Panasonic EW1211W845

Zbuloni pse kjo bateri Panasonic është modeli më i shitur në ujitës pa tela. Ne ju tregojmë të tyren karakteristikat, avantazhet e këtij modeli, opinionet nga ata që e kanë provuar dhe ku ta blejnë çmimi më i mirë në internet.

Panasonic nuk është saktësisht një kompani e specializuar në higjienën orale, por ata duhet të kishin bërë diçka të drejtë me këtë shitesi me i mire. Është një shumë të balancuara si në aspektin e performancës ashtu edhe nga vlera për para. Le ta shohim në detaje!

Karakteristikat e veçuara Panasonic Irrigator

Këto janë specifikimet që përfshin në mënyrë që të arrini një higjienë të plotë dentare në shtëpinë tuaj.

 • 3 nivele presioni deri në 85 Psi
 • 2 Llojet e Jet
 • 1400 rrahje në minutë
 • Majë rrotullimi 360 gradë
 • Depozita 130 ml
 • 2 koka të përfshira
 • Bateria e rimbushshme
 • Baza e Kargës
 • Rezistente ndaj ujit dhe lahet
 • 2 vite Garanci

Avantazhet e Panasonic Oral Irrigator

 

 • L tre mënyra përdorimi i disponueshëm ndryshon presionin dhe llojin e avionit. Mënyra "Jet" përdorni vetëm ujë në fuqinë maksimale, për të pastruar mbetjet e ushqimit dhe baktereve atje ku nuk arrin larja. mënyrë "Ajri normal brenda" shërben për pastrim në të njëjtën kohë masazhoni mishrat e dhëmbëve, duke përdorur një rrymë të kombinuar uji dhe ajri. Më në fund do të kishim modalitetin "Ajri i butë brenda", i cili do të përdorte të njëjtin avion të kombinuar me presion më të ulët për të kryer a masazh mishi i dhëmbëve.
 • Përfshihen dy hundë standarde që rrotullohen 360 gradë për lehtësojnë aksesin në të gjitha zonat që duhet të pastrojmë.
 • Depozita është e vogël dhe favorizon manovrimin e pajisjes, megjithëse lejon vetëm përdorimin e ujitës një kohë prej 35 sekondash.
 • Bateria kërkon 15 orë për një karikim të plotë dhe i jep pajisjes një autonomia deri në 15 minuta të funksionimit, i cili lejon përdorimin e tij deri në një javë me tre pastrime ditore.

Dizajn portativ pa tela

irrigator dentar panasonic

Ky panasonic portativ ka një dizajn të ngjashëm me një furçë dhëmbësh elektrike, duke rezultuar në shumë ergonomik dhe kompakt Krahasuar me pajisjet e tavolinës. Është në dispozicion në ngjyrë të bardhë-blu ose të bardhë-gri dhe dimensionet e tij janë:

 • Lartësia: 19,7 cm - Gjerësia: 5,7 cm - Thellësia: 7,4 cm
 • Pesha: 0,330 Kg

Çmimi Panasonic EW1211W845

Ky vaditës pa tela ka një çmim të rekomanduar prej 79 euro, disi i lartë në krahasim me konkurrencën. Megjithatë, zakonisht është i disponueshëm me një zbritje mbi 30%, duke rezultuar në një kosto vërtet të mirë.

Blini nga këtu me çmimin më të mirë në internet dhe merrni atë të qetë në shtëpi.

Aksesorët e përfshirë

Ju do të merrni vaditësin tuaj Panasonic EW1211 me gjithçka që ju nevojitet për të filluar përdorimin pas karikimit të parë. Ja çfarë përfshin marka me blerjen e pajisjes:

 • 2 hundë standarde për përdorim të drejtpërdrejtë
 • 1 Baza e karikimit
 • 1 Manuali i përdorimit

Çanta transporti

Për pak më pak se 15 euro mund të blini një çantë perfekte për të transportuar vaditësin kudo:

Blej këllëf mbajtëse
 • Projektuar posaçërisht për panasonic EW1211W845
 • Kjo këllëf e lehtë dhe e fortë është e lehtë dhe kompakte për ...
 • Eksterieri super elastik dhe me cilësi të lartë EVA, i cili ...

