Philips Sonicare Healthy White

El електрична четка Philips Sonicare Healthy White е вистинскиот инструмент за добијте здрава и светла насмевка од првата недела на употреба. Како што е обичај на германскиот бренд, овој уред има најсовремена технологија за избелување на забите брзо отстранувајќи повеќе од 90% од дамките што се појавуваат на нив.

Несомнено е многу комплетна четка, со голема издржливост, која има што да понуди и која ќе ве исполни со задоволство. Ако сакате да го знаете во длабочина величественото карактеристики што ги има овој уред, мислењата на корисниците кои го пробале и каде да го набават по најдобра цена, тогаш ве покануваме да продолжите да го читате овој пост.

Определување на карактеристиките Philips Sonicare

Со оваа четка вашето орално здравје на радикален начин ќе се промени на подобро, бидејќи Philips ги вклучува најдобрите карактеристики во него, кој ви го претставуваме подолу:

Philips Sonic технологија

Технологијата Philips Sonic му овозможува на супермоќниот мотор да генерира збир на вибрации со висока фреквенција до 31000 движења во минута. Главната цел е да се натераат течностите да навлезат длабоко интердентални споеви и линии на непцата за длабоко чистење.

Оваа технологија отстранува до 2 пати повеќе наслаги во споредба со рачните четки за заби, како и белењето на забите до 2 нијанси за само една недела користење.

Истакнати карактеристики Здрава бела четка

Електричната четка за заби Healthy White ја има програмата Лесна ѕвезда, што е совршено за да се навикнеш на употребата на овој уред, бидејќи автоматски ја зголемува моќноста за време на првите 14 употреби.

Има и 2 режими на четкање за здрава уста и посветли заби со притискање на копче.

 • Чист режим: Ви овозможува да вршите длабоко секојдневно чистење на забите и непцата.
 • Чисто и бело режим: Оваа функција од 2 минути + 30 секунди го надополнува режимот Чистење и ви помага брзо и безбедно да ги отстраните вообичаените секојдневни дамки, како што се кафе, тутун, вино итн.

За оптимално четкање и исклучителни резултати, вклучува 2 типа тајмери. Еден се нарекува Паметни, кој се активира по 2 минути од режимот Чистење. Другиот е интервалниот тајмер Квадрат што ве предупредува на секои 30 секунди дека мора да го менувате квадрантот во внатрешноста на устата за време на четкањето, за да постигнете еднолично чистење.

Глави

Овој модел доаѓа со глава ProResult Стандард што е составено од квалитетни маторици претходно тестирани, погоден за да обезбеди длабоко и безбедно чистење со високо ниво на перформанси.

Како и другите глави на Philips, ProResult вклучува 2 сини влакна кои стануваат бели како индикативно дека е време да се смени главата, што исто така се прави брзо и лесно.

Со цел да се оптимизираат резултатите и максимално да се искористат придобивките од Healthy White, други глави на Philips може да се прилагодат, се додека се компатибилни со технологијата Click On.

Храна и автономија

Sonicare е опремен со a литиум-јонска батерија што му дава издржливост и му дава одлична моќ. Пред да треба да го наполните, можете да уживате автономија до 2 недели доколку се користи од едно лице, најмногу 2 пати на ден.

Полнењето се постигнува со база кој со полначот се поврзува со електричната струја. Нивото на полнење на батеријата може да се гледа преку индикатор со вградено светло во рачката на четката.

Дизајн и конструкција

Оваа електрична четка за заби има трезен и едноставен дизајн кој е лесен за окото. Достапен е во различни бои, меѓу кои може да се споменат белата, сината, виолетова и розовата.

Од друга страна, тоа е лесен уред чија рачка е покриена со парична казна гума што не се лизга за сигурно и удобно држење на сите времиња

Исто така, на рачката се и копчето за вклучување, на индикаторски светла на избраниот режим и индикаторското светло за полнење. Неговото цврсто производство да бидеме влажни без ова да претставува потенцијално оштетување на четката.

Основата за полнење исто така има едноставен дизајн и компактна големина кој одлично се комбинира со четката за заби.

