Најдобри преносливи стоматолошки наводнувачи

¿Барате пренослив орален наводнувач И не сте сигурни кој е најдобар за вас? Во овој пост ви го прикажуваме најдоброто на пазарот и ги анализираме неговите карактеристики, мислењата на корисниците кои веќе ги пробале и каде да ги купат по најдобра цена онлајн.

Продолжете да читате и најдете го оној кој најмногу одговара на вашите потреби и буџет.

Дизајн
Бр. 1 во продажба
Panasonic EW1211W845 Irrigator ...
Водечка марка
Waterpik 450- Орален наводнувач ...
Работна површина
WATER PICK - WATER PICK WP300 ...
Преклопување на стек
Panasonic EW-DJ10-A503 ...
Барато
Професионален стоматолошки наводнувач...
Бренд
Panasonic
Ватерпик
Ватерпик
Panasonic
Хигеланд
Модел
EW1211W845
Wp-450 Бежичен
Wp-300 патник
EWDJ10
FC159
Тип
Безжичен
Безжичен
Десктоп за патување
Безжични батерии
Безжичен
Батерија на полнење
Депозит
130 ml
210 ml
450 ml
165 ml
200 ml
Притисок Макс.
85 Пси
75 Пси
80 Пси
76 Пси
100 PSi
Начини на употреба
3 нивоа
2 нивоа
3 нивоа
2 нивоа
2 нивоа
Видови млазници
1
3
3
1
1
Вредности
цена
31,99 €
86,95 €
99,12 €
22,89 €
19,99 €
Бр. 1 во продажба
Дизајн
Panasonic EW1211W845 Irrigator ...
Бренд
Panasonic
Модел
EW1211W845
Тип
Безжичен
Батерија на полнење
Депозит
130 ml
Притисок Макс.
85 Пси
Начини на употреба
3 нивоа
Видови млазници
1
Вредности
цена
31,99 €
Водечка марка
Дизајн
Waterpik 450- Орален наводнувач ...
Бренд
Ватерпик
Модел
Wp-450 Бежичен
Тип
Безжичен
Батерија на полнење
Депозит
210 ml
Притисок Макс.
75 Пси
Начини на употреба
2 нивоа
Видови млазници
3
Вредности
цена
86,95 €
Работна површина
Дизајн
WATER PICK - WATER PICK WP300 ...
Бренд
Ватерпик
Модел
Wp-300 патник
Тип
Десктоп за патување
Батерија на полнење
Депозит
450 ml
Притисок Макс.
80 Пси
Начини на употреба
3 нивоа
Видови млазници
3
Вредности
цена
99,12 €
Преклопување на стек
Дизајн
Panasonic EW-DJ10-A503 ...
Бренд
Panasonic
Модел
EWDJ10
Тип
Безжични батерии
Батерија на полнење
Депозит
165 ml
Притисок Макс.
76 Пси
Начини на употреба
2 нивоа
Видови млазници
1
Вредности
цена
22,89 €
Барато
Дизајн
Професионален стоматолошки наводнувач...
Бренд
Хигеланд
Модел
FC159
Тип
Безжичен
Батерија на полнење
Депозит
200 ml
Притисок Макс.
100 PSi
Начини на употреба
2 нивоа
Видови млазници
1
Вредности
цена
19,99 €

Кој е најдобриот пренослив забен наводнувач?

Ова се 2-те уреди со најдобар квалитет по цена и 2-те најдобри евтини уреди. Подолу ќе најдете линкови до сите анализи што ги направивме на различни модели и совети кои ќе ви помогнат да го извршите правилното купување.

Може да ве интересира-> Наводнувач за заби

Најдобрите преносливи наводнувачи со квалитетна цена

Во моментов од доверливост, искуство и престиж на производителите и вреднување на купувачите, ни останаа два модели:

Panasonic EW1211W845

Според наше мислење, за повеќето корисници овој модел на Panasonic е најдобриот избор по тековната продажна цена.

Тоа е уред со добра моќност и три режими на работа кои овозможуваат да се добие многу добри резултати во оралната хигиена. Единствениот недостаток во однос на другите модели е малиот капацитет на резервоарот, поради што треба да се полни повеќе пати.

Целосна анализа -> Панасоник наводнувач

Карактеристики на Panasonic:

 • Притисок до 85 Psi и 1400 импулси во минута
 • 3 режими (ВОЗДУХ ВО НОРМАЛНО, ВОЗДУХ ВО МЕК, ЈЕТ)
 • Вклучени се 2 глави
 • Врв со ротирачки 360 степени
 • Копче на рачката
 • Резервоар од 130 ml
 • Батерија на полнење

Waterpik WP-450

Друг уред кој изгледа како а одлична опција во однос на квалитетна цена е WP 450, модел на Водечка марка сертифицирана од ADA. Тој нуди повеќе можности во однос на специфични млазници за ортодонција или дури и забни импланти.

