Oral B PRO2 2500

Nëse po kërkoni të përmirësoni higjienën tuaj orale, nuk duhet ta humbisni këtë rishikim të Oral B PRO 2 2500, një nga brushat elektrike më të shiturit dhe më të vlerësuarat nga përdoruesit.

Zbuloni me ne këtë furçë dhëmbësh madhështore: cilat janë përfitimet, karakteristikat e tij, çmimi, opinionet... të gjithë të dinë avantazhet dhe disavantazhet e tij.

Oral B PRO 2 2500 Pikat kryesore

Krahasuar me një manual arrin të eliminojë deri në 100% më shumë dërrasë, dhe në 30 ditë arrini mishrat e dhëmbëve më të shëndetshëm.

Dëshironi të dini se si ta bëni atë? Vazhdoni të lexoni.

Teknologjia 3D

Ky model Braun përmban Teknologji 3d që i siguron kokës 3 lëvizje pastrimi:

 • Lëvizje rrotulluese nga e majta në të djathtë me një kënd prej 45 gradë.
 • Efekt pulsues me një veprim brenda-jashtë.
 • Lëvizja osciluese që gjeneron një efekt pastrimi anësor.

Përveç kësaj, kjo furçë nga lideri botëror në higjienën orale arrin dhëmbë më të bardhë që nga dita e parë. Eliminoni manchas zbardhja sipërfaqësore e dhëmbëve me anë të një filxhani lustrimi që mban pastë dhëmbësh duke e aplikuar aty ku është e nevojshme.

Karakteristikat e veçuara

Ky model përfshin dy mënyra larjeje, "Pastrimi ditor" dhe "Kujdesi i mishrave".  Për sa i përket karakteristikave teknike të secilit modalitet, funksioni i pastrimit arrin në 45.000 pulsime dhe 9.900 lëkundje në minutë dhe funksioni i çamçakëzit lëkundet 7.400 herë dhe pulson 33.000 herë në minutë.

Për të ndihmuar në mbrojtjen e mishrave delikate, përfshin teknologjinë e një sensor presioni. Ai ngadalëson shpejtësinë e larjes dhe lëshon një paralajmërim kur zbulon se larja është shumë e vështirë. Sinjali është në formën e një drite të kuqe të vendosur mbi çelës.

edhe Ka një kohëmatës profesional që kontrollon që pastrimi oral të zgjasë kohën e rekomanduar 2 minuta. Gjithashtu ju paralajmëron çdo 30 sekonda për të ndryshuar zonën e larjes dhe në këtë mënyrë të arrini një pastrim të ekuilibruar në të gjithë dhëmbët. Sinjali paralajmërues është një dridhje për të ndryshuar zonat dhe 2 dridhje kur arrihet koha e rekomanduar.

Kokat

Paketa e shitjes së këtij modeli përmban një kokë të rrumbullakosur CrossAction që përshtatet me çdo dhëmb. Arritni një pastrim më të thellë dhe mishra më të shëndetshëm në krahasim me një furçë dhëmbësh manuale.

Oral-B ka një gamë e gjerë kokash të pajtueshme me këtë pajisje:

 • Ndërveprimi
 • Sensi Ultrathin
 • 3D E bardhë
 • Pastër e ndjeshme
 • FlossAction
 • Pastër precize
 • TriZone
 • Këshillë energjie
 • Pastrim i dyfishtë
 • Kujdesi orto

Këto pjesë këmbimi janë projektuar me këshillën e dentistëve për të arritur karakteristika të veçanta që arrijnë Rezultate të shkëlqyera. Ju mund të gjeni nga një kokë për një pastrim ultra të butë me filamente tepër të imta, deri tek një kokë me fibra të pjerrëta për një pastrim total midis dhëmbëve.

Ushqimi dhe Autonomia

Furça e dhëmbëve elektrike Pro 2 2500 është e ringarkueshme dhe vjen me një mbështetje për karikimin me induksion për t'u lidhur me dritën.

Bateria kërkon 15 orë për t'u ringarkuar dhe shpërndarë plotësisht më shumë se 2 javë autonomi, duke e përdorur dy herë në ditë, 2 minuta çdo herë.

Njësia gjithashtu ka një paralajmërim në formën e një drite të kuqe që ndizet kur karikimi është i ulët.

Projektim dhe ndërtim

Dizajni i kësaj furçe ka një estetikë elegante bardh e zi me një kapje të bukur që nuk rrëshqet.

Trupi i tij është bërë në një pjesë të mbyllur për ta bërë atë i papërshkueshëm nga uji, por prodhuesi nuk rekomandon zhytjen e njësisë në ujë.

garanci

Kjo pajisje, si të gjitha furçat elektrike të dhëmbëve Oral B kanë 2 vite garanci. Brenda kësaj periudhe, prodhuesi merr përsipër të rregullojë, pa pagesë, çdo defekt që vjen nga një defekt në prodhim.

