ujëpik wp 100

Waterpik WP 100 Ultra

Waterpik WP 100 Ultra është vaditësi dentar më i shitur i markës në Spanjë dhe ndoshta më i rekomanduari nga dentistët në vendin tonë. Edhe pse është modeli i tij i rangut të mesëm, ai vjen plotësisht i pajisur dhe nuk zhgënjen askënd me performancën e tij të mirë. Është opsioni ideal nëse jeni duke kërkuar për një produkt për...

lexoni më shumë

Pastat më të mira të dhëmbëve

Pastat më të mira të dhëmbëve

Po kërkoni informacion për pastat më të mira në treg? Shëndeti oral varet shumë nga të pasurit e produkteve të duhura dhe brenda pastave të disponueshme ka disa që arrijnë të dalin mbi të tjerët.

Philips sonicare diamanti i pastër

Philips Sonicare DiamondClean

Marka Philips është një lider botëror në projektimin dhe prodhimin e furçave elektrike të dhëmbëve, pasi ato janë të ngarkuara me teknologji të avancuar për të siguruar shëndet të mirë oral. I tillë është rasti me furçën Sonicare Diamond Clean model HX9914 / 62, një pajisje e fuqishme që premton të zbardhë dhëmbët dhe të mbajë mishrat e dhëmbëve të shëndetshëm. Nëse dëshironi…

lexoni më shumë

Pjesë këmbimi Oral B

Këshillohet që gjithmonë të blini pjesë rezervë origjinale të Braun Oral-B për të siguruar funksionimin e duhur dhe rezultatet më të mira në higjienën tuaj orale. Marka shet pjesë të ndryshme këmbimi si zorrë, rezervuarë, grykë, furça, etj ... Pjesë këmbimi Irrigator Për të ruajtur efektivitetin e ujitës oral B tuaj, ju rekomandojmë që t'i ndryshoni grykat brenda afateve kohore të rekomanduara nga ...

lexoni më shumë

Philips sonicare e bardhë e shëndetshme

Philips Sonicare White Healthy

Furça e dhëmbëve elektrike Philips Sonicare Healthy White është mjeti i duhur për të arritur një buzëqeshje të shëndetshme dhe të ndritshme që në javën e parë të përdorimit. Siç është zakon me markën gjermane, kjo pajisje ka teknologjinë më të fundit për zbardhjen e dhëmbëve duke hequr shpejt më shumë se 90% të njollave që shfaqen në to. Pa…

lexoni më shumë

Irrigator Oral B Oxyjet

Këtë herë po flasim për një Irrigator Braun Oral-B, i cili shquhet për një sistem pastrimi që kombinon një rrymë uji nën presion me ajrin e pastruar, gjë që e bën pajisjen një opsion të shkëlqyer për njerëzit me mishra të ndjeshme. Ne do të bëjmë një analizë të karakteristikave të tij kryesore, avantazheve dhe çmimit, dhe ju ...

lexoni më shumë

Oral B Waterjet Irrigator

Ju prezantojmë një tjetër Irrigator Oral-B, të cilat janë zhvilluar me teknologjinë Braun. Bëhet fjalë për modelin Waterjet MD16, një pajisje e thjeshtë por efikase, e cila shquhet për dy llojet e avionëve, njëri normal dhe tjetri specifik për kujdesin e mishrave të ndjeshme. Më poshtë analizojmë karakteristikat kryesore dhe çmimin e tij, në mënyrë që të mund të ...

lexoni më shumë

pjesë këmbimi waterpik

Pjesë këmbimi origjinale Waterpik

Ne ju rekomandojmë që të blini gjithmonë pjesë rezervë origjinale të Waterpik për të siguruar funksionimin dhe rezultatet më të mira në higjienën tuaj orale. Marka ka një katalog të madh të pjesëve të këmbimit si çorape, rezervuarë, grykë, furça dhe shumë më tepër. Për të ruajtur efektivitetin e waterpik-ut tuaj, këshillohet që të ndryshoni grykat brenda afateve kohore të rekomanduara nga ...

