Philips Sonicare White Healthy

El furçë elektrike Philips Sonicare Healthy White është instrumenti i duhur për të merrni një buzëqeshje të shëndetshme dhe të ndritshme që në javën e parë të përdorimit. Siç është zakon i markës gjermane, kjo pajisje ka teknologji më moderne për zbardhjen e dhëmbëve duke hequr shpejt më shumë se 90% të njollave që shfaqen në to.

Padyshim që është një furçë shumë e kompletuar, me qëndrueshmëri të madhe, që ka shumë për të ofruar dhe që do t'ju mbushë me kënaqësi. Nëse doni të njihni në thellësi madhështoren veçoritë që ka kjo pajisje, opinionet e përdoruesve që e kanë provuar dhe ku ta marrin me çmimin më të mirë, atëherë ju ftojmë të vazhdoni të lexoni këtë postim.

*Shënim: Philips Sonicare Healthy White nuk është më i disponueshëm, por në vend të tij mund të merrni Diamondclean të ri nga seria Sonicare.

Pikat kryesore të Philips Sonicare

Me këtë furçë shëndeti juaj oral do të ndryshojë për mirë në mënyrë radikale, sepse Philips përfshin veçoritë më të mira në të, të cilën e paraqesim më poshtë:

Teknologjia e zërit Philips

Teknologjia Philips Sonic mundëson një motor super të fuqishëm për të gjeneruar një sërë dridhjesh me frekuencë të lartë deri në 31000 lëvizje në minutë. Objektivi kryesor është që lëngjet të depërtojnë kryqëzimet thellësisht ndërdhëmbore dhe linjat e mishrave të dhëmbëve për një pastrim të thellë.

Kjo teknologji heq deri në 2 herë më shumë pllaka në krahasim me furçat manuale si dhe me zbardhjen e dhëmbëve deri në 2 nuanca në vetëm një javë përdorim.

Karakteristikat e veçuara Furça e bardhë e shëndetshme

Furça elektrike e dhëmbëve Healthy White ka programin Yll i lehtë, e cila është e përkryer për t'u mësuar me përdorimin e kësaj pajisjeje, pasi automatikisht rrit fuqinë gjatë 14 përdorimeve të para.

Ai gjithashtu ka 2 mënyra të larjes për një gojë të shëndetshme dhe dhëmbë më të shndritshëm me prekjen e një butoni.

 • Modaliteti i pastër: Ju lejon të kryeni një pastrim ditor të thellë të dhëmbëve dhe mishrave të dhëmbëve.
 • Modaliteti i pastër dhe i bardhë: Ky funksion 2 minuta + 30 sekonda plotëson modalitetin Clean dhe ju ndihmon të hiqni shpejt dhe me siguri njollat ​​e zakonshme të përditshme, si kafeja, duhani, vera, etj.

Për larje optimale dhe rezultate të jashtëzakonshme, përfshin 2 lloje kohëmatësish. Njëri quhet I zgjuar, i cili aktivizohet pas 2 minutash të modalitetit të pastrimit. Tjetra është kohëmatësi i intervalit Katërkapësi që ju lajmëron çdo 30 sekonda se duhet të ndryshoni kuadrantin brenda gojës gjatë larjes, për të arritur një pastrim uniform.

Kokat

Ky model vjen me një kokë Standardi ProRezult e cila është e përbërë nga dosa cilësore të testuara më parë, i përshtatshëm për të siguruar një pastrim të thellë dhe të sigurt me një nivel të lartë të performancës.

Ashtu si kokat e tjera të Philips, ProResult përfshin 2 qime blu që bëhen të bardha si tregon se është koha për të ndryshuar kokën, e cila gjithashtu bëhet shpejt dhe lehtë.

Për të optimizuar rezultatet dhe për të përfituar sa më shumë nga përfitimet e Healthy White, kokat e tjera Philips mund të përshtaten, për sa kohë që ato janë të pajtueshme me teknologjinë Click On.

Ushqimi dhe autonomia

Sonicare është e pajisur me një bateri litium-jon që i jep qëndrueshmëri dhe i jep fuqi të shkëlqyer. Përpara se të duhet ta karikoni, mund të shijoni një autonomia deri në 2 javë nëse përdoret nga një person, maksimumi 2 herë në ditë.

Karikimi arrihet nga një bazë i cili lidhet me karikuesin me rrymën elektrike. Niveli i ngarkimit të baterisë mund të shihet përmes tregues me dritë të integruar në dorezë të furçës.

Projektim dhe ndërtim

Kjo furçë dhëmbësh elektrike ka një dizajn të thjeshtë dhe të nënvlerësuar që është e lehtë për syrin. Eshte ne dispozicion ne ngjyra te ndryshme, ndër të cilat mund të përmendim ngjyrën e bardhë, blu, vjollcë dhe rozë.

Nga ana tjetër, është një pajisje e lehtë, doreza e së cilës është e mbuluar me gjobë goma që nuk rrëshqet siguron një kapje të sigurt dhe të rehatshme në çdo kohë

Gjithashtu në dorezë janë butoni i energjisë, the dritat treguese të modalitetit të zgjedhur dhe drita treguese e karikimit. Prodhimi i tij solid le të jetë i lagur pa paraqitur një dëmtim të mundshëm të furçës.

