Lacer Hydro Oral Irrigator

Ви го претставуваме Lacer Hidro Oral Irrigator, хидропулсорот на шпанскиот бренд специјализирана за орално здравје.

Априори, овој десктоп модел изјавува некои прилично комплетни спецификации, но се чини дека не сите ги нудат посакуваните резултати.

Откријте ги предностите и недостатоците на овој модел, мислењата на корисниците кои го пробале и каде да го купат по најдобра цена. Не губете детали!

Споредба на најдобри модели -> Стоматолошки наводнувачи

Избрани карактеристики Lacer забен наводнувач

Според самиот бренд, Hydro со 6 глави го комбинира во еден единствен систем најдоброто четкање, т поцелосно интердентално чистење и корисна масажа на непцата.

Ова се некои карактеристики, иако е точно дека каталонската компанија не нуди многу информации за некои важни спецификации, како што се притисокот или капацитетот на резервоарот.

 • 7 нивоа на притисок
 • Вклучени се 6 глави
 • Хидродинамичка технологија
 • Паузирајте ја контролата на рачката
 • Резервоар со висок капацитет
 • Напојување 220 V
 • 2 години гаранција

Погледнете ја денешната понуда

Главните предности

чипка за наводнување на забите

 • До 7 нивоа на притисок за да се прилагоди на потребите на корисникот во секое време.
 • Неговата технологија за хидродинамички вибрации и пулсирањето на водата ја зголемуваат ефикасноста на хидропулсорот.
 • 5 типа млазници за секоја потреба: наводнување, масажер за џвакање, четка, јазично чистење и субгингивално чистење.
 • Копчето на рачката ни овозможува да го запреме протокот на вода во секое време, олеснувајќи го користењето на апаратот и штедејќи вода.

Lacer Hydra Irrigator Цена

Вообичаената цена на овој Хидропулсор е обично околу 75 евра. Според нас, тоа е нешто висока цена во споредба со другите брендови со слични или уште подобри карактеристики. Подолу можете да видите алтернативи интересно со некои од најпрепорачливите.

Добијте ја најдобрата цена на интернет што можете да ги најдете во Шпанија, само треба да кликнете на копчето.

Вклучени резервни делови

Ова се сите додатоци што ќе ги добиете со купувањето на вашиот модел Hidra за да добиете ефективно орално чистење.

 • 1 стандардни млазници за директна употреба
 • 1 Млазница за чистење на субгингивата
 • 1 Јазична млазница за чистење
 • 1 Глава за масажа на непцата
 • 2 глави со четка за заби

Достапни резервни делови

Ласер има а замена на млазницата прифатлива цена, иако млазниците не можат да се купат одделно.

Дури и ако не ги користите сите и треба само да замените еден особено, ќе мора да ги купите сите.

Купете резервни глави
 • Спомени ја полнат корпата со разни производи од продавачот ...

Други сродни производи

Како што споменавме, за слични или пониски цени ги имате овие алтернативи кои изгледаат подобра опција:

Чести прашања:

Кликнете на прашањето за да одговорите на најчестите прашања за хидропулсорите:

Мислења и заклучоци

Иако оралното наводнување што го нуди се чини дека е ефективно, според нас има подобри опции и по квалитет и по цена.

За оние на кои им треба модел без четка, Waterpik Wp-660eu изгледа подобра опција, неприкосновени лидери и со слични цени.

Иако имаат вклучено и глава за четка, се чини дека таа не нуди многу добри резултати. За оние кои сакаат модел 2-во-1 тоа е многу повеќе се препорачува некои Орален наводнувач Б, со специфични висококвалитетни електрични четки.

Оценка на корисници

Просечната оценка во амазон на корисниците кои го купиле хидропулсорот Lacer е 3,9 од 5. Иако не е лоша оценка, има уреди кои се подобро ценети од моделот на шпанскиот бренд.

Од ова копче можете да ги прочитате коментарите што ги оставиле корисниците.

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

Купете Lacer Dental Irrigator

Дали сакате да го добиете овој уред за да го подобрите вашето орално здравје и да го добиете дома? Кликнете на оваа врска

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1starсива
Агрегатно оценување
5 врз основа на 3 гласови
Име на бренд
Лакер
име на продукт
Хидро

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.