Waterpik WP900 Целосна нега

Откријте го опсег два во едно waterpik со својот најпродаван уред, wp-900 целосна нега. Тоа е модел со Наводнувач и четка Sensonic Professional Plus батерија, совршена комбинација за добивање најдобри резултати во оралната хигиена Во домот.

Ако сакате да одите чекор понапред во секојдневно одржување на вашето орално здравје треба да размислите за овој модел. Заштедата во споредба со нивното купување одделно е прилично значителна. Продолжете да читате за да дознаете се што ви нуди брендот со овој комплетен уред и кои се алтернативите 🙂

*WP900 веќе не е достапен, но можете да го замените со Complete Care 9.0

Определување Waterpik 900 Complete Care

И наводнувачот и вклучената четка се производи со најдобрите технологии од водечкиот бренд и со гаранција од 2 години. Подолу можете да ги видите најважните карактеристики и какви предности обезбедуваат:

За наводнувачот:

 • 10 Нивоа на притисок до максимум 100 Psi
 • Вклучени се 5 глави
 • Врв за ротација од 360 степени
 • Рачка на контролното копче
 • Резервоар од 700 ml со капак и куќиште
 • Достапен во две бои
 • Потивко работење
 • 220 V мрежно напојување

За четката

 • 2 брзини
 • 30500 отчукувања во минута
 • Батерија за полнење NiMh
 • Достапен индикатор за полнење
 • Тајмер за интервали
 • Вклучени се 2 глави
 • Кутија за складирање четка

Главните предности

 • Притисокот на хидропулсорот е прилагоден на потребите на секој корисник, овозможувајќи а поудобно користење и избегнување на непријатност за корисници со почувствителни непца.
 • Различните вклучени млазници обезбедуваат a ефикасно чистење на сите видови протези, што резултира со многу разновиден уред.
 • Ротирачки врв го олеснува пристапот до најтешките области, добивајќи поцелосно чистење за помалку време.
 • Контролата вградена во рачката овозможува прекинување на протокот, олеснување на чистењето и заштеда на вода.
 • Двете брзини на четката дозволуваат прилагодете го на вкусот на секој корисник, нешто суштинско ако имате проблеми со непцата.
 • Благодарение на батеријата што се полни со LED индикатори, забораваме да купиме батерии, ја подобрува нивната автономија и е секогаш подготвен за употреба.
 • Тајмерот ни помага да четкаме секоја зона за потребното време да се исчисти правилно.
 • Двете глави на четки во различни големини го прават тоа компатибилен со која било големина на протеза да стигнат до најнепристапните области.

Стоматолошки наводнувач на маса 2-во-1

Тоа е апарат за маса кои можете да ги купите во две различни бои, бела или црна. Има прилично компактен дизајн и карактеристики a област резервирана за додатоци и има се во ред.

Димензиите и тежината на уредот се:

 • Висина: 26,29 cm - Ширина: 19,55 cm - Длабочина: 12,70 cm
 • Тежина: 1,1 Kg

Најдобра цена Waterpik WP 900

Овој бренд производ повеќето препорачани од стоматолозите Има приближна цена од 130 евра. Тоа е прилично густо количество, имајќи предвид дека вклучува четка и наводнувач од водечкиот бренд во хигиената на забите.

Обично можете да го купите по уште пониска цена, бидејќи обично има попусти од тука.

Други гаџети 2-во-1

Можете исто така да ги купите WP-950бидејќи ги има истите спецификации, го подобрува дизајнот и вклучува две поголеми глави на четки. Во продолжение ви го оставаме линкот од други помодерни уреди кои брендот ги продава.

Добијте ја најдобрата цена на интернет што можете да ги најдете во Шпанија со кликнување на копчето.

Друга добра опција е Oral b, чиј модел е 2-во-1 најпродавани кај нас за неговата одлична вредност за парите. Подолу имате врска за да можете да ги видите најдобрите уреди од овој бренд.

Вклучени резервни делови

Со купувањето на Wp-900 ќе добиете се што ви е потребно за да постигнете најкомплетна орална хигиена во вашиот дом:

 • 2 стандардни млазници за директна употреба
 • 1 Специјален гласник за ортодонција
 • 1 Специјални импланти за уста од XNUMX Plate Seeker
 • 1 Pik Pocket писка специфична за пародонтални области
 • 2 глави на четки за заби

Други сродни производи

waterpik wp900 целосна нега

Често поставувани прашања

 • Дали има резервни делови за натпреварувачката четка? Моментално само оригинали на брендот
 • Дали е кабелот за струја за Шпанија? Да, важи за стандарден штекер
 • Како да ја наполнам четката? Мора да го поставите на основата и да го приклучите наводнувачот.

Мислења и заклучоци

Овој хидропулсор е идеален уред за постигнување на ефикасна и целосна орална хигиена со еден уред и разумна цена.

La докажана ефикасност на наводнувачите на брендот, заедно со четката SR-3000 ја прават совршената комбинација за отстранувајте ги остатоците од храна и бактериите секој ден.

Набавката на овој модел е успешна поради неговата одличен сооднос на цената на опремата ако го споредиме со стекнувањето посебно.

Имате и гаранција за бренд кој Има печат на ADA.

Осврти на купувачи

Во принцип, прикажани се корисниците кои го пробале многу задоволни од добиените резултати и коментираат дека го исполнува ветеното. Што се однесува до неговата ефикасност, нема сомнежи и има само некои поплаки за проблеми со дефект.

Можете да го прочитате осврти на купувачи кликнување на копчето.

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

„Го имам 2 месеци и ми се допаѓа. Дефинитивно си ја врши работата и би го препорачал на сите. Тоа е десет пати подобро од конец и многу помалку болно“.

„И мојата сопруга и јас користиме Waterpik 900 и тој ги исполни и ги надмина нашите очекувања.

„Одлично е што флосерот за вода и електричната четка за заби се толку удобно поставени заедно. Дизајнот е атрактивен и многу ефикасен. Јас сум многу задоволен од моето неодамнешно купување. «

Купете Waterpik WP-900

Да го купам твоето по најдобра цена на интернет и нека биде испратено до вашиот дом, кликнете на ова копче:

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1starсива
Агрегатно оценување
2.5 врз основа на 3 гласови
Име на бренд
Ватерпик
име на продукт
WP-900

Колку сакате да потрошите за наводнување на забите?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

50 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.