Baza e karikimit gjithashtu ka dizajn i thjeshtë dhe madhësi kompakte që kombinohet në mënyrë perfekte me furçën e dhëmbëve.

garanci

Ashtu si furçat e tjera elektrike të dhëmbëve Philips, edhe kjo funksionon 2 vjet garanci e kufizuar, për shkak të defekteve në fabrikë dhe problemeve me funksionimin e saj.

Çmimi Philips Sonicare HealthyWhite

Krahasuar me të gjitha veçoritë, përfitimet dhe cilësinë e kësaj furçe dhëmbësh, atëherë mund të themi se çmimi paraqet një investim të mirë, pasi varion midis 75 dhe 85 Euro.

Por nëse klikoni në këtë lidhje që ju kemi vënë në dispozicion ju mund të gjeni një ofertë më të mirë kështu që ju mund të shijoni përfitimet e përdorimit të Healthy White.

Me zbritje
Çmimi i furçës së bardhë të shëndetshme
540 komente
Çmimi i furçës së bardhë të shëndetshme
 • Pjesë e koleksionit Sonicare
 • Menaxho këtë aktivitet me aplikacionin e dedikuar
 • Ngarkimi i lehtë dhe fillimi elegant

Aksesorët e përfshirë

Me blerjen do të merrni 1 dorezë Healthy White, 1 kokë standarde ProResult dhe 1 karikues.

Përfundime dhe opinione Sonicare HealthyWhite

Sonicare Healthy White është perfekt për ata që duan një produkt cilësor që zgjat shumë dhe u jep mundësinë të gëzojnë shëndet të shkëlqyer oral dhe të nxjerrin dhëmbë më të bardhë. Është bërë një nga përdoruesit më të kërkuar Për shkak të përfitimeve dhe nivelit superior, ata që e provojnë për herë të parë pretendojnë se nuk kthehen në markat e tjera.

Për të kuptuar pse kaq shumë njerëz e preferojnë atë, shikoni të mirat e mëposhtme dhe për të qenë sa më të drejtë, analizoni edhe disavantazhet e saj

Përparësitë e furçës së dhëmbëve

 • Shumëllojshmëri ngjyrash
 • Ka 2 mënyra të dobishme të larjes.
 • Ofron një pastrim të thellë dhe efektiv.
 • Përfshin funksion zbardhues prej 30 sekondash.
 • Ka autonomi të mirë.
 • Ka 2 lloje kohëmatësish.
 • Lejon një kapje të rehatshme.
 • 2 vjet garanci

Disavantazhet Furça

 • Konkurrenca e Çmimeve Superiore
 • Nuk lejon ndalimin e larjes, do të rifillojë nga e para.
 • Përfshin vetëm një kokë

Opiniones de usuarios los

Në përgjithësi, vlerësimet e dhëna nga përdoruesit për këtë furçë dhëmbësh janë madhështore, pasi është një pajisje me cilësi të lartë dhe me performancë të lartë që mundëson një shëndet më të mirë oral.

Përdoruesit e duan atë sepse ka karakteristikat e duhura për të siguruar një pastrim të thellë dhe është shumë i qëndrueshëm, duke e bërë atë një investim të sigurt.

Rreth 80% e përdoruesve që kanë blerë Sonicare janë plotësisht i kënaqur me blerjen tuaj.

Shihni më shumë komente në Amazon

Pyetje të shpeshta

Tani ju ftojmë të rishikoni pyetjet më të shpeshta të bëra nga përdoruesit

 • A janë të shtrenjta kokat zëvendësuese?: Krahasuar me prodhuesit e tjerë janë disi më të shtrenjtë, por janë mjaft të qëndrueshëm dhe mund të provoni gjithmonë ato të pajtueshme me etiketën e bardhë.
 • A mund të përdorin disa njerëz të njëjtën furçë?: Po, përderisa i identifikojnë kokat me unaza me ngjyra për të mos u gabuar.
 • Sa kohë duhet për të zëvendësuar kokën?: Rekomandohet që të ndërrohet çdo 3 muaj.
 • A mund të përdoret me koka të markave të tjera?: Në mënyrë ideale, përdoret me kokat Sonicare për rezultate më të mira, megjithatë mund të vendoset një kokë universale.
 • Sa kohë duhet për të ngarkuar baterinë?: Duhen 24 orë për t'u ngarkuar plotësisht.

Ku ta blini Sonicare Healthy White?

Amazon është platforma më e mirë për ju për të blerë furçën tuaj elektrike të dhëmbëve Sonicare Healthy White, si dhe është një opsion shumë i sigurt dhe i rehatshëm gjithashtu ju mund të gjeni oferta dhe çmime të mrekullueshme për një blerje të shkëlqyer.

Me zbritje
Blej Sonicare HealthyWhite
540 komente
Blej Sonicare HealthyWhite
 • Pjesë e koleksionit Sonicare
 • Menaxho këtë aktivitet me aplikacionin e dedikuar
 • Ngarkimi i lehtë dhe fillimi elegant

përmbledhje
Imazhin e produktit
Author Vlerësim
1star1star1star1stargri
agregati Rating
5 në bazë të 2 vota
Brand Name
Philips
Emri i produktit
Sonicare HX6711

Sa dëshironi të shpenzoni për ujitësin e dhëmbëve?

Ne ju tregojmë opsionet më të mira me buxhetin tuaj

50 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.