Irrigator Oral B Oxyjet

Këtë herë flasim për një Irrigator Braun Oral-B, i cili dallohet për të patur një sistem pastrimi që kombinon një rrymë uji nën presion me ajrin e pastruar, gjë që e bën pajisjen një zgjedhje e shkëlqyer për njerëzit me mishra të ndjeshme.

Ne do të bëjmë një analizë për ju karakteristikat kryesore, avantazhet dhe çmimi, dhe ne do t'ju tregojmë pse është ky model një nga hidropulsorët më të shitur. Mos e humb atë!

*Shënim: Oral-B Oxyjet nuk është më i disponueshëm, megjithatë, mund ta gjeni teknologjinë Oxyjet të integruar në modelin Oral-B Aquacare Pro-Expert të paraqitur këtu.

Oral-B Oxyjet MD20 Pikat kryesore

Më poshtë mund të shihni se cilat janë specifikimet më të rëndësishme duke përfshirë Braun në këtë vaditës oral oxyjet dhe përfitimet që u sjellin përdoruesve:

 • 5 Nivele Presioni
 • 18 W fuqi që siguron 51 PSI
 • 2 Llojet e avionit: avion i vetëm dhe mikroflluska
 • Butoni i kontrollit në dorezë
 • 4 koka të përfshira
 • Filter ajri
 • Vrima e kokës
 • Rezervuari 600 ml
 • Furnizimi me energji elektrike 220 V
 • Montimi në mur
 • 2 vjet garanci dhe 30 ditë provë

Përparësitë kryesore

 • Pesë nivelet e presionit ju lejojnë të rregulloni forcën e avionit në nevojat e çdo përdoruesi, deri në maksimumin e rekomanduar nga studimet e kryera nga kompania.
 • Modaliteti i mikroflluskave pasuron ujin me ajër të pastruar që sulmon bakteret dhe pastron butësisht mishrat e ndjeshme.
 • Falë butonit në dorezë kemi një kontroll më i madh i rrjedhës së ujit, duke e bërë përdorimin më të rehatshëm dhe duke kursyer ujin.
 • Është një nga modelet e pakta që lejon instalimin duke u varur në mur, ideale për të kursyer hapësirë ​​në banjë.
 • Përveç garancisë ligjore që ofrojnë Provë 30 ditore me mundësi kthimi nëse nuk ju bind.

Lloji dhe dizajni i ujitësit

Oxyjet MD20 është një ujitës oral tavoline projektuar me linja të drejta dhe të pastra dhe disponohet vetëm në Bardhë dhe blu.

Marka ruan të njëjtën linjë në të gjitha modelet e saj, dhe megjithëse nuk është veçanërisht kompakte, nuk është as e madhe dhe ka opsioni për ta fiksuar në mur.

Dimensionet e sakta të këtij hidropulsori janë:

 • Lartësia: 18.5 cm - Gjerësia: 15 cm - Thellësia: 16 cm
 • Pesha: 0.98 Kg

ujitës dentar oxyjet

Çmimi i Kujdesit Profesional Oral B OxyJet

Edhe pse çmimi i rekomanduar është disi më i lartë se 100 euro, ai zakonisht ka një zbritje e madhe dhe mund të blihet për rreth 60 euro.

Me këtë reduktim është një opsion interesant në një markë me cilësi të dëshmuar, megjithëse është gjithashtu e vërtetë se ka modele më të lira dhe akoma më të pajisura.

Mund ta blini online me çmimin më të ulët aktual nga këtu:

Aksesorët e përfshirë

Në këtë drejtim, kompania gjermane mbetet disi prapa konkurrencës, pasi shumica e markave përfshijnë më shumë larmi të pjesëve rezervë:

 • 4 grykë Oxyjet për pastrimin e dhëmbëve

Produkte të lidhura

Pyetjet e shpeshta:

 • A mund të përdoret me Ortodoncinë?: Mund të përdoret si me pajisjen ashtu edhe me implantet, megjithëse nuk përfshin një kokë specifike.
 • A mund të përdorin disa njerëz të njëjtën gjë?: Mund të përdoret nga njerëz të ndryshëm për sa kohë që secili përdor zërin e tij.
 • A keni furçë dhëmbësh?: Nuk përfshin furçën ose kokën e furçës.
 • A është një zëvendësim për fillin dentar?: Ujitja orale është projektuar për të hequr fillin dentar

Opinionet dhe Konkluzione

irrigator dentar oral b oxyjet

Është një vaditës dentar ideale për përdorim familjar, pasi ka 4 hundë të ndërrueshme, të cilat kanë një rezervë dhe mund të merrni më shumë kur është e nevojshme.

Nga ana tjetër, dizajni i tij është i destinuar për desktop dhe punon i kyçur në rrjetin elektrik, gjë që e bën produktin mbani gjithmonë fuqinë tuaj Ndryshe nga ujitësit e tjerë me bateri, në të cilët fuqia zvogëlohet kur ka një ngarkesë të ulët. Gjithashtu siguron përdorim afatgjatë pa u shqetësuar për karikimin ose blerjen e baterive.

Brenda opsioneve të disponueshme është një alternativë e mirë nëse kërkoni diçka të thjeshtë dhe keni mishra të ndjeshme, përveç që është prodhuar nga një marke me eksperience ne higjenen orale.

Çmimi është mesatar, edhe pse ka alternativa të tjera që kanë aksesorë interesantë si grykë specifikë për ortodonci dhe fuqi më të madhe, Kjo përfshin teknologjinë e pronarit të mikroflluskave.

Shqyrtimet e blerësve

Ky vaditës oral është një nga modelet më të shitura në Amazon Spanjë, ku ka më shumë se 950 Vlerësime dhe merr notën mesatare 4 5 i matur.

Ky shënim është disi i ulët sepse ka shumë përdorues që nuk janë të kënaqur me presionin e pajisjes dhe e kanë vlerësuar shumë negativisht produktin.

Kjo është ankesa më e përhapur, megjithëse është gjithashtu e vërtetë më shumë se 70% e këtyre votave janë shumë pozitive.

Shihni më shumë komente në Amazon

Blini Irrigator Dentar Oral B Oxyjet

Klikoni këtë buton Nëse dëshironi ta blini këtë model dhe ta dërgoni në shtëpinë tuaj me çmimin më të mirë online.

përmbledhje
Imazhin e produktit
Author Vlerësim
1star1star1star1stargri
agregati Rating
5 në bazë të 3 vota
Brand Name
Braun Oral-B
Emri i produktit
oxyjet

Sa dëshironi të shpenzoni për ujitësin e dhëmbëve?

Ne ju tregojmë opsionet më të mira me buxhetin tuaj

50 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

2 komente në «Irrigator Oral B Oxyjet»

 1. Mirëdita, uroj të më thoni, ku mund ta gjej tubin zëvendësues që çon ujin nga makina në dorezën e furçës ujitëse?
  Modeli eshte Oxyjet Profesional Care de Braun 3719. Faleminderit shume, sinqerisht Montserrat

  përgjigje

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.