Waterpik WF-05EU избелувач

Откријте го најновото од Water Pik за да ја добиете најдобрата орална хигиена и белење на заби во исто време.

Со оваа технологија ќе постигнете поефикасно елиминирање на остатоците од храна и бактерии, додека намалување на грозен дамки од забите произведени од храна како што се кафе, чај или вино.

Нејзините капсули со благо средство за белење, отстранете 25% повеќе дамки отколку нормалното безбедно четкање во вашиот дом.

Ги истакнува карактеристиките за белење на Waterpik

Има сè што ви треба за да бидете вашиот најдобар сојузник правилно чистење на забите и превенција од орални заболувања.

Карактеристики на главните карактеристики:

 • 10 Нивоа на притисок до максимум 100 Psi
 • 2 функции: чистење и пулсирана масажа
 • Тајмер
 • Лед индикатори
 • Вклучени се 4 глави
 • Систем за белење на заби
 • Рачка на контролното копче
 • Резервоар од 650 ml
 • Стандардно напојување од 220 V
 • Печат на АДА
 • 2 години гаранција

Главни предности Белење на дентален наводнувач

waterpik WF-05eu белење забен наводнувач

 • Со неговите 10 нивоа на притисок можете приспособете се на потребите на сите корисници, дури и за оние со чувствителни непца.
 • Покрај завршувањето на чистењето по секојдневно четкање, го подобрува здравјето на непцата со режим на масажа.
 • Тајмерот овозможува чистење во текот на препорачаниот период за да добиете најдобри резултати.
 • Показните светла го олеснуваат гледањето која функција е активирана во секој момент.
 • Покрај стандардните млазници за употреба, овој уред вклучува специјални глави за ортодонција и импланти.
 • Копчето на рачката е корисно за управување со количината на вода и го олесни чистењето.
 • Со средството за избелување во таблетите ги намалува дамките и го спречува нивното појавување.
 • Печатот на АДА обезбедува ефикасност и безбедност на моделот.

Компактен наводнувач на клупа

Станува збор за наводнувач на маса кој е достапен во бела боја и се издвојува по своето компактен и модерен дизајн.

Зад резервоарот за вода има а оддел за складирање на 2 млазници.

Димензиите и тежината на овој апарат се:

 • Висина: 27,3 cm - Ширина: 12 cm - Длабочина: 9,65 cm
 • Тежина: 0,665 Kg

Цена на Waterpik WF05

Овој орален наводнувач има препорачана цена од нешто помала од 120 евра. Не е особено евтин, но треба да се има предвид дека е а иновативен производ од водечкиот бренд во светот

Од ова копче обично е достапно со попуст:

Вклучени резервни делови

Опремен е со се што ви е потребно за да ја завршите оралната хигиена на секој корисник и нема да ви треба ништо друго за одржување чистете ги и избелувајте ги забите секој ден.

 • 2 стандардни млазници за директна употреба
 • 1 Специјален гласник за ортодонција
 • 1 Специјални импланти за уста од XNUMX Plate Seeker
 • 1 футрола за усти
 • 30 Таблети за избелување

Замена на млазници

Млазница Waterpik WJT-2E ...
421 прегледи
Млазница Waterpik WJT-2E ...
 • Пусница за општа намена за орално наводнување
 • За употреба со Waterpik Whitening Oral Irrigator ...
 • Овозможува длабоко чистење помеѓу забите и под ...

Таблети за избелување

Таблетите Waterpik ...
230 прегледи
Таблетите Waterpik ...
 • Побели и посветли заби - отстранува 25% повеќе ...
 • Тешко достапни места - ги отстранува дамките од ...
 • Свеж вкус - освежителниот вкус на нане ја остава устата со ...

Други сродни производи

Како работи WF 05?

Операцијата е слична на останатите апарати на брендот, освен за додавање на средство за белење кое не е неопходно за негово користење.

Во ова видео можете да видите како се користи уште еден од моделите од истата компанија.

Често поставувани прашања

 • Која е референцата на резервните делови? Стандардот за директна употреба е WJT-2E
 • Колку употреби трае апчето? Секоја пастила е само за чистење
 • Која е референцата за капсули за избелување? Тоа е WT-30EU
 • Дали работи без белило? Да, можете да го користите без да ставите пилула
 • Дали имате батерии? Не, работи приклучено на струја.
 • Дали повеќе луѓе можат да го користат? Секако, секој користи сопствена писка.

Мислења и заклучоци

Професионалниот наводнувач за белење WP-05 е a одличен орален наводнувач со најдобрите технологии на брендот, во кој е вградена и новитетот за избелување на забите.

Неговата обемна опрема, неговите начини на употреба и гаранција за водечки бренд Тие го одобруваат, покрај печатот на АДА.

Доколку барате комплетен производ кој обезбедува чистење и подобрување на естетиката на вашите заби ќе бидете целосно задоволни.

Идеален е за проблеми со дамки на забите, па заборавете на домашните лекови со сомнителна ефикасност, како водород пероксид, кој исто така го загрозува здравјето на вашите непца.

Недостатоци WF-05

 • Недоволен резервоар за длабинско чистење.
 • Бучава со целосна моќност
 • Помалку млазници од wp660 или wp100

Осврти на купувачи

Повеќето корисници се многу задоволни од уредот и особено од ефикасноста што ја нуди, добивајќи а Просечна оценка од 4.1 од 5.

Можете да го прочитате осврти на купувачи од ова копче:

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

„Јас користам белење со вода нешто повеќе од две недели и забележав мала разлика. Јас сум жесток пијач на кафе, па забите ми се извалкани. Забележав дека забите ми се побели »

„Дури и мојот стоматолог ми кажа колку ми се чисти забите, не се создава плакета или забен камен. Мене ми го замени конецот и ги сакам поставките за масажа. Капсулите за избелување се огромен плус, а јас немам лош вкус во устата. Го сакам!"

„Веќе неколку недели користам иригатор за белење и ми се допаѓа. Јас сум некој кој не сака да користи конец, но оваа машина го прави многу лесно. Досега видов одлични резултати и моите заби изгледаат побели и супер чисти“.

Купете Waterpik WF-05EU

Купете го во најдобра цена на интернет што можете да ги најдете во Шпанија со кликнување на копчето подолу.

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1star1star
Агрегатно оценување
5 врз основа на 1 гласови
Име на бренд
Ватерпик
име на продукт
WF-05

Колку сакате да потрошите за наводнување на забите?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

50 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

2 коментари за „Waterpik WF-05EU Whitener“

 1. Треба да поправам наводнувач модел WP-70E што пропушта вода и не знам каде е техничката служба во Мадрид

  одговорот
  • Здраво. На нашата веб-страница ги имате податоците на техничката служба на брендот. поздрав

   одговорот

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.