Орален Б Оксиџет наводнувач

Овој пат зборуваме за а Braun Oral-B Irrigator, кој се издвојува по тоа што има систем за чистење кој комбинира воден млаз под притисок со прочистен воздух, што ја прави опремата одличен избор за луѓе со чувствителни непца.

Ќе направиме анализа на вашата главни карактеристики, предности и цена, а ние ќе ви покажеме зошто е овој модел еден од најпродаваните хидропулсори. Не го пропуштај!

Определување на Oral-B Oxyjet MD20

Подолу можете да видите кои се најважните спецификации инкорпорирање на Браун во овој орален наводнувач со кислород и придобивките што им ги носат на корисниците:

 • 5 Нивоа на притисок
 • Моќност од 18 W обезбедува 51 PSI
 • 2 типа на млаз: единечен млаз и микромеурчиња
 • Контролно копче на рачката
 • Вклучени се 4 глави
 • Филтро де Аир
 • Дупка за глава
 • Резервоар од 600 ml
 • 220V Напојување
 • Носач на ѕид
 • 2-годишна гаранција и 30-дневен пробен период

Главните предности

 • Петте нивоа на притисок ви овозможуваат да ја прилагодите силата на млазот на потребите на секој корисник, до максимумот препорачан од студиите спроведени од компанијата.
 • Режимот на микромеури ја збогатува водата со прочистен воздух кој ги напаѓа бактериите и нежно ги чисти чувствителните непца.
 • Благодарение на копчето на рачката имаме a поголема контрола на протокот на вода, со што се користи поудобно и заштедува вода.
 • Тој е еден од ретките модели што овозможува инсталација со закачување на ѕид, идеален за заштеда на простор во бањата.
 • Покрај правната гаранција што ја нудат 30-дневен пробен период со можност за негово враќање ако не те убеди.

Вид и дизајн на наводнувачот

Oxyjet MD20 е орален наводнувач на маса дизајниран со прави и чисти линии и е достапен само во Бела и сина боја.

Марката ја одржува истата линија во сите свои модели, а иако не е особено компактен, не е ниту голем и има опција за прицврстување на ѕидот.

Точните димензии на овој хидропулсор се:

 • Висина: 18.5 cm - Ширина: 15 cm - Длабочина: 16 cm
 • Тежина: 0.98 Kg

оксиџет забен наводнувач

Цена за професионална нега на Oral B OxyJet

Иако препорачаната цена е нешто повисока од 100 евра, обично има а голем попуст и може да се купи за околу 60 евра.

Со ова намалување е интересна опција во бренд со докажан квалитет, иако е точно дека има и поевтини и уште поопремени модели.

Можете да го купите онлајн по моменталната најниска цена од овде:

Вклучени додатоци

Во овој поглед, германската компанија малку заостанува зад конкуренцијата, бидејќи повеќето брендови вклучуваат поголема разновидност на резервни делови:

 • 4 млазници Oxyjet за чистење на забите

Поврзани производи

Чести прашања:

 • Дали може да се користи со ортодонција?: Може да се користи и со уредот и со импланти, иако не вклучува специфична глава.
 • Дали неколку луѓе можат да го користат истото?: Може да го користат различни луѓе се додека секој од нив ја користи својата писка.
 • Дали имате четка за заби?: Не вклучува четка или глава на четка.
 • Дали е замена за забен конец?: Оралното наводнување е дизајнирано да се ослободи од забен конец

Мислења и заклучоци

орален б оксиџет забен наводнувач

Тоа е забен наводнувач идеален за семејна употреба, бидејќи има 4 заменливи млазници, кои имаат резервна и можете да добиете повеќе кога е потребно.

Од друга страна, неговиот дизајн е наменет за десктоп и работи приклучен на електричната мрежа, што го прави производот секогаш чувај ја својата моќ За разлика од другите наводнувачи на батерии, кај кои моќноста се намалува при мало оптоварување. Обезбедува и долгорочна употреба без да се грижите за полнење или купување батерии.

Во рамките на достапните опции тоа е добра алтернатива ако барате нешто едноставно и имате чувствителни непца, покрај тоа што е произведен од А бренд со искуство во орална хигиена.

Цената е просечна, иако има и други алтернативи кои имаат интересни додатоци како специфични писти за ортодонција и поголема моќност, Ова вклучува комерцијална технологија за микромеурчиња.

Осврти на купувачи

Овој орален наводнувач е еден од најпродаваните модели во Амазон Шпанија, каде што има повеќе од 950 Оцени и добива просечна оценка 4 трезен 5.

Оваа белешка е донекаде ниска бидејќи има многу корисници кои не се задоволни со притисокот на уредот и многу негативно го вреднуваа производот.

Ова е најраспространетата поплака, иако е точно и тоа повеќе од 70% од овие гласови се многу позитивни.

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

Купете Орален Б Оксиџет за наводнување на забите

Кликнете на ова копче Доколку сакате да го купите овој модел и да го испратите до вашиот дом по најдобра цена онлајн.

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1starсива
Агрегатно оценување
5 врз основа на 3 гласови
Име на бренд
Браун Орал-Б
име на продукт
Оксијет

Колку сакате да потрошите за наводнување на забите?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

50 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

2 коментари на „Oral B Oxyjet Irrigator“

 1. Добро попладне, би сакал да ми кажете, каде можам да ја најдам заменливата цевка што ја носи водата од машината до рачката на четката за наводнување?
  Моделот е Oxyjet Profesional Care de Braun 3719. Ви благодарам многу, искрено Монсерат

  одговорот

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.