Waterpik WP-450 Cordless Plus Wireless

Ne paraqesim Waterpik WP 450 Cordless Plus, vaditësi pa tela më i shitur nga marka kryesore. Ky model është një zgjidhje e shkëlqyer për banjat me hapësira të kufizuara ose për të vazhduar udhëtimet tona.

Ndër pajisjet me valë të tregtuara nga marka, Është më i balancuari dhe me vlerën më të mirë për paratë. Ka specifika dhe pajisje shumë të plota që plotëson nevojat e çdo përdoruesi. Vazhdoni të lexoni, ne do t'ju tregojmë pikat kryesore të këtij produkti dhe edhe pikat e tij të dobëta.

*450 nuk është më në shitje, por mund ta zëvendësoni me 560-ën e re

Waterpik 450 Pikat kryesore

Këto janë tiparet më të rëndësishme të WP-450 pa tel. Ai ka specifikat e nevojshme që ju të merrni higjienën e duhur të dhëmbëve nëse e kombinoni atë çdo ditë me larje.

 • 2 nivele presioni deri në 75 Psi maksimale
 • 4 koka të përfshira
 • Majë rrotullimi 360 gradë
 • Rezervuari 210 ml
 • Operacion më i qetë
 • Bateria e rimbushshme
 • E disponueshme ne dy ngjyra
 • Çertifikuar nga ADA
 • 2 vite Garanci

Përparësitë kryesore

 • Ajo ka një fuqi kulmore mjaft e lartë, sidomos duke pasur parasysh që është një model me valë.
 • Aftësia për të zgjedhur dy nivele është jetike për të shmangni shqetësimin për përdoruesit me mishrat më të ndjeshëm.
 • Përveç kokave standarde përfshin këshilla specifike për protezat me ortodonci apo implante, pra është një model i gjithanshëm.
 • Koka e saj rrotulluese e bën pastrimin të lehtë dhe aksesi në zonat më të vështira të zgavrës me gojë.
 • Rezervuari është një nga më të mëdhenjtë në pajisjet portative, duke reduktuar numrin e mbushjeve gjatë përdorimit.
 • Prandaj, niveli i zhurmës së emetuar është më i ulët se ai i hidro-përcjellësve në tavolinë është më pak i bezdisshëm.
 • Dizajni i tij me bateri dhe rezervuari i integruar kursejnë shumë hapësirë ​​dhe ju lejojnë merrni me lehtësi në udhëtimet e mundshme.
 • Është prodhuar nga marka kryesore dhe ka vulën e Shoqata Amerikane e Stomatologjisë, e cila garanton efektivitetin e saj.
 • Garancia juaj mbulon defektet e prodhimit gjatë dy viteve të para.

Irrigator dentar pa tela

WP 450 ka një dizajn të ngjashëm me një furçë dhëmbësh elektrike, rezulton shumë ergonomik dhe kompakt krahasuar me modelet e desktopit.

Është në dispozicion në të bardhë ose të zezë dhe dimensionet e tij janë:

 • Lartësia: 29,59 cm - Gjerësia: 6,95 cm - Thellësia: 9,65 cm
 • Pesha: 0,337 Kg

Çmimi më i mirë Waterpik WP 450

Ky vaditës oral pa kabllo ka një çmim të rekomanduar prej rreth 68 euro, dukshëm më i lartë se markat e tjera. Zbuloni çmimin më të mirë në internet që mund ta gjeni në Spanjë duke bërë klikoni këtë buton:

Pjesë këmbimi të përfshira me këtë Waterpik Portativ

Ju do të merrni ujin tuaj WP450 me të gjithë këta aksesorë të përfshirë. Ato janë të mjaftueshme për shumicën e përdoruesve, madje edhe ata që përdorin një pajisje.

 • 2 hundë standarde për përdorim të drejtpërdrejtë
 • 1 Gjoqe speciale per Ortodonci
 • 1 Implante speciale të gojës së kërkuesit të pllakave
 • 1 karikues

Rasti i rekomanduar

Këllëf për WP-450
110 komente
Këllëf për WP-450
 • Kuti mbajtëse Hermitshell.
 • Këllëf mbajtëse gjysmë e ngurtë, e papërshkueshme nga uji, gome...
 • Projektuar për t'iu përshtatur fillit dentar...

