Philips Sonicare DiamondClean

Marka Philips është lider botëror në projektimin dhe prodhimin e furça elektrike të dhëmbëve, pasi ato janë të ngarkuara me teknologji të fundit për të garantuar një shëndet të mirë oral. I tillë është rasti i furçës Sonicare Diamond Clean modeli HX9914 / 62, një pajisje e fuqishme që premton të zbardhë dhëmbët dhe të mbajë mishrat e dhëmbëve të shëndetshëm.

SUnë dua të vesh një buzëqeshje thjesht perfekte dhe verbuese dhe shijoni një higjienë të plotë orale, atëherë jeni të interesuar për këtë furçë dhëmbësh elektrike që është gjithashtu e ngarkuar me surpriza të këndshme.

Që ta njihni në thellësi, do ta zbuloni çfarë mendojnë përdoruesit dhe dinë se ku ta blejnë atë me çmimin më të mirë të tregutJu ftojmë të vazhdoni të lexoni këtë postim ku ju prezantojmë informacionin më të plotë.

Karakteristikat e veçuara Philips Diamond Clean

Philips garanton që me përdorimin e kësaj furçe dhëmbësh elektrike të nivelit të lartë do të arrini higjienë të përsosur orale, me mishrat më të shëndetshëm dhe dhëmbët më të bardhë në një kohë të shkurtër. Kjo arrihet falë një sërë veçorish të jashtëzakonshme që janë pjesë e Sonicare Diamond Clean HX9914 / 062 dhe që Ne jua tregojmë menjëherë:

Philips patentuar teknologjinë e zërit

Teknologjia e zërit Philips e zbatuar në këtë furçë bazohet në një motor të fuqishëm 2W që prodhon një dridhje me frekuencë të lartë të lart 62.000 lëvizjet në minutë e cila kombinohet me shpejtësi të madhe, për të hiqni deri në 7 herë më shumë pllakë krahasuar me një furçë dhëmbësh manuale.

Kjo teknologji lejon një pastrim të thellë dhe dinamik që favorizon lëvizjen e lëngjeve midis dhëmbëve si dhe përgjatë vijës së mishrave të dhëmbëve. duke hequr kështu të gjitha papastërtitë dhe duke përmirësuar shëndetin oral që në përdorimin e parë.

Karakteristikat e veçuara të furçës

HX9914 / 62 ka 5 mënyra të shkëlqyera të larjes për të siguruar një pastrim të plotë oral dhe të cilin mund ta zgjidhni me një prekje të vetme të butonit të ndezjes:

 • Modaliteti i pastër: Ideale për pastrimin e përditshëm të dhëmbëve, pasi lëvizjet e tij pastrojnë thellë midis tyre dhe vijës së mishrave të dhëmbëve pa i dëmtuar ato.
 • Modaliteti i bardhë: Ndihmon në heqjen efikase të njollave nga sipërfaqja e dhëmbëve.
 • Modaliteti polak: Lustroni dhëmbët për t'i bërë ata të shkëlqejnë.
 • Modaliteti i kujdesit të mishrave të dhëmbëve: Ofron një masazh të butë në mishrat e dhëmbëve për t'i mbajtur ato të shëndetshme.
 • Modaliteti i ndjeshëm: Është ideale për të pastruar thellësisht dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve më butësisht.

Në mënyrë të ngjashme ka 2 funksione timer, funksioni Smartimer, i cili lejon marrjen e kohës optimale të larjes sipas modalitetit të zgjedhur dhe Ju tregon se kur i ka ardhur fundi. Dhe nga ana tjetër kohëmatësi i intervalit Quadpacer, i cili tregon se kur duhet ndryshuar kuadranti brenda gojës gjatë procesit, për të arritur larjen optimale

Sonicare DiamondClean Heads

Qimet që bëjnë pjesë në kokën e kësaj furçe kanë qenë projektuar posaçërisht në formë diamanti për të mbështetur teknologjinë e zërit Philips. Kjo është për shkak të prerjes së diamantit lejon një pastrim mbështjellës të dhëmbit nga të gjitha anët, duke arritur një furçë të thellë.

