Aquapik 100 Dental irrigator

Дали вреди Aquapik? Денес ги разјаснуваме сите ваши сомнежи за Евтин стоматолошки наводнувач бестселер во Шпанија. За ова ги анализираме неговите карактеристики, неговите предности и недостатоци, неговата вредност за парите и мислење на корисникот кои веќе го пробаа овој модел на оралтек.

Но, ова не е сè, ние исто така го споредуваме со Waterpik WP-100, најпродаваниот модел на водечкиот бренд. Откријте кој е победникот во споредбата!

Аквапик 100 Определување

Ние се соочуваме со модел со многу комплетни спецификации кои се на ниво на најдобрите Стоматолошки наводнувачи. Неговите најистакнати карактеристики се:

 • 10 Нивоа на притисок до 130 Psi
 • Контролно копче на Magno
 • Вклучени се 7 глави
 • Резервоар од 600 ml
 • Автоматско исклучување
 • Временско предупредување
 • Преграда за уста
 • АДА го одобри
 • Напојување од мрежата 220 V
 • 5 години гаранција

Главните предности

aquapik 100 дентален наводнувач

 • Нејзиното регулирање до десет нивоа дозволува прилагодете го на потребите на секој корисник во секој момент.
 • Копчето достапно на рачката дозволува лесно го прекинува протокот на вода, подобрување на леснотијата на користење на уредот.
 • Овој хидропулсор Предупредува 30 секунди подоцна дека мора да ја смениме областа за чистење и по две минути автоматски се исклучува за да не се надмине максималното препорачано време.
 • Овој модел е погоден за било кој корисник, како што вклучува сите видови млазници за различни потреби секој.
 • Печатот на Американско стоматолошко здружение ја потврди ефикасноста на Аквапик наводнувач.
 • Друга важна предност на овој производ е 5-годишна гаранција за производствени дефекти понудени од Oralteck Usa.

Дизајн на работна површина

Овој хидропулсор на Оралтек е а десктоп модел не е погоден за ѕидно обесување со компактен дизајн кој е достапен само во бела боја. Димензиите на уредот се:

 • Висина: 20 cm - Ширина: 14 cm - Длабочина: 9 cm
 • Тежина: 0.330 Kg

Цена на Aquapik Irrigator

Иако RRP декларирана од американската компанија е 125 евра, нејзиниот вообичаената цена е околу 39,9 €. Со ова 60% попуст хидропулсорот е еден од опции за најдобар квалитет-цена Од пазарот.

Додатоци вклучени со орален наводнувач

Брендот Oralteck обезбедува 7 млазници за замена со купување на вашиот ѕвезден наводнувач:

 • 3 Стандардни млазници со различна боја
 • 1 Јазичен стругалка
 • 1 Пародонтална уста за крварење на непцата
 • 1 Усно за ортодонција и максилофацијални помагала

Поврзани производи

Мислења и заклучоци

Ако барате поевтина алтернатива на Waterpik Wp 100 Да се ​​добие еден целосна дентална хигиена во вашиот дом, овој модел ни се чини една подобри опции.

Е многу комплетен уред, со научно докажани резултати а тоа исто така има а гаранција супериорна во однос на конкуренцијата.

Во сличен опсег на цени, можете исто така да се одлучите за Систем за вода Pro-Hc, кој вклучува повеќе различни глави, но технолошки поосновни. Изборот зависи од вашите потреби и приоритети.

Споредба на Aquapik или Waterpik 100

Дизајн
Waterpik WP-100 - Производ на ...
Aquapik 100 - Стоматолошки наводнувач ...
Бренд
Ватерпик
Оралтек САД
Модел
WP-100 Ultra
Аквапик 100
Депозит
650 ml
600 ml
Потенција Мексима
100 Пси
130 Пси
Нивоа на притисок
10
10
Временско предупредување
Видови млазници
6
5
гаранција
2 години
5 години
Печат на АДА
Вредности
-
цена
103,30 €
39,90 €
Дизајн
Waterpik WP-100 - Производ на ...
Бренд
Ватерпик
Модел
WP-100 Ultra
Депозит
650 ml
Потенција Мексима
100 Пси
Нивоа на притисок
10
Временско предупредување
Видови млазници
6
гаранција
2 години
Печат на АДА
Вредности
-
цена
103,30 €
Дизајн
Aquapik 100 - Стоматолошки наводнувач ...
Бренд
Оралтек САД
Модел
Аквапик 100
Депозит
600 ml
Потенција Мексима
130 Пси
Нивоа на притисок
10
Временско предупредување
Видови млазници
5
гаранција
5 години
Печат на АДА
Вредности
цена
39,90 €

Кориснички прегледи

со над 500 прегледи, овој производ има просечна оценка од 4 поени од 5 меѓу купувачите на Амазон Шпанија.

Во принцип корисниците се многу задоволни со производот, а само околу 15 отсто го оцениле негативно, иако повеќето од нив поради проблем во нивната единица.

"Јас сум корисник на стоматолошки наводнувачи за проблем со периодонтитис, досега секогаш го користев брендот Waterpik, кој ако не се лажам беше еден од пионерите во масовна потрошувачка, проблемот со овој бренд е што иако прават квалитетни производи, неговата цена е висока и по 2 години се крши некое критично парче.

Ова веќе ми се има случено со два наводнувачи и имам прочитано кај други корисници дека и нив им се случило истото. Затоа, овој пат решив да се обложувам на друга марка, во овој случај, овој модел кој е директна копија на Waterpik WP-100.

Морам да кажам дека нивните материјали не се квалитетни туку повеќе од оправдани со нивната ниска цена (50 евра), исто така изгледа дека се потрудиле да направат добар дизајн и да го подобрат оригиналот. Морам да кажам дека притисокот е нешто помал од очекуваното, но неговата моќ на чистење е добра. За цената што ја има и гаранцијата од 5 години, вреди да се проба.“

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

Купете Aquapik Dental Irrigator

Уживајте во предностите и придобивките од наводнувањето сега со купување на вашето онлајн по најдобра цена од ова копче:

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1starсива
Агрегатно оценување
5 врз основа на 3 гласови
Име на бренд
Бостон Техника
име на продукт
Аквапик100

3 коментари на «Aquapik 100 Dental Irrigator»

 1. Овој наводнувач го имам два дена, а вистината е дека не знам дали е нормално, но при чистење испушта многу вода од млазницата

  одговорот

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.