Produkte të lidhura

ujitëse wireless waterpik wp 450

Klikoni për të parë analizën e plotë të këtyre modeleve që mund t'ju interesojnë më shumë:

Modele të tjera Wireless Waterpik

WP-450 është vaditësi pa tela më i shitur i Waterpik, por marka mban vaditës të tjerë portativë. Nëse dëshironi një pajisje më të kompletuar ose më të lirë, mos i humbisni këto modele:

Ujitëse Waterpik...
 • Dhëmbë më të pastër - vaditës dentar 50% më efektiv...
 • Heqja e pllakës dentare - heq deri në 99,9% të ...
 • I sigurt dhe i butë - optimale për këdo me...
Ujitëse Waterpik...
 • Ideale për udhëtime - ky vaditës uji i lehtë me ...
 • Dhëmbët më të pastër - pastrimi me fill me fill me ujë është 50% ...
 • Heqja e lehtë e pllakës - heq deri në 99,9% të ...

Si funksionon Wireless Waterpik?

Këtu ju lëmë një video në spanjisht me hap pas hapi Për ta përdorur saktë këtë model dhe për të përfituar sa më shumë prej tij:

Pyetjet e bëra më shpesh

 • A mund ta përdorin shumë njerëz?: Sigurisht, secili duhet të përdorë vetëm gojën e tij.
 • A ka një tregues të ngarkimit të baterisë?: Ky model jo, ai është i përfshirë në modelin WP-552 që mund ta shihni në pjesën e sipërme.
 • A ka bateri rezervë?: Nuk shitet veçmas
 • ¿A ka karikuesi prizë për Spanjën?: Po, është një karikues me prizë 220 V
 • Mund të përdorni ujë rubineti?: Në mënyrë perfekte, megjithëse uji në shishe mund të zgjasë jetën e tij nëse ka shumë gëlqere në zonën tuaj.
 • Sa zgjat bateria?: Rreth një javë
 • A mjafton depozita për një pastrim?: Kapaciteti vjen për një pastrim të shpejtë sipërfaqësor, gjëja normale është përdorimi i të paktën dy ngarkesave ujë.

Opinionet dhe Konkluzione

Uditësi WP-450 plus është mënyra më e rehatshme për të plotësoni higjienën tuaj orale në shtëpi dhe në lëvizje. Mungesa e kabllit dhe zorrës e bën përdorimin e tij edhe më të lehtë.

Duke qenë një produkt pa kabllo dhe me përmasa të reduktuara, fuqia e avionit të tij është befasuese. Falë presionit dhe aplikimit të drejtpërdrejtë të pulsit do të merrni rezultate të shkëlqyera. Në vetëm pak sekonda eliminon bakteret dhe mbeturinat në zonat më të vështira dhe të paarritshme.

E vetmja por është mungesa e një grykë xhepi pik, veçanërisht për problemet e mishrave të dhëmbëve. Në çdo rast, është një zëvendësues i pajtueshëm që mund ta blejmë veçmas.

Përfitimet e vërtetuara të ofruara nga përdorimi i vazhdueshëm:

 • Përmirëson shëndetin e përgjithshëm oral; dhëmbët, gjuhën dhe mishrat
 • Parandalon sëmundjet e gojës
 • Ju kursen vizitat tek dentisti

Opinionet e blerësve Waterpik 450

Kënaqësia e blerësve të këtij produkti është shumë e lartë dhe përfitimet e tij janë të vërtetuara. Këtu mund të lexoni disa opinione, nëse doni t'i shihni të gjitha klikoni në butonin.

Shihni më shumë komente në Amazon

“Unë kam timin për 2 vjet dhe sapo porosita njësinë time të dytë. Problemi i vetëm është se nuk ka dritë karikimi dhe si rezultat i kësaj nuk dihet nëse njësia është duke u ngarkuar apo ka përfunduar. Ndoshta kjo mund të shihet në modelet e ardhshme »

“Zgjodha këtë sepse nuk kisha hapësirë ​​në banjë për një model më të madh. E kam pasur në pronësi modelin më të madh dhe e kam dashur atë, kështu që kur erdhi koha për ta zëvendësuar doja një më të vogël. Koncepti është i mrekullueshëm, por nuk është aq i fuqishëm sa një desktop.

"Jam shumë i kënaqur me këtë produkt, funksionon mirë dhe është i lehtë për t'u përdorur."

Bleni Waterpik WP-450

Nëse keni arritur deri këtu dhe jeni të interesuar të çoni pastrimin e gojës në një nivel tjetër me këtë pajisje, klikoni në butonin:

përmbledhje
Imazhin e produktit
Author Vlerësim
1star1star1star1stargri
agregati Rating
5 në bazë të 7 vota
Brand Name
ujëpik
Emri i produktit
WP-450

Sa dëshironi të shpenzoni për ujitësin e dhëmbëve?

Ne ju tregojmë opsionet më të mira me buxhetin tuaj

50 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.