Филипс Sonicare DiamondClean

Марката Филипс е светски лидер во дизајнот и производството на електрични четки за заби, бидејќи тие се полни со најсовремена технологија за да се гарантира добро орално здравје. Таков е случајот со четката Sonicare Diamond Clean модел HX9352 / 04, а моќен уред кој ветува дека ќе ги избели забите и ќе ги одржува здрави непцата.

SСакам да носам едноставно совршена насмевка и блескави и уживајте во целосна орална хигиена, тогаш ве интересира оваа електрична четка за заби која исто така е натоварена со пријатни изненадувања.

За да го знаете во длабочина, ќе дознаете што мислат корисниците и знаат каде да го купат по најдобра пазарна ценаВе покануваме да продолжите да ја читате оваа објава каде ви ги претставуваме најкомплетните информации.

Истакнати карактеристики Philips Diamond Clean

Philips гарантира дека со употребата на оваа електрична четка за заби на високо ниво ќе постигнете совршена орална хигиена, со поздрави непца и побели заби за кратко време. Ова е постигнато благодарение на голем број исклучителни карактеристики кои се дел од Sonicare Diamond Clean HX9352 / 04 и тоа Веднаш ви ги прикажуваме:

Philips патентирана звучна технологија

Соничната технологија на Philips имплементирана во оваа четка се заснова на моќен мотор од 2W кој произведува вибрации со висока фреквенција на до 62.000 движења во минута што е комбинирано со голема брзина, да отстранете до 7 пати повеќе наслаги во споредба со рачна четка за заби.

Оваа технологија овозможува длабоко и динамично чистење што го фаворизира движењето на течностите помеѓу забите, како и по линијата на непцата. со што се отстрануваат сите нечистотии и се подобрува оралното здравје уште од првата употреба.

Истакнати карактеристики на четката

HX9352 / 04 има 5 одлични режими на четкање за да обезбедите целосно орално чистење и кое можете да го изберете со едно притискање на копчето за вклучување:

 • Чист режим: Идеален за секојдневно чистење на забите, бидејќи неговите движења чистат длабоко меѓу нив и во линијата на непцата без да ги малтретираат.
 • Бел режим: Помага за ефикасно отстранување на дамките од површината на забите.
 • Полски режим: Полирајте ги забите за да ги направите сјајни.
 • Режим за нега на непцата: Обезбедува нежна масажа на вашите непца за да ги одржува здрави.
 • Чувствителен режим: Идеално е за понежно длабинско чистење на забите и непцата.

Слично на тоа има 2 функции на тајмер, функцијата Smartimer, која овозможува да се добие оптималното време на четкање според избраниот режим и Ви кажува кога му дојде крајот. А од друга страна Quadpacer интервалниот тајмер, кој покажува кога да се смени квадрантот во внатрешноста на устата за време на процесот, за да се постигне оптимално четкање

Sonicare DiamondClean Heads

Влакната кои се дел од главата на оваа четка биле специјално дизајниран во форма на дијамант за поддршка на звучната технологија на Philips. Тоа е затоа што сече дијамант овозможува обвивна чистење на забот од сите страни, постигнување длабоко четкање.

Маториците биле строго тестиран за да обезбеди високи перформанси и долг животен век. Има и пар сини влакна кои побелуваат како показател дека е време да се замени главата.

Слично на тоа, има идеален малку аголен распоред да стигнат до оние простори со најтежок пристап. Главата е неверојатно лесна за менување и одговара на секоја електрична четка за заби на Philips со технологија. Кликнете на.

Храна и автономија

La Долготрајна Li-ion батерија му дава на уредот автономија на 84 минути за да можете да ги миете забите за време на 3 недели по ред пред да треба да ја наполните батеријата. Најдоброто нешто е што дури и ако батеријата има мал капацитет, четката не ја губи моќта на четкање.

Што се однесува до системот за товарење, тој е целосно практичен, едноставен и корисен, бидејќи полнењето се случува со индукција преку кристално стакло или патничко куќиште. Овој пар бази се поврзани со електричната мрежа и се задолжени за пренос на енергијата до батеријата на електричната четка, преку нејзино автоматско откривање. Куферот за патување се вклучува преку мини USB-порта за да може да се полни четката со компјутерот или со полначот на паметниот телефон.

Показното светло за батеријата што се наоѓа на рачката на четката го покажува нивото на полнење за време на употребата, ако се полни или ако е завршено со различни бои и трепкања. 

Дизајн и конструкција

Дизајнот на оваа четка за заби е едноставно спектакуларен, бидејќи во едно парче комбинира луксуз, елеганција, едноставност и пред се авангарден дизајн кој го носи четкањето на друго ниво на стил.

