Waterpik WP 100 Ultra

Waterpik WP 100 Ultra është vaditësi dentar më i shitur i markës në Spanjë dhe ndoshta më i rekomanduari nga dentistët të vendit tonë

Edhe pse është modeli i tij i rangut të mesëm, ai vjen plotësisht i pajisur dhe nuk zhgënjen askënd me performancën e tij të mirë. Është opsioni ideal nëse jeni duke kërkuar për një produkt shtëpiak me specifika të mira dhe shumë aksesorë të përfshirë. Vazhdoni të lexoni, ne do t'ju tregojmë gjithçka për këtë bestseller.

Pikat kryesore të Waterpik Ultra Wp-100

Siç kemi komentuar tashmë, përfitimet e këtij ujitës oral janë të shkëlqyera Falë specifikimeve të plota, por me siguri dëshironi të dini cilat janë karakteristikat më të rëndësishme të waterpik 100:

 • 10 nivele presioni deri në 100 Psi maksimale
 • 7 koka të përfshira
 • Majë rrotullimi 360 gradë
 • Doreza e butonit të kontrollit
 • Rezervuari 650 ml me kapak dhe kuti
 • Operacioni i heshtur
 • E disponueshme ne dy ngjyra
 • Furnizimi me energji elektrike 220 V
 • Fuqia 45 vat
 • Kabllo 1,3 metra e gjatë
 • 2 vite Garanci
 • Vula e ADA

Përparësitë kryesore

 • Cilësimet e presionit janë perfekte për ta përshtatur atë me nevojat e çdo përdoruesi, duke arritur një niveli i shkëlqyer i lartë.
 • Llojet e ndryshme të grykave e bëjnë WP-100 një pajisje të përsosur për shumë qëllime për të gjithë përdoruesit.
 • Maja rrotulluese lejon më mirë akses në të gjitha zonat e zgavrës me gojë për të eliminuar edhe bakteret e fundit të mbetura më shpejt dhe më lehtë.
 • Butoni në dorezë na lejon të ndalojmë rrjedhën e ujit në çdo kohë, duke lehtësuar përdorimin e ujitëse dhe kursimi i ujit.
 • Përfitimet dhe efektiviteti i waterpik wp 100 kanë qenë e vërtetuar shkencërisht pra është i certifikuar nga Shoqata Amerikane e Stomatologjisë.
 • Hidropusori eshte e garantuar kundër defekteve të prodhimit për dy vjet.

Uditës kompakt tavoline

WP 100 është një ujitës tavoline që disponohet në dy ngjyra të ndryshme, e bardhë ose e zezë.

Ka një dizajn kompakt dhe ka një ndarje për aksesorët dhe një tjetër për ruajtjen e zorrës.

 • Lartësia: 25,15 cm - Gjerësia: 14,2 cm - Thellësia: 13,46 cm
 • Pesha: 0,670 Kg

Çmimi më i mirë Waterpik WP 100 Ultra

E gjithë përvoja e Waterpik dhe specifikimet e Wp-100 përkthehen në një çmim tipik prej rreth 85 euro.

Është e vërtetë që ka të tjera shumë më të lira, por as neve nuk na duket çmim i tepruar, duke qenë se markë lider në botë.

Merrni çmimin më të mirë në internet që mund ta gjeni në Spanjë, mjafton të klikoni në butonin.

Pjesë këmbimi të përfshira

Këto janë të gjithë aksesorët zëvendësues që do të merrni me blerjen e WP100 tuaj. Përfshin gjithçka që ju nevojitet për një higjienë e plotë orale për të gjithë familjen dhe nuk do t'ju duhet asgjë tjetër për t'i mbajtur dhëmbët tuaj të pastër dhe të shëndetshëm çdo ditë.

 • 2 hundë standarde për përdorim të drejtpërdrejtë
 • 1 Gjoqe speciale per Ortodonci
 • 1 Grykë specifike për të pastruar gjuhën
 • 1 Implante speciale të gojës së kërkuesit të pllakave
 • 1 Grykë Pik Pocket specifike për zonat periodontale
 • 1 hundë me furçë dhëmbësh

Produkte të lidhura

waterpik wp 100 ultra irrigator

Klikoni për të parë analizën e plotë të këtyre modeleve që mund t'ju interesojnë më shumë:

Si funksionon Waterpik 100?

Si të gjitha, është e lehtë për t'u përdorur, në video mund ta shihni më mirë sesa një shpjegim.