Dosat kanë qenë rreptësisht testuar për të siguruar performancë të lartë dhe jetë të gjatë. Ajo gjithashtu ka një palë qime blu që bëhen të bardha si një tregues se është koha për të zëvendësuar kokën.

Në mënyrë të ngjashme, ajo ka një rregullim ideal pak këndor për të arritur ato hapësira me aksesin më të vështirë. Koka është tepër e lehtë për t'u ndryshuar dhe përshtatet me çdo furçë dhëmbësh elektrike Philips me teknologji. Klikoni mbi.

Ushqimi dhe Autonomia

La bateri litium-jon me jetëgjatësi i jep pajisjes një autonomi të 84 minuta kështu që ju mund të lani dhëmbët gjatë 3 javë rresht përpara se të duhet të rimbushni baterinë. Gjëja më e mirë është që edhe nëse bateria ka pak kapacitet, furça nuk e humbet fuqinë e furçës.

Për sa i përket sistemit të ngarkimit, ai është plotësisht praktik, i thjeshtë dhe i dobishëm, pasi ngarkimi ndodh me induksion përmes një gote kristali ose kuti udhëtimi. Këto palë bazamente janë të lidhura me rrjetin elektrik dhe kanë për detyrë të transmetojnë energjinë në baterinë e furçës elektrike, nëpërmjet zbulimit automatik të saj. Kutia e udhëtimit lidhet përmes një porti mini USB për të mund të karikojë furçën me kompjuterin ose me karikuesin e smartfonit.

Drita treguese e baterisë e vendosur në dorezën e furçës tregon nivelin e karikimit gjatë përdorimit, nëse është duke u karikuar ose nëse është përfunduar me anë të ngjyra dhe ndezje të ndryshme. 

Projektim dhe ndërtim

Dizajni i kësaj furçe dhëmbësh është thjesht spektakolar, pasi kombinon në një pjesë të vetme luksin, elegancën, thjeshtësinë dhe mbi të gjitha një dizajn avangard që e çon krehjen në një nivel tjetër stili.

Eshte i disponueshem ne 4 ngjyra (e bardhë, e zezë, vjollcë dhe rozë) e përfunduar me një rrathë argjendi të kromuar që i jep asaj një sofistikim të madh.

Ka një kapje të butë dhe të fortë, sepse doreza e dizajnit kompakt është mbuluar me një material të butë që nuk rrëshqet që ofron mbështetje të madhe dhe ergonomi totale. Nga ana tjetër, doreza prodhohet në një pjesë të vetme për të të jetë në gjendje të zhytet në ujë pa dëmtuar dhe ka ndriçim për të theksuar mënyrën e zgjedhur të furçës.

Për sa i përket dizajnit të bazave të karikimit, e para është a xhami kristali që qëndron mbi një bazë elegante kromi dhe që kombinohet shumë mirë me furçën. Nga ana tjetër, është rasti i udhëtimit, i cili është luks i pastër, sepse Paraqet përfundime perfekte, mbyllje magnetike dhe rezistencë të madhe.

garanci

Philips vë në dispozicion të përdoruesve të saj një 2 vjet garanci e kufizuar, në të cilin mund të aksesoni në rast të defekteve në funksionimin dhe prodhimin e produktit.

Çmimi Philips Sonicare DiamondClean HX9914

Kjo furçë mund të gjendet në treg dhe në faqen zyrtare të Phillips me një çmim që varion nga 170 deri në 200 euro, megjithatë, nëse dëshironi të merrni një çmim special dhe të kurseni para, klikoni në lidhjen e mëposhtme dhe shijoni përfitimet e pastrimit të zërit.

Me zbritje
Çmimi i furçës Philips DiamondClean
 • Furçë dhëmbësh elektrike Philips Sonicare Diamond Clean...
 • Performanca e pastrimit: thuaj lamtumirë pllakës me...
 • Larje inteligjente: kokat e furçave...

