Dental Pro HC Воден систем за наводнување

Вие сте тука затоа што за вас има нешто што е важно,  Грижа за устата!! А за да го подобриме, ви претставуваме фантастичен производ кој успева да ги покрие потребите на ефикасно чистење на устата.

Станува збор за Орален наводнувач Про-HC воден систем… И што добиваме со тоа? Добро дојдете до тие области каде што нормалната четка не е способна да го направат тоа и да ги елиминираат бактериите и остатоците што се таложат на нив.

Дали сакате да дознаете повеќе за овој хидропулсор?, тогаш дозволете ни да ви ги покажеме неговите карактеристики, неговиот дизајн, неговата цена и мислења на корисници кои веќе го пробале. Да одиме!

Истакнати карактеристики Irrigator Pro HC

Овој хидропулсор има најкомплетните карактеристикиАјде да ги видиме најистакнатите и предностите што ги обезбедуваат со секојдневната употреба:

 • 5 Нивоа на притисок до 75 Psi
 • Регулатор на рачката
 • Вклучени се 11 глави
 • Резервоар од 1100 ml
 • Орално и назално наводнување
 • Напојување од 220 V
 • Преграда за млазници
 • Гаранција 2 години + 6 месеци Pro-HC

Главните предности

про HC премиум наводнувач

 • Со неговите пет нивоа на притисок нема да имате проблем да ја прилагодите моќноста на вашите потреби и избегнувајте непријатност во случај на чувствителни непца.
 • Регулаторот на самата рачка олеснува менувајте го притисокот за време на употребата побрзо.
 • Благодарение на бројот на глави што ги вклучува, тоа е еден од најкомплетните и најразновидни хидропулсори. Покрај заокружувањето на хигиената на забите, овозможува и деконструирајте ги носните пасуси.
 • Капацитетот на резервоарот гарантира 3 континуирани минути чистење, што избегнува да се полни неколку пати при секоја употреба. Има и двојна функција и делува како капак за лесен транспорт.
 • Марката нуди а дополнителна гаранција од 6 месеци при што можете да го вратите производот доколку не сте задоволни од резултатите.

Компактен орален наводнувач на клупа

Про-ХЦ е а десктоп модел во бела и проѕирна во која добиле а прилично компактен дизајн, имајќи предвид дека вашиот депозит е повисок од просекот.

Точните димензии се:

 • 18,5 x 11 x 22 сантиметри.

Про HC Орален наводнувач Цена

Иако препорачаната цена е околу 80 евра, најчесто има а попуст од речиси 40%. Со неговата нормална RRP би препорачале други производи со подобра вредност за парите, но со попустот што го има е една од најдобрите економски опции.

Можете да видите најдобра цена на интернет на моментот од копчето:

Вклучени додатоци

Една од силните страни на овој напис е комплетна опрема кој стандардно вклучува. Ова е сè што ќе добиете со купувањето на хидропулсорот:

 • 4 стандардни млазници за целото семејство
 • 2 јазични глави во различна боја
 • 2 Назални млазници: дифузор и чистач
 • 1 Специјална уста за ортодонција
 • 1 млазница за пародонтален третман
 • 1 млазница со четка за заби
 • Торлинско запечатена кеса

Поврзани производи

Често поставувани прашања

 • Дали млазот е интермитентен? Континуирано е
 • Колку е моќен? 45 W
 • Дали работи и како електрична четка за заби? Ниту се ротира, ниту вибрира, мора да го преместите рачно
 • Колку луѓе можат да го користат? Стандардно чистење сместува четворица
 • Колку е долг електричниот кабел? Има димензии 1.30 метри
 • Колку долго е цревото? Димензии 90 сантиметри

Мислења и заклучоци

Како заклучок можеме да кажеме дека е основен уред по спецификации и технологија но тоа добро ја врши главната задача, отстранете ги остатоците и бактериите што остануваат по четкањето.

За оние кои сакаат А. евтин наводнувач Тоа е една од најдобрите опции за постигнување поцелосно орално чистење дома.

Сепак, пред да се одлучите за овој модел, ви препорачуваме да погледнете кој е можеби најдобриот евтин хидро-погонско гориво, Aquapik 100.

 • Го подобрува оралното здравје: протези, непца, јазик
 • Спречува болести на устата и забите
 • Намалете ги посетите на стоматолог

Недостатоци на орален наводнувач

 • Тоа е гласно и вибрира доста
 • Основни спецификации
 • Притисокот не е најголем

Осврти на купувачи

Прегледите на корисниците се навистина добри и добивате една на Амазон просечен резултат од 4,4 од 5 меѓу купувачите, ставајќи го меѓу најдобро ценетите.

Повеќето корисници се целосно задоволен од неговата ефикасност и има само повремени поплаки бидејќи добиле дефектен агрегат, нешто што се случува во сите марки.

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

Купете Dental Irrigator Pro Hc

Дали сакате да го добиете вашето онлајн по најдобра цена и да ви биде доставено до вашиот дом? Кликнете на копчето подолу и добијте подлабоко чистење.

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1starсива
Агрегатно оценување
5 врз основа на 4 гласови
Име на бренд
ProHC
име на продукт
Вода систем

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.