Zbardhues Waterpik WF-05EU

Zbuloni më të rejat nga Water Pik për të marrë higjenën më të mirë orale dhe zbardhjen e dhembeve në të njëjtën kohë.

Me këtë teknologji do të arrini një eliminim më efikas të mbetjeve ushqimore dhe baktereve, ndërsa zvogëlojë shëmtuar njollat ​​e dhëmbëve prodhuar nga ushqime të tilla si kafeja, çaji ose vera.

Kapsulat e tij me një agjent zbardhues të butë, hiqni 25% më shumë njolla se larja normale e sigurt në shtëpinë tuaj.

Thekson veçoritë e zbardhjes së Waterpik

Ka gjithçka që ju nevojitet për të qenë aleati juaj më i mirë pastrimi korrekt i dhëmbëve dhe parandalimi i sëmundjeve orale.

Karakteristikat kryesore:

 • 10 nivele presioni deri në 100 Psi maksimale
 • 2 Funksione: Pastrim dhe masazh pulsues
 • kohëmatës
 • Treguesit LED
 • 4 koka të përfshira
 • Sistemi i zbardhjes se dhembeve
 • Doreza e butonit të kontrollit
 • Rezervuari 650 ml
 • Furnizimi me rrymë standarde 220 V
 • Vula e ADA
 • 2 vite Garanci

Avantazhet kryesore Zbardhues dentar irrigator

waterpik WF-05eu zbardhues dentar irrigator

 • Me 10 nivelet e tij të presionit mundeni përshtaten me nevojat e të gjithë përdoruesve, edhe për ata me mishrat e dhëmbëve të ndjeshëm.
 • Përveç përfundimit të pastrimit pas larjes së përditshme, përmirëson shëndetin e mishrave të dhëmbëve me modalitetin e masazhit.
 • Kohëmatësi lejon pastrimin gjatë periudhës së rekomanduar për të marrë rezultatet më të mira.
 • Dritat treguese e bëjnë të lehtë shikimin çfarë funksioni është aktivizuar në çdo moment.
 • Përveç grykave të përdorimit standard, kjo pajisje përfshin koka të veçanta për ortodonci dhe implante.
 • Butoni në dorezë është i dobishëm në menaxhimin e sasisë së ujit dhe e bëjnë pastrimin më të lehtë.
 • Me agjentin zbardhues në tableta, zvogëlon njollat ​​dhe parandalon shfaqjen e tyre.
 • Vula e ADA garanton efektivitetin dhe sigurinë të modelit.

Uditës kompakt tavoline

Është një vaditës tavoline që disponohet në të bardhë dhe dallohet për të dizajn kompakt dhe modern.

Pas rezervuarit të ujit ka një departamenti për të ruajtur 2 grykë.

Dimensionet dhe pesha e kësaj pajisjeje janë:

 • Lartësia: 27,3 cm - Gjerësia: 12 cm - Thellësia: 9,65 cm
 • Pesha: 0,665 Kg

Çmimi Waterpik WF05

Ky vaditës oral ka një çmim të rekomanduar pak më pak se 120 euro. Nuk është veçanërisht i lirë, por duhet të keni parasysh se është një produkt inovativ nga marka kryesore në botë

Nga ky buton zakonisht ofrohet me zbritje:

Pjesë këmbimi të përfshira

Ai është i pajisur me gjithçka që ju nevojitet për të kompletuar higjienën orale të çdo përdoruesi dhe nuk do t'ju duhet asgjë tjetër për të ruajtur pastroni dhe zbardhni dhëmbët tuaj çdo ditë.

 • 2 hundë standarde për përdorim të drejtpërdrejtë
 • 1 Gjoqe speciale per Ortodonci
 • 1 Implante speciale të gojës së kërkuesit të pllakave
 • 1 Këllëf për grykë
 • 30 Tableta zbardhuese

Grykë ndërrimi

Grykë Waterpik WJT-2E ...
 • Grykë për qëllime të përgjithshme për ujitje të gojës
 • Për përdorim me Waterpik Whitening Oral Irrigator...
 • Lejon pastrim të thellë midis dhëmbëve dhe nën...

