Irrigator dentar Philips

Gjeni pse Philips Sonicare është diapazoni i Uditës portativë me më shumë personalitet Nga tregu.

Mund t'ju interesojë: Irrigator portativ dentar

Hidropulsorët me valë të markës gjermane janë të pamarkuar nga pjesa tjetër e produkteve dhe ja ku ju tregojmë se cilat janë ato avantazhet dhe disavantazhet ndaj prodhuesve të tjerë. Mos humb detaje!

Veçoritë e veçuara Paditësira dentare Philips

Megjithatë, kompania gjermane është një nga markat e pakta të njohura që tregton hidro-nxitëse kanë vetëm ujitës oral portativ.

Ato janë pajisje shumë të ndryshme nga shumica, me dizajne shumë më moderne dhe teknologji inovative, megjithëse çmimet e tyre janë gjithashtu mbi të tjerat.

L tipare të jashtëzakonshme që i dallojnë nga prodhuesit e tjerë janë:

 • Dizajn ergonomik, modern dhe minimalist
 • Madhësi kompakte
 • Grykë të drejtuar për lehtësinë e përdorimit
 • Avion mikropikësh ajri/ujë
 • I përshtatshëm për mbushje me shpëlarje
 • Bateritë litium me jetëgjatësi
 • Stacioni i mbushjes së ujit

Përparësitë sipas Philips

Këtu mund të shihni cilat janë përfitimet i irrigatorëve sonicare airfloss sipas vetë kompanisë:

 • Shmangni përdorimin e fillit me fill dhe shqetësimet e tij
 • Efikasiteti i njëjtë si përdorimi i fillit me fill në vetëm 60 sekonda.
 • Heq 99,9% të pllakës
 • Përmirësoni shëndetin e mishrave të dhëmbëve në 2 javë

Gama e Irrigators Oral Philips

Gama aktuale ka dy versione me disa modele secili, të cilat ndryshojnë në ngjyra dhe aksesorët e përfshirë:

Sonicare Power Flosser Range

Ata janë ujitësit me specifikat më elementare të markës dhe për këtë arsye më e lira, edhe pse i plotësojnë të gjitha karakteristikat që përmendëm më sipër.

Ata punojnë me një avion i vetëm jo i rregullueshëm dhe ka një tregues LED të baterisë së ulët.

Çmimet e ujitëse orale të hyrjes së tyre janë rreth 80 euro në varësi të modelit specifik. Në kohën e shkrimit të këtij artikulli, ata ishin në dispozicion me zbritje afër 30%.

Klikoni butonin për të shikoni çmimin më të mirë të përditësuar në internet:

Sonicare DiamondClean 9000 Range

Hidropulsorët në këtë gamë përfshijnë mundësinë e vendoseni avionin në tre breshëri në automatik ose manual dhe një tregues i niveli i ngarkimit të baterisë.

Sigurisht, këto përmirësime të vogla përfaqësojnë një rritje të lehtë të kostos në lidhje me të mëparshmet.

Modelet e këtij versioni kanë një çmim të përafërt prej 300 euro, në varësi të aksesorëve dhe ngjyrës. Edhe pse ky është çmimi i rekomanduar, është e zakonshme që të jenë ulur rreth 30 për qind.

Ju mund të shihni nga këtu ofertë e përditësuar me çmimin më të mirë online:

Opinionet Philips Dental Irrigator

Philips ka zgjedhur të diferencohet nga pjesa tjetër e markave Sa i përket ujitësve, por duket se basti nuk ka shkuar shumë mirë. Shitjet e markës holandeze janë shumë më të ulëta se kompanitë si Waterpik, Oral-B apo edhe marka kineze pak të njohura që dallohen për vlerën e tyre të mirë për para.

Ne fillim, efektiviteti i përforcuesve të tyre jep siç është premtuar, por besueshmëria e produkteve të tyre nuk duket se i përmbush pritshmëritë. Ndërsa përdoruesit i shohin ato efektive dhe të lehta për t'u përdorur, ka shumë ankesa për prishje përsëritet midis blerësve tuaj.

Shihni më shumë komente në Amazon

Nëse po mendoni të blini një hidropulsor, nuk duhet t'i humbisni këto artikuj, ata me siguri do t'ju ndihmojnë të përfitoni sa më shumë nga kjo:

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.