Grykë rezervë

Panasonic EW0950, Tuba ...
 • JETA E FUQISHME PASTRIMI: Kjo grykë është e përputhshme me...
 • MOGJAT E PASTRIMIT TË DHËSHT: Dy mënyra të disponueshme AJRI NË...
 • PASTRIMI I THELLËS I SIPËRFAQËS SË DENTAVE DHE INTERDENTALE:...

Produkte të lidhura

Opinionet dhe përfundimet Panasonic EW1211

Ky ujitës pa tela është një opsion i shkëlqyeshëm për ata që kujdesen për higjienën e tyre dentare. edhe kur shkojnë në një udhëtim. Duke qenë një model kompakt pa kabllo, mund ta marrim me vete kudo.

Alsoshtë gjithashtu një opsion i mirë nëse keni pak hapësirë në banjën tuaj dhe ju nuk dëshironi që një model tavoline të marrë atë pak që keni.

Është një pajisje shumë e kompletuar, me mënyra të ndryshme përdorimi dhe në të cilat na mungon vetëm një larmi më e madhe e gojës specifike për ortodonci ose implante.

Në çdo rast merr performanca e mirë dhe e saj presioni është i lartë të jetë një model baterie.

Me ofertën që keni zakonisht është një pajisje me cilësi të shkëlqyer të çmimit dhe vlerësimet e blerësve në përgjithësi janë shumë të mira.

Pyetjet e bëra më shpesh

 • A keni forcë për të hequr gurët? Asnjë model nuk e eliminon, ata e parandalojnë.
 • Mund ta përdorni në dush? Po mundeni, thjesht duhet ta thani mirë kur të mbaroni.
 • A është i fuqishëm? Fuqia është e mirë, veçanërisht për baterinë.
 • A ka hundë zëvendësuese? Po, është EW0950
 • Keni nevojë për bateri? Jo, ajo përfshin një bateri të ringarkueshme nga baza
 • A është avioni me ndërprerje? Është pulsuese por është e vazhdueshme

Shqyrtimet e blerësve

Më shumë se 400 përdorues kanë lënë rezultatin e tyre, duke qenë i kënaqshëm në shumicën e rasteve dhe duke i dhënë këtij modeli a Nota mesatare prej 4.1 nga 5. Për të lexuar komentet e blerësve klikoni në këtë buton:

Shihni më shumë komente në Amazon

“Kam dy muaj që e kam dhe më pëlqen. Dhëmbët e mi nuk janë ndjerë kurrë më të pastër. Higjenistja ime më rekomandoi si një alternativë ndaj përdorimit të fillit me fill. Më duhet ta mbush përgjysmë, por nuk doja një model kompakt. Më pëlqen madhësia dhe transportueshmëria."

“Nuk ka lidhje elektrike të ekspozuara, butona kontrolli të mbyllur, drita treguese dhe ndërtim më të fortë se produkti më popullor që zëvendësoi. Ka një ndjesi cilësore dhe funksionon mirë. Jam i kënaqur që e bleva."