lexoni më shumë

Furçat më të mira elektrike të dhëmbëve

Furçat më të mira elektrike të dhëmbëve

Zgjedhja e një furçe dhëmbësh të përshtatshme, si dhe teknika e larjes, ka një rëndësi të madhe për të arritur një pastrim efektiv dhe të sigurt në të njëjtën kohë. Kjo është arsyeja pse ne kemi vendosur të shkruajmë këtë udhëzues gjithëpërfshirës dhe t'ju ndihmojmë të zgjidhni furçën më të mirë elektrike për veten tuaj. Kështu që blerjen ta bëni siç duhet...

lexoni më shumë

Oral B PRO 750

Oral B PRO 750

Ju prezantojmë furçën elektrike të dhëmbëve Oral-B Pro 750 CrossAction, një nga furçat elektronike më të shitura në vendin tonë. Bashkohuni me ne dhe zbuloni pse po përballemi me një nga pajisjet e pastrimit dentar më të vlerësuar nga përdoruesit. Mos e humbisni këtë përmbledhje dhe zbuloni karakteristikat, çmimin, opinionet e ...

lexoni më shumë

Furçë dhëmbësh Xiaomi

Furçë dhëmbësh Xiaomi

Xiaomi vazhdon të krijojë një vend për veten e saj në mesin e markave të para të teknologjisë në mbarë botën, dhe për tregun e shëndetit të dhëmbëve prezanton furçën e dhëmbëve elektrike Xiaomi MI. Një furçë dhëmbësh elektrike sonike, ndër më të shiturat në vendin tonë. Nëse tashmë keni vendosur të vishni buzëqeshjen tuaj më të mirë, por ende jo...

lexoni më shumë

ujëpik wp 450

Waterpik WP-450 Cordless Plus Wireless

Ne prezantojmë Waterpik WP 450 Cordless Plus, vaditësin pa tela më të shitur nga marka kryesore. Ky model është një zgjidhje e shkëlqyer për banjat me hapësira të kufizuara ose për të vazhduar udhëtimet tona. Ndër pajisjet me valë të tregtuara nga marka, ajo është më e balancuara dhe me raportin më të mirë të cilësisë ...

lexoni më shumë

waterpik wf-05eu zbardhues dentar irrigator

Zbardhues Waterpik WF-05EU

Zbuloni më të rejat nga Water Pik për të marrë higjienën më të mirë orale dhe zbardhjen e dhëmbëve në të njëjtën kohë. Me këtë teknologji do të arrini një heqje më efikase të mbetjeve ushqimore dhe baktereve, ndërkohë që reduktoni njollat ​​e shëmtuara të dhëmbëve të shkaktuara nga ushqime të tilla si kafeja, çaji ose vera. Kapsulat e tyre me një ...

lexoni më shumë

ujitëse dentare waterpik wp 660

Waterpik WP-660 Aquarius Professional

Waterpik Aquarius Professional është modeli i nivelit fillestar të nivelit të lartë të ujitësve oralë më me përvojë të markës. Pa dyshim, është një nga modelet me vlerën më të mirë në treg. Këtu ju tregojmë pse dhe do të zbuloni gjithçka që mund t'ju ofrojë për të marrë më të mirën ...

lexoni më shumë

Oral B PRO2 2500

Oral B PRO2 2500

Nëse jeni duke kërkuar të përmirësoni higjienën tuaj orale, nuk duhet të humbisni këtë përmbledhje të Oral B PRO 2 2500, një nga furçat elektrike të dhëmbëve më të shitur dhe më të vlerësuar nga përdoruesit. Zbuloni me ne këtë furçë dhëmbësh madhështore: cilat janë përfitimet, karakteristikat e saj, çmimi, opinionet... gjithçka për të ditur avantazhet dhe disavantazhet e saj.

