbëve, duke hequr një përqindje më të madhe të pllakës.

Karakteristikat e veçuara

Ofron furça inteligjente e dhëmbëve të Xiaomi tre mënyra pastrimi për t'iu përshtatur nevojave të çdo përdoruesi:

 • Modaliteti standard
 • Modaliteti i qetë
 • Modaliteti i personalizuar

Modaliteti i personalizuar ju lejon të vendosni kohën, intensitetin dhe funksionet e tjera të larjes të përshtaten me karakteristikat e pastrimit të çdo personi.

Për më tepër, furça e dhëmbëve elektrike Mi Xiaomi mund lidheni përmes bluetooth me aplikacionin Mi Home për të ndihmuar në monitorimin e shëndetit tuaj dentar. Me aplikacionin, mund të arrihet pastrim më efikas duke parë të dhënat e regjistruara, si p.sh kohëzgjatja e çdo larjeje, sipërfaqja e mbuluar me gojë dhe uniformiteti i çdo pastrimi.

Ka një sistem me precizion të lartë që zbulon pozicionin e furçës dhe bën dallimin midis 6 zonave të ndryshme të gojës. Kjo pajisje inteligjente kujton kohën e larjes së përdorur në çdo zonë dhe gjithashtu ju njofton çdo 30 sekonda për të ndryshuar pozicionin.

Së fundi, ai ka një tregues të fuqisë, i cili gjithashtu sinjalizon kur funksionon lidhja me bluetooth.

Kokat

Furça e dhëmbëve elektrike Xiaomi Mi krenohet me një kokë e vogël pa metal dhe me densitet të lartë kundër korrozionit.

Fijet e kokës janë vendosur me nxehtësi. Dhe meqenëse nuk ka pjesë metalike si në kokat e tjera, nuk ka mundësi të bllokohet papastërtia, apo të shfaqet ndonjë lloj korrozioni. Prandaj, ne kemi një furçë më të shëndetshme.

Qimet e përdorura janë filamente me cilësi të lartë të krijuara nga shtëpia DuPont. Ata përdorin teknologjinë StaClean, e cila i nënshtron këto fibra në një proces lustrimi për t'u marrë qime të rrumbullakëta dhe të buta.

Gjithashtu, duke krahasuar kokën e furçës MI Xiaomi me kokat e tjera të së njëjtës sipërfaqe, merrni deri në 40% më shumë densitet me fijet e tij të teknologjisë së lartë.

Ushqimi dhe Autonomia

Furça e dhëmbëve elektrike Xiaomi MI ka një Bateri 700 mAh që mund të zgjasë deri në 18 ditë. Është bërë nga litiumi, i cili Siguron një jetë të gjatë shërbimi dhe gjithashtu nuk e humb kapacitetin e tij me kalimin e kohës dhe përdorimit.

Edhe aplikacioni tregon nivelin e karikimit të baterisë, e cila ju pengon të gjeni papritur veten pa furçë.

Furça ka një Baza e karikimit me induksion që zbulon automatikisht kur pajisja është e pranishme për të vazhduar me ngarkimin. Gjithashtu ka një sistem sigurie që parandalon mbinxehjen aksidentale kur perceptoni objekte të huaja në bazë.

Kjo stendë karikimi ka një Lidhje universale USB për karikim me shumicën e pajisjeve të tilla si një kompjuter ose karikues portativ.

Projektim dhe ndërtim

Dizajni i kësaj furçe dhëmbësh elektrike ka një estetikë të pastër dhe të thjeshtë, me një sipërfaqe të bardhë mat që ofron një teksturë e bukur dhe një kapje që nuk rrëshqet.

Trupi i furçës formohet duke përdorur një proces injektimi të shumëfishtë që ofron një pajisje pa nyje, siç është baza e karikimit, duke siguruar një Klasa IPX7 e rezistencës ndaj ujit.

Standardi IPX7 do të thotë se pajisja mund të zhytet në mënyrë të sigurtë në ujë për 30 minuta deri në një thellësi maksimale prej 1 metër. Megjithatë, nuk rekomandohet përdorimi i tij në dush, pasi avulli nga uji i nxehtë mund të depërtonte në trupin e furçës.

Butoni i energjisë i furçës së dhëmbëve Xiaomi MI është prodhuar në një copë silikoni i papërshkueshëm nga uji dhe pa nyje, që parandalon ngjitjen e mbetjeve të pastës së dhëmbëve.

Për sa i përket dizajnit të stendës së karikimit, ai gjithashtu ka një dizajn të pastër dhe të thjeshtë. Përveç kësaj, ju lejon të vendosni furçën në 3 pozicione të ndryshme për të lehtësuar përdorimin e saj. Edhe nëse nuk e vendosni siç duhet, furça automatikisht do të pozicionohet në mënyrë korrekte për t'u ngarkuar.

Më në fund, furça Xiaomi MI ka një Unazë me ngjyra të këmbyeshme për të qenë në gjendje të dallojë atë të çdo personi dhe shmangni konfuzionin.

garanci

Ne shohim njoftimin zyrtar të garancisë së markës Xiaomi që mund ta gjeni në faqen e saj zyrtare të internetit:

Garancia zgjat dhe jepet për dy (2) vjet për njësinë kryesore, gjashtë (6) muaj për baterinë dhe karikuesin e paketuar fillimisht me produktin.

