Орален B PRO 750

Ви ја претставуваме електричната четка за заби Oral-B Pro 750 CrossAction, еден од електронска четка за заби бестселери кај нас. Придружете ни се и дознајте зошто се соочуваме со еден од најценетите уреди за чистење на забите од страна на корисниците.

Не ја пропуштајте оваа рецензија и откријте ги карактеристиките, цената, мислењата на клиентите... сите информации што ви се потребни за да ги оцените предностите и недостатоците на овој модел од светскиот лидер за орална хигиена.

Се одликува со Oral B PRO 750

Ова е електричен модел на полнење чие динамично 3D движење постигнува многу поефективно чистење на забите отколку рачна четка за заби.

Ајде да видиме како ќе го направи тоа!

3Д технологија

La 3д технологија обезбедува движење на главата што нуди а осцилирачко, ротирачко и пулсирачко дејство, постигнувајќи отстрани го плакета до 100% повеќе од нормална четка.

За љубителите на карактеристики и спецификации, вреди да се спомене дека има фреквенција од 20.000 осцилации и 8.800 ротации во минута.

Избрани карактеристики

Оваа четка нуди уникатна режим наречен „Дневно чистење“, индициран за целосна хигиена за секојдневна орална нега.

За да ви помогне поефикасно да ги четкате забите е опремен со тајмер. Овој практичен и корисен тајмер сигнализира кратка пауза на секои 30 секунди за да покаже да се пресели во следната област на устата. Подолгата пауза покажува дека препорачаното двеминутно чистење е завршено.

Глави за четки

Во пакетот за продажба, овој модел ја вклучува главата «CrossAction», но е компатибилна со уште пет глави да понуди чистење на забите што одговара на различни потреби.

 • Избелени
 • чувствителни
 • Нега на непцата
 • Чистење на јазикот
 • Интензивно чистење

Не заборавајте дека и Орал Б и стоматолози препорачуваме менување на главите на електричната четка за заби на секои 3 до 4 месеци, или кога влакната се истрошени или обезбојувани.

Храна и автономија

Овој модел на Браун има а батерија на полнење и држач за контактен полнач.

Уредот може да потрае целосно полнење до 22 часа и овозможува автономија до 7 дена вршење на 2 дневни чистење од по 2 минути.

Уредот има зелено светло што трепка кога се полни и останува стабилно кога е целосно наполнето.

Исто така, нè предупредува кога батеријата е при крај со црвено светло на рачката што трепка за да покаже дека треба да се полни.

За да го искористите целосниот капацитет на батеријата и да постигнете максимални перформанси, истовремено продолжувајќи го нејзиниот корисен век, производителот препорачува празнење и целосно полнење на батеријата еднаш на секои шест месеци, барем.

Дизајн и конструкција

Во однос на дизајнот на четката, Oral B ни кажува дека е дизајниран инспириран од професионални инструменти за чистење на забите.

Логично телото на четката може да биде влажно за да го измие без проблеми, но се препорачува да не се потопува во вода за да се избегнат можни оштетувања.

гаранција

Електрична четка за заби Pro 750 CrossAction има гаранција од 2 години. Во овој период, производителот ќе го отстрани, бесплатно, секој дефект што е резултат на дефект во материјалот или производството.

Oral B PRO 750 CrossAction Price

Оваа четка обично чини околу 35-40 евра, во зависност од тоа каде сакате да ја купите. Ако сакате да го направите вашето купување преку Интернет, можете да ја најдете најдобрата цена на интернет со кликнување на копчето подолу.

Понуда Oral B PRO 750
2 прегледи
Понуда Oral B PRO 750
 • ORAL-B Pro 750 Black Design Edition + Патничка футрола

Вклучени додатоци

Овој пакет го вклучува телото на четката, главата CrossAction, полначот, патната торбичка и брошурата со упатства.

Заклучоци и мислења

Производот што глуми во нашата рецензија е меѓу најпродаваните електрични четки за заби на Амазон. Орал Б продолжува да биде репер фирма во однос на орална хигиена е загрижен и квалитетот на 3D технологијата од серијата PRO има многу добри оценки меѓу своите корисници.

Тогаш ги разгледуваме најважните добрите и лошите страни на овој уред:

Предност

 • Едноставен и многу ефикасен уред за чистење на забите
 • Висок квалитет на материјали
 • Добра вредност за парите
 • Одлично траење на батеријата
 • Вклучува футрола за складирање на четката

Недостатоци

 • Полначот не се вклопува во патничко куќиште
 • Вклучува само една глава
 • Потребно е долго време за полнење на батеријата

Кориснички прегледи

Oral-B 750 Pro има собрано одлични критики од клиентите. Со кликнување на следното копче, можете да прочитате повеќе од 1500 мислења на луѓе кои го купиле овој производ.

Општата оценка е извонредна и повеќе од 90% од клиентите Го имаат постигнато со 4 и 5 од 5. Што повеќе може да се каже?

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

Често поставувани прашања

 • Дали овој модел вклучува сензор за притисок?: Бр
 • Дали е нормално да стои додека четка?: Да, прави микро застанувања за да укаже на промената на површината на устата и кога е достигнато препорачаното време за четкање.
 • Дали е соодветно за луѓе кои носат ортодонција?: Така е, може да го користат луѓе кои имаат протези. Што повеќе, има специјална глава, „Орто нега“, кој е специјално направен за такви корисници.
 • Кога не се користи, дали е препорачливо да ја имате четката на држачот за полнење?: Нема разлика да ја држите четката на нејзината основа додека не се користи или да ја оставите целосно да се испушта секогаш кога ќе се полните.
 • Колку е долг кабелот за полнач?: Има 60 см.

Каде да се купи Oral-B PRO 750 CrossAction?

Ако сте решиле да го купите вашиот OralB Pro 750 CrossAction во онлајн продавница по најдобра цена, кликнете на следното копче за да ја искористите најдобрата понуда.

Купи четка
2 прегледи
Купи четка
 • ORAL-B Pro 750 Black Design Edition + Патничка футрола

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1starсива
Агрегатно оценување
5 врз основа на 1 гласови
Име на бренд
Браун Орал Б
име на продукт
ПРО 750

Колку сакате да потрошите за наводнување на забите?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

50 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.