Tableta zbardhuese

Tabletat Waterpik...
 • Dhëmbë më të bardhë dhe më të shndritshëm - heq 25% më shumë...
 • Zonat e vështira për t'u arritur - largon njollat ​​nga ...
 • Shije e freskët - aroma freskuese e mentes e lë gojën tuaj me ...

Produkte të tjera të ngjashme

Si funksionon WF 05?

Funksionimi është i ngjashëm me pjesën tjetër të pajisjeve të markës, me përjashtim të shtimit të agjentit zbardhues që nuk është thelbësor për ta përdorur atë.

Në këtë video mund të shihni se si përdoret një tjetër model nga e njëjta kompani.

Pyetjet e bëra më shpesh

 • Cila është referenca e pjesëve të këmbimit? Standardi i përdorimit të drejtpërdrejtë është WJT-2E
 • Sa përdorime zgjat një pilulë? Çdo tabletë është vetëm për pastrim
 • Cila është referenca për kapsulat zbardhuese? Është WT-30EU
 • A funksionon pa zbardhues? Po, mund ta përdorni pa vendosur pilulë
 • A keni bateri? Jo, funksionon i lidhur në rrymë.
 • A mund ta përdorin shumë njerëz? Sigurisht, secili duke përdorur gojën e vet.

Opinionet dhe Konkluzione

Vaditësi profesional WP-05 Whitening është një ujitës i shkëlqyer i gojës me teknologjitë më të mira të markës, e cila përfshin edhe risinë e zbardhjes së dhëmbëve.

Pajisjet e tij të gjera, mënyrat e përdorimit dhe garanci për një markë lider Ata e miratojnë atë, përveç vulës së ADA.

Nëse jeni duke kërkuar për një produkt të plotë që ofron pastrimi dhe përmirësimi i estetikës së dhëmbëve tuaj do të jeni plotësisht të kënaqur.

Është ideal për problemet e njollave të dhëmbëve, pra harroni për mjetet juridike shtëpiake me efektivitet të dyshimtë, si peroksidi i hidrogjenit, i cili gjithashtu rrezikon shëndetin e mishrave të dhëmbëve.

Disavantazhet WF-05

 • Rezervuari i pamjaftueshëm për pastrim të thellë.
 • Zhurma me fuqi të plotë
 • Më pak hundë se wp660 ose wp100

Shqyrtimet e blerësve

Shumica e përdoruesve janë shumë të kënaqur me pajisjen dhe veçanërisht me efikasitetin që ofron, duke marrë një Nota mesatare prej 4.1 nga 5.

Ju mund të lexoni komentet e blerësve nga ky buton:

Shihni më shumë komente në Amazon

“Unë kam përdorur zbardhjen e ujit për pak më shumë se dy javë dhe kam vënë re një ndryshim të vogël. Unë pi shumë kafe, kështu që dhëmbët më janë njollosur. Kam vënë re që dhëmbët e mi janë më të bardhë »

“Edhe dentisti im më tha se sa të pastër janë dhëmbët e mi, nuk krijohen pllaka apo gurë. Më ka zëvendësuar flossing dhe më pëlqejnë cilësimet e masazhit. Kapsulat zbardhuese janë një plus i madh dhe nuk kam shije të keqe në gojë. E dua!"

“Kam disa javë që përdor vaditësin Whitening dhe më pëlqen. Unë jam dikush që nuk më pëlqen të përdor fill me fill, por kjo makinë e bën shumë të lehtë. Unë kam parë rezultate të shkëlqyera deri më tani dhe dhëmbët e mi duken më të bardhë dhe super të pastër."

Bleni Waterpik WF-05EU

Blini në çmimi më i mirë në internet që mund ta gjeni në Spanjë duke klikuar në butonin më poshtë.

përmbledhje
Imazhin e produktit
Author Vlerësim
1star1star1star1star1star
agregati Rating
5 në bazë të 1 vota
Brand Name
ujëpik
Emri i produktit
WF-05

Sa dëshironi të shpenzoni për ujitësin e dhëmbëve?

Ne ju tregojmë opsionet më të mira me buxhetin tuaj

50 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

2 komente në "Waterpik WF-05EU Whitener"

 1. me duhet te riparoj nje vadites modeli WP-70E qe rrjedh uji dhe nuk e di ku eshte sherbimi teknik ne Madrid

  përgjigje

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.