Përveç kësaj, nëse regjistroheni në faqen e internetit të markë Me furçën tuaj të re ju merrni edhe një vit garanci. Kjo do të thotë, gjithsej 3 vite garanci.

Furçë dhëmbësh me çmim Elektrik Oral-B PRO 2 2500

Kjo furçë dhëmbësh elektrike ka një çmim që varion ndërmjet 35-45 euro në varësi të vendit ku e blini. Nëse dëshironi të gjeni çmimin më të mirë në internet, klikoni në butonin e mëposhtëm për të hyrë në dyqanin më të madh online.

Oferta Oral B Pro 2 2500
 • Lëvizja e teknologjisë Oral-B 3D: kreu i...
 • Mbroni mishrat tuaja të ndjeshme: sensori i presionit të mishit të dhëmbëve...
 • Nga dita 1: Zbardh butësisht dhëmbët nga...

Aksesorët e përfshirë

Paketa e shitjes përfshin trupin e furçës, bazën e karikuesit, një kokë zëvendësuese, një kuti udhëtimi dhe manualin e udhëzimeve.

Konkluzione dhe Opinione

Protagonisti i analizës sonë Është furça e dhëmbëve elektrike me më shumë shitje në Amazon dhe me një vlerësim nga përdoruesit që kufizohet me përsosmërinë. Mund të shtohet pak më shumë. Për një arsye, Oral B vazhdon të jetë marka e parë në higjienën orale në Spanjë.

Tani shohim të mirat dhe të këqijat kryesore:

avantazh

 • Marrëdhënie e shkëlqyer mes cilësisë dhe çmimit
 • Pastrim i thellë
 • Autonomi e madhe e baterisë së litiumit pa efekt memorie
 • Dy mënyra pastrimi
 • Shumëllojshmëri pjesë këmbimi të disponueshme
 • Sensori i presionit
 • Rast udhëtimi

disavantazhet

 • Përfshin një kokë të vetme
 • Duhen shumë orë për t'u ngarkuar

Shqyrtimet e përdoruesve

Kjo furçë dhëmbësh ka një vlerësim të jashtëzakonshëm të përdoruesve, për diçka është më e shitura në Amazon. Nëse klikoni në butonin e mëposhtëm, do të mund të lexoni pothuajse një mijë mendimet e klientëve që e kanë blerë atë.

Shihni më shumë komente në Amazon

Pyetjet e bëra më shpesh

1.-Cili është ndryshimi me Oral B Pro 2000?: Pro 2500 është në thelb një përditësim i vitit 2000 me të njëjtat veçori dhe mënyra pastrimi. Dallimi kryesor qëndron te bateria, e cila në modelin 2000 është NiMH, ndërsa modeli 2500 ka baterinë e gjeneratës së fundit Li-Ion, përveç që përfshin kasën e udhëtimit.

2.-A mund të ndërrohet bateria?: Bateria nuk mund të zëvendësohet pasi është e mbyllur për ta bërë atë të papërshkueshëm nga uji.

3.-A duhet të përdoret përpara se ta ngarkoni për herë të parë?: Prodhuesi rekomandon kryerjen e një karikimi të plotë përpara përdorimit të parë.

3.-A është kjo furçë e pajtueshme me kokën Sonic?: Jo, të gjitha kokat Oral B janë të pajtueshme me të gjitha furçat elektrike të dhëmbëve të kësaj marke, përveç kokave CrossAction power, Sonic dhe Pulsonic.

5.-A mund ta përdorin fëmijët?: Nuk rekomandohet për fëmijët nën 14 vjeç pasi është shumë i fuqishëm për zhvillimin e dhëmbëve të fëmijës. Modeli Oral-B Junior ofrohet për fëmijët mbi 6 vjeç.

6.-A këshillohet ta lini bazën të lidhur përgjithmonë me rrymën?: Është indiferent. Mbështetja e karikimit mund të lidhet vazhdimisht me rrymën, por duhet pasur parasysh që prodhuesi rekomandon shkarkimin e plotë të furçës të paktën një herë në 6 muaj.

Ku ta blini furçën Oral-B PRO 2 2500?

Nëse keni vendosur të zbuloni nivelin e sipërm në higjiena orale me këtë produkt, klikoni butonin për të gjetur ofertën më të mirë në internet për këtë furçë.

Bli Oral B Pro 2500
 • Lëvizja e teknologjisë Oral-B 3D: kreu i...
 • Mbroni mishrat tuaja të ndjeshme: sensori i presionit të mishit të dhëmbëve...
 • Nga dita 1: Zbardh butësisht dhëmbët nga...

përmbledhje
Imazhin e produktit
Author Vlerësim
1star1star1star1star1star
agregati Rating
5 në bazë të 2 vota
Brand Name
Braun Oral-B
Emri i produktit
PRO2 2500

Sa dëshironi të shpenzoni për ujitësin e dhëmbëve?

Ne ju tregojmë opsionet më të mira me buxhetin tuaj

50 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.