Целосна анализа -> Waterpik WP-450

Изведба Wp 450:

 • 2 Нивоа на притисок до 75 Psi
 • Вклучени се 4 глави
 • Врв со ротирачки 360 степени
 • Резервоар од 210 ml
 • Батерија на полнење
 • Печат на АДА

Најдобри евтини преносливи наводнувачи

Избравме два од најпродаваните, кои освен што се економични, имаат а одлична евалуација на купувачите и исто така инкорпорира некои нови функции во однос на конкуренцијата.

Panasonic EWDJ10

Овој Panasonic е совршен сојузник за повеќето патници бидејќи неговиот дизајн се издвојува од другите модели и ви овозможува да го „свиткате“ за да зазема многу малку простор. Исто така, треба да се забележи дека работи со батерија, што за некои корисници може да биде предност, а за други спротивно.

Е ефикасен наводнувач со ограничена цена што има добри мислења од купувачите и дека се продава многу добро. Можете да ја видите цената и да ги прочитате мислењата на корисниците од овој линк:

Безжичен Broadcare

Од друга страна го имаме овој модел, кој се наоѓа како еден од најевтините уреди на пазарот, но тоа нуди најкомплетна опрема. Покрај различните начини на употреба, тој вклучува последно користена меморија и тајмер.

Како тоа да не е доволно, неговиот Систем за производство и воздушни меури без BPA Тие помагаат да се елиминираат бактериите.

Целосна анализа -> Broadcare Irrigator

Извонредни карактеристики:

 • 3 режими со притисок до 90 Psi
 • Систем за микромеурчиња
 • Меморија на последниот режим
 • Тајмер
 • Вклучени се 2 усни
 • Врв со ротирачки 360 степени
 • Резервоар од 150 ml
 • Батерија на полнење
 • Индикадор де Карга
 • IPX7 сертифициран

Компаративни преносни стоматолошки наводнувачи

Како да изберете патнички стоматолошки наводнувач?

Ви оставаме неколку совети и препораки кои можат да ви помогнат да изберете:

Кои се најдобрите брендови?

Сега Ватерпик и пред сè Panasonic се издвојуваат над останатите во преносливите стоматолошки наводнувачи и нашето мислење се двете најдобри опции, во зависност од потребите на секој корисник. Иако има поевтини брендови со добри карактеристики и мислења, разликата во цената е обично мала благодарение на понудите кои обично ги има на Амазон. 

Какви видови на преносливи наводнувачи постојат?

Оралните наводнувачи на маса не се воопшто удобни за корисниците кои сакаат да го носат својот хидропулсор кога патуваат, или за оние кои имаат тесни простори во бањата. За да се реши ова, компаниите пазарат два вида од оние кои се познати по „Патувачки стоматолошки наводнувачи“.

 1. Наводнувачи за батерии: Тие се уреди со кои работат батерија или батерии на полнење и дека имаат а Ергономски дизајн слично на електричните четки за заби. Овој вид на преносливи хидропулсори моментално се најпродавани.
 2. Компактни засилувачи на клупа: Иако се поретки, некои компании како на пр Ватерпик и Wp-300 патник, имаат десктоп модели специфични за патувања. Тие се гаџети покомпактен од вообичаеното и чиј дизајн се смета дека заземаат малку простор при складирање.

Кои се недостатоците на преносливите модели?

Иако тие се многу ефикасни За да постигнете целосна дентална хигиена, вашиот помалиот дизајн донекаде ги ограничува спецификациите од овој тип на апарати:

 • Резервоари со мал капацитет, на кои им треба повеќе полнење за време на чистењето.
 • Притисокот на излезот е генерално помал од моќните модели на клупа.
 • Помалку нивоа на регулација на притисокот и помалку начини на употреба.
 • Помал корисен век од работната површина

Каде да купите пренослив орален наводнувач по најдобра цена?

En Амазон ќе најде стотици засилувачи по најповолни цени на интернет. Гигантот за е-трговија е сигурно продавница каде што можете да најдете повеќе разновидност со гаранции да се направи безбедно и задоволително купување.

Кои се најпродаваните?

Ова е автоматски ажурирана листа со најпродаваните во моментот:

ПродажбаТоп продажби бр. 1 Пренослив орален наводнувач ...
ПродажбаТоп продажби бр. 2 Мини пренослив орален наводнувач ...
ПродажбаТоп продажби бр. 3 Panasonic EW-DJ10-A503 ...
ПродажбаТоп продажби бр. 4 Орален дентален наводнувач...

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.