Pyetjet e bëra më shpesh

 • A mund të përdoret në prizën spanjolle?: Po, vjen me standardin e vendit tonë.
 • Cili është më i mirë, ky apo 660? Ky është një model disi më i vjetër, megjithëse është po aq efektiv.
 • A shiten pjesë këmbimi veçmas? Po, ka grykë, rezervuarë, doreza, guarnicione, zorrë, etj.
 • Uji del i vazhdueshëm apo impuls? Ajo del në impulse shumë të shpejta
 • A ka një model ultra dhe normal? Jo, ka vetëm një wp-100, ultra profesionist
 • A është më i mirë se WP70 apo më keq? Specifikimet e kësaj pajisjeje janë disi më të larta
 • A është i rikarikueshëm? Nuk ka bateri, a punon me prizë?
 • A shërben për heqjen e gurëve? Asnjë prej tyre nuk përdoret për ta eliminuar atë, por e bëjnë për ta parandaluar atë.
 • A mund të instalohet në mur? Ky model duhet të mbështetet, nuk ka një mbështetje për ta varur.
 • Çfarë uji ju nevojitet? Rubineti mjafton.

Opinionet dhe Konkluzione

Uditësi WP-100 Ultra është mënyra më e lehtë dhe më e shpejtë për të arritur një higjienë e plotë orale. Është vërtetuar shkencërisht se është shumë më efektive se përdorimi ekskluziv i furçës dhëmbët dhe madje edhe filli dentar.

Falë efikasitetit të tij dhe të gjithë aksesorëve të përfshirë në këtë model, ai mund të përdoret nga të gjithë anëtarët e familjes.

Me përdorimin e tij të përditshëm do të jeni në gjendje të eliminoni pjesën më të madhe të mbetjeve të ushqimit dhe baktereve, duke reduktuar mundësinë e sëmundjes si gingiviti. Blerja e këtij ujitës ndoshta do t'ju ndihmojë shmangni shumë vizita te dentisti juaj.

Shqyrtimet e blerësve

Ky model është një bestseller në Amazon ku më shumë se 900 përdorues kanë lënë vlerësimin e tyre dhe e kanë shënuar me 4.5 yje nga 5. Ju mund t'i hidhni një sy komentet nga ky buton.

Shihni më shumë komente në Amazon

“E bleva këtë WaterPik ultra rreth 6 muaj më parë për të zëvendësuar një model të vjetër që kisha. Unë kam përdorur WaterPiks për një kohë të gjatë me rekomandimin e dentistit tim. Unë e përdor atë në vend të përdorimit të fillit me fill pasi bën një punë shumë më të mirë dhe i lë dhëmbët dhe mishrat e mi të pastër dhe të freskët.”

“E bleva një vit më parë me sugjerimin e higjenistit tim dhe ka bërë një ndryshim të madh në higjienën time orale. Kisha probleme me inflamacion në mishrat e dhëmbëve dhe më thanë që duhet të vija çdo 4 muaj. Tani pas përdorimit të tij, nuk kam më probleme. Takimet e mia dentare janë të shkëlqyera, po ashtu edhe dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve”.

Bleni Waterpik WP-100

Dëshiron ta marrësh këtë pajisje dhe ta dorëzosh në shtëpinë tënde? Klikoni në këtë lidhje

përmbledhje
Imazhin e produktit
Author Vlerësim
1star1star1star1stargri
agregati Rating
5 në bazë të 3 vota
Brand Name
ujëpik
Emri i produktit
WP-100

Sa dëshironi të shpenzoni për ujitësin e dhëmbëve?

Ne ju tregojmë opsionet më të mira me buxhetin tuaj

50 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

5 komente në «Waterpik WP 100 Ultra»

 1. Unë jam gjithashtu i kënaqur me këtë produkt, megjithatë kapaku blu i rezervuarit nuk përshtatet mirë dhe uji mbaron. Si mund të marr një zëvendësim për atë prizë? Dikush e di? As rezervuari i plotë nuk është i disponueshëm për blerje. Do ta vlerësoja nëse dikush e di se ku mund ta gjej atë majë të zezë në formë ylli. Faleminderit!

  përgjigje
  • Përshëndetje Rocío, në faqen tonë të internetit ne kemi një listë të pjesëve rezervë të disponueshme dhe gjithashtu të dhënat e shërbimit teknik për të kërkuar atë që nuk mund të gjeni

   përgjigje
 2. Me duhet doreza e vaditesit per modelin WP-100, ne aksesoret e tij shoh nje qe eshte shume e ngjashme, por e tregojne si per modelin WP660 dhe nuk e di nese funksionon per WP-100. Unë nuk shoh asnjë për WP-100, a e furnizoni atë. ? Pres një përgjigje. Faleminderit

  përgjigje

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.