“Më është rekomanduar nga ortodonti i rekomanduar për vajzën time me mbajtëse. Ajo kishte pasur një zgavër edhe pse është mjaft e përpiktë me larjen. Ujitja orale ndihmon në largimin e mbetjeve ushqimore nga pajisja, duke e bërë shumë më të lehtë shmangien e kaviteteve dhe gjithashtu ndihmon në parandalimin e inflamacionit të mishrave të dhëmbëve »

Krahasimi i Irrigators Dentare Panasonic

Kjo është ujitës dentar pa tela më i shitur nga panasonic, por ka modele të tjera në treg:

Dizajn
Shitja më e mirë
Irrigator Panasonic EW1211W845 ...
Bateritë
Panasonic EW-DJ10-A503 ...
Palosja
Panasonic EW-DJ40-W503 ...
Unë kursej ujë
Panasonic EW1411H845-...
Desktop
Irrigator Panasonic EW1611W503 ...
Model
EW1211W845
EW-DJ10-A503
EW-DJ40-W503
EW1411H845
B06XPCT6MF
Lloji Hidroulsor
Bateria me valë
Bateri portative
Bateri e palosshme
Bateria me valë
Desktop
Mënyrat e disponueshme
3 modalitete (AJRI NE NORMAL, AIR NE SOFT, Modaliteti Jet)
2 Nivele Presioni
2 nivele të fuqisë
4 modalitete (AJRI NE NORMAL, AJRI NE SOFT, Jet, Interdental)
10 nivele
Presioni maksimal
85 Psi
77 Psi
85 Psi
85 Psi
94 Psi
Pulset në minutë
1400
1400
1500
1400
1900
Kapaciteti i tankeve
130 ml
165 ml
165 ml
130 ml
600 ml
Grykë të përfshira
2
1
1
2
2
ratings
-
-
-
-
PVP
42,07 €
-
47,99 €
49,00 €
165,74 €
Shitja më e mirë
Dizajn
Irrigator Panasonic EW1211W845 ...
Model
EW1211W845
Lloji Hidroulsor
Bateria me valë
Mënyrat e disponueshme
3 modalitete (AJRI NE NORMAL, AIR NE SOFT, Modaliteti Jet)
Presioni maksimal
85 Psi
Pulset në minutë
1400
Kapaciteti i tankeve
130 ml
Grykë të përfshira
2
ratings
-
PVP
42,07 €
Bateritë
Dizajn
Panasonic EW-DJ10-A503 ...
Model
EW-DJ10-A503
Lloji Hidroulsor
Bateri portative
Mënyrat e disponueshme
2 Nivele Presioni
Presioni maksimal
77 Psi
Pulset në minutë
1400
Kapaciteti i tankeve
165 ml
Grykë të përfshira
1
ratings
PVP
-
Palosja
Dizajn
Panasonic EW-DJ40-W503 ...
Model
EW-DJ40-W503
Lloji Hidroulsor
Bateri e palosshme
Mënyrat e disponueshme
2 nivele të fuqisë
Presioni maksimal
85 Psi
Pulset në minutë
1500
Kapaciteti i tankeve
165 ml
Grykë të përfshira
1
ratings
-
PVP
47,99 €
Unë kursej ujë
Dizajn
Panasonic EW1411H845-...
Model
EW1411H845
Lloji Hidroulsor
Bateria me valë
Mënyrat e disponueshme
4 modalitete (AJRI NE NORMAL, AJRI NE SOFT, Jet, Interdental)
Presioni maksimal
85 Psi
Pulset në minutë
1400
Kapaciteti i tankeve
130 ml
Grykë të përfshira
2
ratings
-
PVP
49,00 €
Desktop
Dizajn
Irrigator Panasonic EW1611W503 ...
Model
B06XPCT6MF
Lloji Hidroulsor
Desktop
Mënyrat e disponueshme
10 nivele
Presioni maksimal
94 Psi
Pulset në minutë
1900
Kapaciteti i tankeve
600 ml
Grykë të përfshira
2
ratings
-
PVP
165,74 €

Blini Irrigator EW1211W845

Nëse mendoni se ky është modeli që po kërkoni, mund ta merrni një të tillë me çmimin më të mirë online nga këtu:

përmbledhje
Imazhin e produktit
Author Vlerësim
1star1star1star1stargri
agregati Rating
5 në bazë të 2 vota
Brand Name
Panasonic
Emri i produktit
EW1211W845

2 komente në «Panasonic EW1211W845»

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.