Aksesorët e përfshirë me furçë elektrike

Kompleti përfshin dorezën e furçës së dhëmbëve, 2 koka, karikues në formë xhami me bazë dhe këllëf udhëtimi me port USB.

Konkluzione dhe Opinione HX9914

Furça Diamond Clean HX9914 / 62 ka qenë projektuar për më të kërkuarit të cilët kërkojnë larje intensive për t'i ndihmuar të përmirësojnë shëndetin e tyre oral dhe që kërkojnë gjithashtu një pajisje që paraqet performancë optimale gjatë gjithë përdorimit të saj. Kjo furçë ka qenë një nga më të shiturat dhe ka një vlerësim të mrekullueshëm nga klientët e saj, sepse dallon veçanërisht nga furçat e tjera elektrike të dhëmbëve për karakteristikat, përfitimet dhe rezultatet që ofron.

Por për t'ju dhënë një ide më të mirë për vlerësimet e këtij produkti, le të hetojmë avantazhet dhe disavantazhet e tij.

avantazh

 • Heq deri në 7 herë më shumë pllakë se furçat manuale.
 • Zbardhoni dhëmbët në një javë përdorimi.
 • 5 mënyrat e tij të larjes përfaqësojnë një pastrim të thellë.
 • Autonomia deri në 3 javë.
 • Këllëf me sistem karikimi
 • Pastrim i thellë duke u kujdesur për mishrat e dhëmbëve.
 • Kapje e rehatshme dhe e sigurt.
 • Projektimi dhe përfundimet
 • Operacioni i heshtur
 • 2 vjet garanci.
 • Përfshin një kokë shtesë.

disavantazhet

 • çmim
 • Kupa e brishtë e ngarkuesit për ujëvarat
 • Çmimi i kokave të ndërrimit

Rishikimet e klientëve

Kjo furçë është bërë sensacion tek përdoruesit, të cilët jepini një vlerësim të lartë dhe jepni reagime të mrekullueshme në lidhje me funksionet e tij dhe rezultatet e pastrimit që ofron.

Ka qindra mendime ato që shprehin pse kjo pajisje është bërë e preferuara e klientëve më kërkues. Ajo që përdoruesit pëlqejnë më shumë është se ata arrijnë një shëndet të shkëlqyer oral në një kohë të shkurtër. Dëshironi të dini se çfarë tjetër është thënë për Diamond Clean? Klikoni në lidhjen e mëposhtme dhe zbuloni.

Shihni më shumë komente në Amazon

Pyetjet e bëra më shpesh

Rishikoni këtë pjesë të pyetjeve të bëra shpesh dhe zgjidhni dyshimet tuaja lehtësisht dhe shpejt:

Sa kohë duhet për të ngarkuar baterinë?: Herën e parë rekomandohet të karikoni për 24 orë, më pas koha e karikimit përgjysmohet.

Sa zgjat 1 kokë?: Rreth 3 muaj, pas kësaj kohe, efikasiteti mund të reduktohet.

Ku të blini Philips Sonicare DiamondClean

Ju mund ta blini këtë furçë në një sërë dyqanesh, por nëse dëshironi të bëni një blerje të zgjuar, mos hezitoni të shkoni te Amazon.com; një platformë e sigurt, në të cilën mund të aksesoni nga komoditeti i shtëpisë tuaj, merrni kohën tuaj për ta rishikuar dhe atë ofron çmimin më konkurrues në treg.

Me zbritje
blini furçën Philips Diamond Clean
 • Furçë dhëmbësh elektrike Philips Sonicare Diamond Clean...
 • Performanca e pastrimit: thuaj lamtumirë pllakës me...
 • Larje inteligjente: kokat e furçave...

përmbledhje
Imazhin e produktit
Author Vlerësim
1star1star1star1stargri
agregati Rating
5 në bazë të 1 vota
Brand Name
Philips
Emri i produktit
Sonicare Diamond Clean

Sa dëshironi të shpenzoni për ujitësin e dhëmbëve?

Ne ju tregojmë opsionet më të mira me buxhetin tuaj

50 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.