Çmimi i furçës elektrike Xiaomi

Furça elektrike e dhëmbëve MI ka një çmim rreth 30 euro. Në faqen zyrtare mund ta gjeni me çmimin e rekomanduar prej 29,99 euro, por nëse dëshironi të kurseni disa euro, klikoni në butonin e mëposhtëm, ku mund të shihni çmimin më të mirë në internet për këtë pajisje.

Çmimi i furçës së dhëmbëve Xiaomi Mi Electric
 • Furça e dhëmbëve elektrike më profesionale. qime,...
 • Qimet janë tela DuPont Staclean Brush. I pastër...
 • Kokë furçesh 4 mm ultra të imta. Madhësi të rehatshme...

Aksesorët e përfshirë

Përfshin dorezën e furçës, kokën, bazën e karikuesit me terminal USB, unaza me ngjyra, kapak koke antibakteriale dhe broshurën e udhëzimeve të përdoruesit.

Konkluzione dhe Opinione

Ne po përballemi me një nga furçat elektrike më të shitura të teknologjisë sonike në Amazon dhe vlerësuar më së miri nga blerësit. Karakteristikat e ndryshme të ofruara nga kjo pajisje inteligjente e kanë vendosur atë ndër markat më të mira të shëndetit të dhëmbëve.

Le të shohim më poshtë Të mirat dhe të këqijat kryesore të furçës së dhëmbëve Xiaomi Mi.

avantazh

 • Vlera e madhe për çmimin.
 • Merrni një pastrim më të thellë dhe më të zgjuar falë lidhjes së tij me aplikacionin.
 • Është më i butë dhe më pak gërryes ndaj smaltit të dhëmbëve.
 • Plotësisht i personalizueshëm falë 3 mënyrave të funksionimit.
 • Koka është më e shëndetshme dhe më efikase.
 • Bateria e saj ofron autonomi të madhe, që zgjat deri në 18 ditë.
 • Trupi i furçës me një pjesë është më i pastër dhe më i papërshkueshëm nga uji.

disavantazhet

 • Ka disa probleme sinkronizimi me aplikacionin.
 • Kokat zëvendësuese janë më të shtrenjta në krahasim me furçat e tjera elektrike.
 • Manuali i udhëzimeve vjen në anglisht.
 • Nuk sjell përshtatës të energjisë.
 • Nuk ka sensor presioni

Shqyrtimet e përdoruesve

Kjo pajisje po gëzon një pritje shumë të mirë nga konsumatorët. Nëse klikoni butonin që keni më poshtë, mund ta gjeni më shumë se njëqind opinione nga blerësit, dhe reagimet e përgjithshme janë shumë të mira.

Pothuajse 90% e përdoruesve që kanë blerë dhe vlerësuar këtë produkt në Amazon, Ata kanë marrë 4 dhe 5 yje, duke marrë një notë mesatare të shkëlqyer.

Shihni më shumë komente në Amazon

Pyetjet e bëra më shpesh

Le të shohim më në fund pyetjet më të shpeshta nga konsumatorët në lidhje me këtë furçë dhëmbësh elektrike:

 • Në cilën gjuhë është APP?: Në spanjisht
 • Sa kohë ju duhet për të ngarkuar baterinë?: Mjedis rreth 12 ore nga e para
 • A është normale që unë të kem prerje mikro gjatë larjes?: Po, ato janë sinjalet me kohë për të ndryshuar zonat.
 • A përfshin vetëm një kokë?: Thjesht sillni një që zgjat rreth 90 ditë dhe aplikacioni ju tregon se kur duhet ta ndryshoni.
 • Pse e kam furçën të lidhur me Smartphone por APP nuk e njeh atë?: Duhet të keni të aktivizuar GPS
 • Sa zgjat bateria me një rimbushje të plotë?: Me përdorim normal 2/3 herë në ditë bateria zgjat një javë.

Ku ta blini furçën e dhëmbëve Xiaomi Mi Electric?

Nëse dëshironi të blini furçën e dhëmbëve elektrike Xiaomi MI me çmimin më të mirë, Klikoni në butonin e mëposhtëm për të shkuar në Amazon ku mund të bëni blerjen tuaj me garanci të plotë.

Blini furçat Xiaomi
 • Furça e dhëmbëve elektrike më profesionale. qime,...
 • Qimet janë tela DuPont Staclean Brush. I pastër...
 • Kokë furçesh 4 mm ultra të imta. Madhësi të rehatshme...
përmbledhje
Imazhin e produktit
Author Vlerësim
1star1star1star1stargri
agregati Rating
5 në bazë të 5 vota
Brand Name
Xiaomi
Emri i produktit
Furça ime elektrike e dhëmbëve

Sa dëshironi të shpenzoni për ujitësin e dhëmbëve?

Ne ju tregojmë opsionet më të mira me buxhetin tuaj

50 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.