waterpik wp 70 vaditës dentar klasik

Waterpik Wp 70 Classic Oral Irrigator

WP70 classic është një vaditës i cili është ndër më të shiturit në vendin tonë edhe pse ka kohë që është në treg. Duke qenë një model hyrje, mund të mendojmë se veçoritë dhe pajisjet e tij nuk do të jenë të mjaftueshme, por asgjë nuk mund të jetë më larg nga e vërteta.

waterpik wp900 kujdes i plotë për ujitje dentare me furçë

Kujdesi i plotë Waterpik WP900

Zbuloni gamën dy-në-një waterpik me pajisjen e saj më të shitur, kujdesin e plotë wp-900. Është një model me një vaditës dhe një furçë baterie Sensonic Professional Plus, një kombinim perfekt për të marrë rezultatet më të mira në higjienën orale në shtëpi. Nëse dëshironi të jeni një hap përpara në mirëmbajtjen e përditshme...

lexoni më shumë

furça dhëmbësh elektrike waterpik

Furça elektrike Waterpik

Zgjidhni furçën Waterpik që i përshtatet më së miri nevojave dhe buxhetit tuaj. Marka ka dy modele, SR-3000 Sensonic dhe AT-50 Nano Sonic. Zbuloni këtu veçoritë më të spikatura dhe çmimin më të mirë në internet që mund të blini. Nëse keni një ujitës të markës, ato mund të jenë plotësuesi ideal për një ...

lexoni më shumë

njolla të bardha të dhëmbëve

Njolla të bardha në dhëmbët tuaj

Njollat ​​e bardha në dhëmbë janë mjaft të shpeshta dhe mund t'i vërejmë si tek të rriturit ashtu edhe tek fëmijët. Janë njolla që mund të gjenden në një ose më shumë dhëmbë dhe në zona të ndryshme të tyre. Përmbajtje të ngjashme: Njollat ​​e dhëmbëve Në artikullin e sotëm sqarojmë dyshimet e zakonshme rreth këtij problemi, duke mbuluar ...

lexoni më shumë

klinikat më të mira dentare

Klinikat më të mira dentare

Sipas studimeve të kryera, përqindja e spanjollëve që kanë pasur përvoja të këqija te dentisti mund të jetë rreth 50 për qind ose edhe më shumë. Gjithashtu, statistikat e Këshillit të Përgjithshëm të Stomatologëve tregojnë se numri i ankesave rritet çdo vit. Statistikat janë shqetësuese, pasi shumica e popullsisë do të ketë ...

lexoni më shumë

20 sëmundjet më të zakonshme të gojës

20 sëmundjet më të zakonshme të gojës

Goja jonë mund të preket nga sëmundjet në cilëndo nga zonat që e formojnë atë: dhëmbët, gjuha, buzët, qiellza etj... Zbuloni cilat janë më të zakonshmet, shkaqet e tyre, si t'i parandaloni, simptomat dhe trajtimet e mundshme.

Çfarë është biofilmi dentar dhe çfarë problemesh krijon ai?

Çfarë është biofilmi dentar dhe çfarë problemesh krijon ai?

Biofilmi oral është ai që njihet gjerësisht si Pllakë Dentare ose Pllakë Bakterike, megjithëse këto terma aktualisht janë në mospërdorim dhe konsiderohen më pak të përshtatshme. Përtej emrit, e rëndësishme është të dimë ekzistencën e tij dhe çfarë problemesh apo sëmundjesh mund të shkaktojë në shëndetin tonë oral nëse nuk e kontrollojmë.

si të pastroni një vaditës dentar

Si të pastroni një vaditës oral dhe të shmangni NDËRPRIMET

Uji përmban minerale që tentojnë të grumbullohen në kanale dhe në depozitat e fijeve. Për këtë arsye duhet të kryejmë mirëmbajtjen dhe pastrimin periodik të tij, duke shmangur kështu uljen e efektivitetit apo prishjen e tij. Çdo një deri në tre muaj maksimumi, duhet të ndiqni këto hapa të thjeshtë për ta mbajtur atë të pastër dhe funksional...

lexoni më shumë