Достапен е во 4 бои (бела, црна, виолетова и розова) завршена со сребрен хром прстен кој му дава голема софистицираност.

Има меко и силно држење, бидејќи е компактната дизајнерска рачка покриен со мек материјал што не се лизга што обезбедува одлична поддршка и целосна ергономија. Од друга страна, рачката е произведена во едно парче да да може да се потопи во вода без оштетување и има осветлување за да се нагласи избраниот режим на четкање.

Што се однесува до дизајнот на базите за полнење, првиот е a кристално стакло кое се наоѓа на елегантна хромирана основа и тоа многу добро се комбинира со четката. Од друга страна, тука е случајот за патување, кој е чист луксуз, бидејќи Претставува совршени завршетоци, магнетно затворање и голема отпорност.

гаранција

Philips им става на располагање на своите корисници a 2 години ограничена гаранција, до кои можете да пристапите во случај на дефекти во работењето и производството на производот.

Цена Philips Sonicare DiamondClean HX9352

Оваа четка може да се најде на пазарот и на официјалната веб-страница на Phillips по цена која се движи помеѓу 170 и 200 евра, но доколку сакате да добиете специјална цена и да заштедите пари, кликнете на следниот линк и уживајте во придобивките од звучното чистење.

Цена на четката Philips DiamondClean
 • Отстранува до 7 пати повеќе наслаги од четката за заби...
 • Го подобрува здравјето на непцата за само 2 недели
 • Избелите заби до двапати подолго од четката за заби...

Додатоци вклучени со електрична четка

Комплетот вклучува рачка на четката за заби, 2 глави, полнач за стаклени чаши со основа и патна футрола со USB приклучок.

Заклучоци и мислења HX9352

Четката Diamond Clean HX9351 / 04 е дизајниран за најсложените на кои им е потребно интензивно четкање за да им помогне да го подобрат оралното здравје и кои исто така бараат уред кој ќе има оптимални перформанси во текот на неговата употреба. Оваа четка е една од најпродаваните и има прекрасна оценка од страна на своите клиенти, бидејќи особено се издвојува од другите електрични четки за заби за неговите карактеристики, придобивки и резултати што ги нуди.

Но, за да ви дадеме подобра идеја за рејтингот на овој производ, ајде да ги истражиме неговите предности и недостатоци.

Предност

 • Отстранува до 7 пати повеќе наслаги од рачните четки.
 • Избелите заби за една недела од употреба.
 • Неговите 5 начини на четкање претставуваат длабоко чистење.
 • Автономија до 3 недели.
 • Футрола со систем за полнење
 • Длабоко чистење грижа за непцата.
 • Удобен и сигурен стисок.
 • Дизајн и завршувања
 • Тивко операција
 • 2 години гаранција.
 • Вклучува дополнителна глава.

Недостатоци

 • цена
 • Кревка чаша полнач за водопади
 • Цена за замена на глави

Осврти на клиенти

Оваа четка стана сензација меѓу корисниците, кои дајте му висок рејтинг и дајте прекрасен фидбек за неговите функции и резултатите од чистењето што ги нуди.

Има стотици мислења оние кои изразуваат зошто овој уред стана миленик на најпребирливите клиенти. Она што најмногу им се допаѓа на корисниците е тоа што за кратко време постигнуваат одлично орално здравје. Дали сакате да знаете што друго е кажано за Diamond Clean? Кликнете на следниот линк и дознајте.

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

Често поставувани прашања

Прегледајте го овој дел од најчесто поставуваните прашања и решете ги вашите сомнежи лесно и брзо:

Колку време е потребно за полнење на батеријата?: Првиот пат кога се препорачува полнење 24 часа, а потоа времето на полнење се намалува на половина.

Колку долго трае 1 глава?: Околу 3 месеци, после тоа време, ефикасноста може да се намали.

Каде да се купи Philips Sonicare DiamondClean

Можете да ја купите оваа четка во широк спектар на продавници, но ако сакате да направите паметно купување, не двоумете се да отидете на Amazon.com; безбедна платформа, на која можете да пристапите од удобноста на вашиот дом, одвојте време да ја прегледате и тоа нуди најконкурентна цена на пазарот.

купете ја четката Philips Diamond Clean
 • Отстранува до 7 пати повеќе наслаги од четката за заби...
 • Го подобрува здравјето на непцата за само 2 недели
 • Избелите заби до двапати подолго од четката за заби...

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1starсива
Агрегатно оценување
5 врз основа на 1 гласови
Име на бренд
Филипс
име на продукт
Sonicare Diamond Clean

Колку сакате да потрошите за наводнување на забите?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

50 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.