Irrigator dentar Aquapik 100

A ia vlen Aquapik? Sot ne sqarojmë të gjitha dyshimet tuaja në lidhje me Irrigator dentar i lirë shitesi me i mire në Spanjë. Për këtë analizojmë karakteristikat e tij, avantazhet dhe disavantazhet e tij, vlera e tij për para dhe mendimi i përdoruesit të cilët tashmë e kanë provuar këtë model oralteck.

Por kjo nuk është e gjitha, ne gjithashtu e krahasojmë atë me Waterpik WP-100, modeli më i shitur i markës lider. Zbuloni se cili është fituesi i krahasimit!

Aquapik 100 Pikat kryesore

Ne po përballemi me një model me specifika shume te plota që janë në nivelin e Irrigatorëve Dentarë më të mirë. Karakteristikat e tij më të spikatura janë:

 • 10 nivele presioni deri në 130 Psi
 • Butoni i kontrollit në Magno
 • 7 koka të përfshira
 • Rezervuari 600 ml
 • Mbyllje automatike
 • Paralajmërim me kohë
 • Ndarja e zërit
 • ADA miratoi
 • Fuqia e rrjetit 220 V
 • 5 vite Garanci

Përparësitë kryesore

ujitëse dentare aquapik 100

 • Rregullimi i tij deri në dhjetë nivele lejon përshtateni me nevojat e çdo përdoruesi në çdo moment.
 • Butoni i disponueshëm në dorezë lejon ndërpresin lehtësisht rrjedhën e ujit, duke përmirësuar lehtësinë e përdorimit të pajisjes.
 • Ky hidropulsor Paralajmëron 30 sekonda se duhet të ndryshojmë zonën e pastrimit dhe pas dy minutash shkëputet automatikisht në mënyrë që të mos tejkalohet koha maksimale e rekomanduar.
 • Ky model është i përshtatshëm për çdo përdoruesi, siç përfshin të gjitha llojet e grykave për nevoja të ndryshme secili.
 • Vula e Shoqata Amerikane e Stomatologjisë vërtetojnë efektivitetin të Ujitësit Aquapik.
 • Një tjetër avantazh i rëndësishëm i këtij produkti është Garanci 5-vjeçare kundër defekteve të prodhimit ofruar nga Oralteck Usa.

Dizajni i Desktopit

Ky hidropulsor Oralteck është një model desktopi jo i përshtatshëm për t'u varur në mur me një dizajn kompakt që disponohet vetëm në të bardhë. Dimensionet e pajisjes janë:

 • Lartësia: 20 cm - Gjerësia: 14 cm - Thellësia: 9 cm
 • Pesha: 0.330 Kg

Çmimi i ujitjes Aquapik

Edhe pse RRP e deklaruar nga kompania amerikane është 125 euro, e saj çmimi i zakonshëm është rreth 39,9 €. Me këtë 60% zbritje hidropulsori është një nga opsionet më të mira të cilësisë-çmimit Nga tregu.

Aksesorët e përfshirë me Irrigatorin Oral

Marka Oralteck ofron 7 hundë zëvendësuese me blerjen e ujitësit tuaj yll:

 • 3 hundë standarde me ngjyra të ndryshme
 • 1 Scraper gjuhësor
 • 1 Grykë periodontale për gjakderdhjen e mishrave të dhëmbëve
 • 1 Gojë për Ortodoncinë dhe Pajisjet Maksilofaciale

Produkte të lidhura

Opinionet dhe përfundimet

Nëse jeni duke kërkuar për një alternativë më e lirë për Waterpik Wp 100 Për të marrë një higjienë e plotë e dhëmbëve në shtëpinë tuaj, ky model na duket një opsione më të mira.

Është një pajisje shumë e kompletuar, me rezultate të vërtetuara shkencërisht dhe që gjithashtu ka një garanci superiore ndaj konkurrencës.

