Орален Б Waterjet наводнувач

Ви претставуваме уште една Орален-Б наводнувач, кои се развиени со технологија Браун. Станува збор за моделот Waterjet MD16, едноставен, но ефикасен уред кој се издвојува по двата типа на млаз, една нормална и една специфична за нега на чувствителни непца.

Тогаш ги анализираме неговите главни карактеристики и неговата цена, за да можете да ги оцените нивните предности и недостатоци и споредете ги со слични производи во рамките на истиот бренд или во конкуренција. Придружи ни се!

Определување на Oral-B Waterjet MD16

За почеток ви оставаме список со најважните карактеристики и придобивките што ќе ги добиете благодарение на неговите спецификации:

 • 5 Нивоа на притисок
 • Моќност од 18 W обезбедува 51 PSI
 • 2 типови млазни млазни млазни млазни и единечни млазни
 • Вклучени се 4 усти
 • Контролно копче на рачката
 • Резервоар за вода од 600 ml
 • Дупка за чување глави
 • Напојување со приклучоци од 220V
 • Монтирање на ѕид
 • 2-годишна гаранција и 30-дневен пробен период

Главните предности

орален наводнувач б воден млаз

 • Можност за прилагодување на 5 нивоа на притисок ни овозможува да одиме од најмеко до најсилно според нашите потреби, што е идеално за оние кои не се запознаени со употребата на наводнувачот.
 • Иако неговата максимална моќност е помала од другите брендови, Oral-B нè увери дека е препорачана од нејзините најнови студии за добие ефикасно чистење без ризици.
 • Нејзините два млазници го прават повеќе разноврсна бидејќи monochorro е дизајниран да ги отстранува остатоците од храна и да се обезбеди орална чистота додека мулти-млазот работи со масажа и стимулирање на здравјето на непцата.
 • Копчето на рачката ни овозможува да имаме контрола на моментот кога ќе се активира протокот на вода. олеснување на чистењето и заштеда на вода при употреба.
 • Вклучените млазници признаваат дека е се користи од најмногу 4 членови на семејството, да може да купува повеќе одделно.
 • Покрај задолжителната двегодишна гаранција има 30-дневен пробен период со можност за негово враќање ако не те задоволува.

Вид и дизајн на наводнувачот

MD16 Waterjet Irrigator е компактен модел на маса, во сина и бела боја. Иако не е меѓу најмалите тој е еден од ретките хидропулсори што можеме да ги закачиме на ѕидот, заштедувајќи простор во нашата бања.

Точните димензии на овој модел се:

 • Висина: 18.5 cm - Ширина: 15 cm - Длабочина: 16 cm
 • Тежина: 0.98 Kg

Цена за професионална нега на Oral B Waterjet

Нормалната цена на Waterjet е околу 75 евра, иако обично се продава со попусти до 30 проценти. Неговата оригинална цена можеби е донекаде висока, бидејќи на таа скала имаме подобри Waterpik уреди, но со попустот е добар избор.

Иако има поопремени и поевтини уреди, зборуваме за бренд со искуство и докажан квалитет. Можете да го купите онлајн по најниска цена на пазарот со кликнување овде:

Додатоци вклучени со овој орален наводнувач

Има навистина малку што да се истакне во овој дел, бидејќи тие вклучуваат само нормални млазници што можат да се користат за неколку корисници или како резервни делови за цела година користење од еден корисник.

 • Комплет од 4 млазници

Поврзани производи

Чести прашања:

 • Дали работи на батерии? Не, мора да се држи приклучен за работа.
 • Дали го отстранува забниот камен? Ниту еден наводнувач не го отстранува забниот камен, но го спречува неговото формирање.
 • Дали треба да се користи пред или после четкање? Наводнувачите се користат по четкање, како замена за забен конец.

Мислења и заклучоци

Ако сакате а едноставен, но ефикасен наводнувач на маса од бренд со искуство и репутација во светот на оралното здравје, ова е една од најдобрите опции. Иако е модел со малку иновации и додатоци, го има она што е потребно за повеќето корисници, дури и за оние кои имаат чувствителни непца.

Моментално е веројатно еден од ретките алтернативи на Waterpik за оние кои не сакаат непозната марка, но не им требаат поволности што ги вклучува водечкиот бренд и кои значително ја зголемуваат цената на уредот.

Тоа е исто така добра опција за оние кои бараат десктоп модел, но имаат малку простор во бањата, бидејќи е еден од ретките што може да се закачи на ѕид.

Мислења на купувачите

Од повеќе од 500 мислења дека овој модел има повеќе од 80% е над 4 ѕвезди, добивање на просек од 4,4 од 5 ѕвезди.

Иако некои корисници се жалат на нискиот притисок на уредот, вистина е дека други сметаат дека нивото на притисок 4 и 5 се многу силни, па се чини дека е субјективна перцепција.

Над тоа, се чини дека купувачите му веруваат на брендот, бидејќи тој останува помеѓу еден од најпродаваните од Амазон Шпанија.

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

Купете Waterjet Oral B

Овде ви оставаме копче за да можете да го купите вашето онлајн по најдобра цена и со вклучена достава до дома.

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1starсива
Агрегатно оценување
5 врз основа на 3 гласови
Име на бренд
Браун Орал-Б
име на продукт
Waterjet

Колку сакате да потрошите за наводнување на забите?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

50 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.