гаранција

Како и другите електрични четки за заби на Philips, и оваа има 2 години ограничена гаранција, поради фабрички дефекти и проблеми со неговото работење.

Цена на Philips Sonicare HealthyWhite

Во споредба со сите карактеристики, придобивки и квалитет на оваа четка за заби, тогаш можеме да го кажеме тоа цената претставува добра инвестиција, бидејќи се движи помеѓу 75 и 85 евра.

Но, ако кликнете на овој линк што ви го ставаме на располагање можеш да најдеш подобра понуда за да можете да уживате во придобивките од користењето на Healthy White.

Цена за здрава бела четка
30 прегледи
Цена за здрава бела четка
 • Докажано е дека го подобрува здравјето на непцата за 3...
 • Отстранува до 6 пати повеќе наслаги по линијата на...
 • Подобро од рачна четка за заби за гингивитис

Вклучени додатоци

Со купувањето ќе добиете 1 здрава бела рачка, 1 стандардна глава ProResult и 1 полнач.

Заклучоци и мислења Sonicare HealthyWhite

Sonicare Healthy White е совршен за оние кои сакаат квалитетен производ кој трае долго и им дава шанса да уживаат во одлично орално здравје и да покажат побели заби. Стана еден од најбараните корисници Поради неговите придобивки и супериорното ниво, оние кои го пробуваат за прв пат тврдат дека не се враќаат на други брендови.

За да дознаете зошто толку многу луѓе го претпочитаат, погледнете ги следните добрите и за да бидете колку што е можно пофер, анализирајте ги и неговите лошите страни

Предности Четка за заби

 • Разновидност на бои
 • Има 2 корисни режими на четкање.
 • Нуди длабоко и ефективно чистење.
 • Вклучува функција за белење од 30 секунди.
 • Има добра автономија.
 • Има 2 типа тајмери.
 • Овозможува удобно држење.
 • 2 години гаранција

Недостатоци Четка

 • Конкуренција за супериорна цена
 • Не дозволува да се паузира четкањето, би се рестартирало од нула.
 • Вклучува само глава

Кориснички прегледи

Во принцип, оценките дадени од корисниците на оваа четка за заби се прекрасни, бидејќи станува збор за висококвалитетен уред и со високи перформанси кој овозможува подобро орално здравје.

Корисниците го сакаат бидејќи ги има вистинските карактеристики за да обезбеди длабинско чистење и е многу издржлив, што го прави безбедна инвестиција.

Околу 80% од корисниците кои го купиле Sonicare се целосно задоволен од вашето купување.

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

Често поставувани прашања

Сега ве покануваме да ги прегледате најчестите прашања што ги поставуваат корисниците

 • Дали се скапи заменските глави?: Во споредба со другите производители, тие се нешто поскапи, но се прилично издржливи и секогаш можете да ги пробате оние што се компатибилни со бела етикета.
 • Дали неколку луѓе можат да користат иста четка?: Да, се додека ги идентификуваат главите со обоени прстени за да не бидат погрешни.
 • Колку време е потребно за замена на главата?: Се препорачува да се менува на секои 3 месеци.
 • Дали може да се користи со глави на други брендови?: Идеално, се користи со глави Sonicare за најдобри резултати, но сепак може да се постави универзална глава.
 • Колку време е потребно за полнење на батеријата?: Потребни се 24 часа за целосно полнење.

Каде да го купите вашиот Sonicare Healthy White?

Амазон е најдобрата платформа за да ја купите вашата електрична четка за заби Sonicare Healthy White, како и многу безбедна и удобна опција. можете да најдете понуди и прекрасни цени за одлично купување.

Купете Sonicare HealthyWhite
30 прегледи
Купете Sonicare HealthyWhite
 • Докажано е дека го подобрува здравјето на непцата за 3...
 • Отстранува до 6 пати повеќе наслаги по линијата на...
 • Подобро од рачна четка за заби за гингивитис

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1starсива
Агрегатно оценување
5 врз основа на 2 гласови
Име на бренд
Филипс
име на продукт
Sonicare HX6711

Колку сакате да потрошите за наводнување на забите?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

50 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.