Oral B Waterjet Irrigator

Ju prezantojmë një tjetër Oral-B Irrigator, të cilat janë zhvilluar me teknologji Braun. Bëhet fjalë për modelin Waterjet MD16, një pajisje e thjeshtë por efikase që shquhet për dy llojet e tij të avionëve, një normal dhe një specifik për kujdesin e mishrave të ndjeshme.

atëherë ne analizojmë karakteristikat e tij kryesore dhe çmimin e tij, në mënyrë që të mund t'i vlerësoni ato avantazhet dhe disavantazhet dhe t'i krahasoni ato me produkte të ngjashme brenda së njëjtës markë ose në konkurrencë. Bashkohu me ne!

*Waterjet nuk shitet më, por mund ta zëvendësoni me Oral-B Aquacare Pro-Expert të ri me teknologjinë Oxyjet.

Oral-B Waterjet MD16 Pikat kryesore

Për të filluar, ne ju lëmë një listë me tiparet më të rëndësishme dhe përfitimet që do të merrni falë specifikimeve të tij:

 • 5 Nivele Presioni
 • 18 W fuqi që siguron 51 PSI
 • 2 Lloje avionësh: Single Jet dhe Multi Jet
 • 4 grykë të përfshira
 • Butoni i kontrollit në dorezë
 • Rezervuar uji 600ml
 • Vrimë për ruajtjen e kokave
 • Furnizimi me energji elektrike me priza 220V
 • Montimi në mur
 • 2 vjet garanci dhe 30 ditë provë

Përparësitë kryesore

vaditës oral b ujësjellës

 • Mundësia e rregullimit të 5 niveleve të presionit na lejon të kalojmë nga më e buta te më e forta sipas nevojave tona, e cila është ideale për ata që nuk janë të njohur me përdorimin e ujitëse.
 • Megjithëse fuqia maksimale e saj është më e ulët se markat e tjera, Oral-B na ka siguruar se rekomandohet nga studimet e saj të fundit për merrni pastrim efektiv pa rreziqe.
 • Dy avionët e tij e bëjnë atë më të gjithanshëm që nga viti monochorro është projektuar për të hequr mbetjet ushqimore dhe siguroni pastërtinë e gojës ndërsa multi-jet punon duke masazhuar dhe stimuluar shëndetin e mishrave të dhëmbëve.
 • Butoni në dorezë na lejon të kemi kontrollin e momentit kur aktivizohet rrjedha e ujit. lehtësimi i pastrimit dhe kursimi i ujit gjatë përdorimit.
 • Grykat e përfshira e pranojnë se është përdoret nga deri në 4 anëtarë të familjes, mund të blini më shumë veçmas.
 • Përveç garancisë së detyrueshme dyvjeçare ka Provë 30 ditore me mundësi kthimi nëse nuk ju kënaq.

Lloji dhe dizajni i ujitësit

Irrigator MD16 Waterjet është një model kompakt tavoline, në ngjyrë blu dhe të bardhë. Edhe pse ai nuk është ndër më të vegjlit është një nga të paktët hidropulsorë që mund t'i varim në mur, duke kursyer hapësirë ​​në banjën tonë.

Dimensionet e sakta të këtij modeli janë:

 • Lartësia: 18.5 cm - Gjerësia: 15 cm - Thellësia: 16 cm
 • Pesha: 0.98 Kg

Oral B Waterjet Professional Care Price

Çmimi normal i Waterjet është rreth 75 euro, edhe pse zakonisht është në shitje me zbritje deri në 30 për qind. Çmimi i tij origjinal mund të jetë disi i lartë, pasi në atë shkallë kemi pajisje më të mira Waterpik, por me zbritje eshte nje zgjedhje e mire.

Edhe pse ka pajisje më të pajisura dhe më të lira, po flasim per nje marke me eksperience dhe cilësi të provuar. Mund ta blini online me çmimin më të ulët në treg duke klikuar këtu:

Aksesorët e përfshirë me këtë ujitës oral

Ka shumë pak për të theksuar në këtë seksion, pasi ato përfshijnë vetëm grykë normale që mund të përdoren për disa përdorues ose si pjesë këmbimi për një vit të tërë përdorimi nga një përdorues i vetëm.

 • Set me 4 hundëza

Produkte të lidhura

Pyetjet e shpeshta:

 • A funksionon me bateri? Jo, duhet mbajtur në prizë për funksionim.
 • A heq gurët? Asnjë vaditës nuk heq gurin, por e parandalojnë formimin e tij.
 • A duhet përdorur para apo pas larjes? Irrigatorët përdoren pas larjes, si zëvendësues i fillit dentar.

Opinionet dhe Konkluzione

Nëse dëshironi një ujitës tavoline i thjeshtë por efektiv nga një markë me përvojë dhe reputacion në botën e shëndetit oral ky është një nga opsionet më të mira. Edhe pse është një model me pak risi dhe aksesorë, ka atë që duhet për shumicën e përdoruesve, edhe për ata që kanë mishrat e ndjeshme.

Aktualisht është ndoshta një nga të paktat alternativa ndaj Waterpik për ata që nuk duan një markë të panjohur, por nuk kanë nevojë për përfitime që përfshin marka kryesore dhe që rrisin ndjeshëm çmimin e pajisjes.

Është gjithashtu një opsion i mirë për ata që kërkojnë një model desktopi por kanë pak hapësirë ​​në banjë, duke qenë se është nga të paktat që mund të varet në mur.

Opinionet e blerësve

më shumë se 500 opinione që ky model ka më shumë se 80% është mbi 4 yje, duke marrë një mesatare prej 4,4 nga 5 yje.

Edhe pse disa përdorues ankohen për presionin e ulët të pajisjes, është e vërtetë që të tjerë konsiderojnë se nivelet e presionit 4 dhe 5 janë shumë të forta, kështu që duket se është një perceptim subjektiv.

Mbi këtë aspekt, duket se blerësit i besojnë markës, sepse ajo mbetet në mes një nga më të shiturit nga Amazon Spanja.

Shihni më shumë komente në Amazon

Blej Waterjet Oral B

Këtu ju lëmë një buton që të mund ta blini tuajin online me çmimin më të mirë dhe me transport të përfshirë në shtëpi.

përmbledhje
Imazhin e produktit
Author Vlerësim
1star1star1star1stargri
agregati Rating
5 në bazë të 3 vota
Brand Name
Braun Oral-B
Emri i produktit
Waterjet

Sa dëshironi të shpenzoni për ujitësin e dhëmbëve?

Ne ju tregojmë opsionet më të mira me buxhetin tuaj

50 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.