Në një gamë të ngjashme çmimesh, ju gjithashtu mund të zgjidhni Sistemi i ujit Pro-Hc, e cila përfshin më shumë larmi kokash, por teknologjikisht më themelore. Zgjedhja varet nga nevojat dhe prioritetet tuaja.

Krahasimi Aquapik ose Waterpik 100

Dizajn
Waterpik WP-100 - Produkt i ...
Aquapik 100, Irrigator Dentare....
Markë
ujëpik
Oralteck SHBA
Model
WP-100 Ultra
Aquapic 100
Depozitë
650 ml
600 ml
Fuqia maksimale
100 Psi
130 Psi
Nivelet e presionit
10
10
Paralajmërim me kohë
Llojet e grykave
6
5
garanci
Vjet 2
Vjet 5
Vula e ADA
ratings
-
-
çmim
109,85 €
32,90 €
Dizajn
Waterpik WP-100 - Produkt i ...
Markë
ujëpik
Model
WP-100 Ultra
Depozitë
650 ml
Fuqia maksimale
100 Psi
Nivelet e presionit
10
Paralajmërim me kohë
Llojet e grykave
6
garanci
Vjet 2
Vula e ADA
ratings
-
çmim
109,85 €
Dizajn
Aquapik 100, Irrigator Dentare....
Markë
Oralteck SHBA
Model
Aquapic 100
Depozitë
600 ml
Fuqia maksimale
130 Psi
Nivelet e presionit
10
Paralajmërim me kohë
Llojet e grykave
5
garanci
Vjet 5
Vula e ADA
ratings
-
çmim
32,90 €

Shqyrtimet e përdoruesve

me mbi 500 komente, ky produkt ka një rezultat mesatar prej 4 pikë nga 5 mes blerësve të amazon Spanjës.

Në përgjithësi përdoruesit janë shumë të kënaqur me produktin, dhe vetëm rreth 15 për qind e kanë vlerësuar negativisht, megjithëse shumica prej tyre për shkak të një problemi në njësinë e tyre.

"Une jam perdorues i vaditesve dentare per nje ceshtje te periodontitit, deri tani kam perdor gjithmone marken Waterpik, e cila ne mos gaboj ka qene nje nga pionieret ne konsumin masiv, problemi me kete marke eshte se edhe pse bejne produkte cilesore, çmimi i tij është i lartë dhe pas 2 vitesh një pjesë kritike prishet.

Kjo më ka ndodhur tashmë me dy vaditës dhe u kam lexuar përdoruesve të tjerë se e njëjta gjë u ka ndodhur atyre. Prandaj, këtë herë kam vendosur të bast për një markë tjetër, në këtë rast, këtë model që është një kopje e drejtpërdrejtë e Waterpik WP-100.

Më duhet të them se materialet e tyre nuk janë cilësore por më se të justifikuara me çmimin e ulët (50 euro), po ashtu duket se kanë bërë përpjekje për të bërë një dizajn të mirë dhe për të përmirësuar origjinalin. Duhet të them që presioni është disi më i ulët se sa pritej, por fuqia e tij pastruese është e mirë. Për çmimin që ka dhe garancinë 5-vjeçare, ia vlen ta provoni.”

Shihni më shumë komente në Amazon

Blini Aquapik Dental Irrigator

Shijoni avantazhet dhe përfitimet e ujitjes tani duke blerë tuajat online me çmimin më të mirë nga ky buton:

përmbledhje
Imazhin e produktit
Author Vlerësim
1star1star1star1stargri
agregati Rating
5 në bazë të 3 vota
Brand Name
Teknike e Bostonit
Emri i produktit
aquapik100

3 komente në «Aquapik 100 Dental Irrigator»

 1. Kam dy dite qe e kam kete vadites dhe e verteta eshte qe nuk e di nese eshte normale por gjate pastrimit leshon shume uje nga gryka.

  përgjigje

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.