Орален B PRO 2 2500

Ако сакате да ја подобрите вашата орална хигиена, не треба да го пропуштите овој преглед на Oral B PRO 2 2500, еден од електрични четки најпродавани и најдобро оценети од корисниците.

Откријте ја со нас оваа прекрасна четка за заби: кои се придобивките, неговите карактеристики, цената, мислењата ... сите да ги знаат неговите предности и недостатоци.

Oral B PRO 2 2500 Highlights

Во споредба со рачно успева да елиминира и до 100% повеќе плакета, а за 30 дена постигнете поздрави непца.

Дали сакате да знаете како да го направите тоа? Продолжете да читате.

3Д технологија

Овој модел на Браун се одликува со 3д технологија што ја обезбедува главата со 3 движења за чистење:

 • Ротационо движење од лево кон десно со агол од 45 степени.
 • Пулсирачки ефект со дејство внатре-надвор.
 • Осцилаторно движење кое генерира ефект на странично чистење.

Покрај тоа, оваа четка од светскиот лидер за орална хигиена постигнува побели заби уште од првиот ден. Елиминирање на дамки површно белење на забите со помош на чаша за полирање што го држи паста за заби применувајќи го онаму каде што е потребно.

Избрани карактеристики

Овој модел вклучува два режими на четкање, „Дневно чистење“ и „Нега на непцата“.  Што се однесува до техничките карактеристики на секој режим, функцијата за чистење достигнува 45.000 пулсирања и 9.900 осцилации во минута, а функцијата за џвакање осцилира 7.400 пати и пулсира 33.000 пати во минута.

За да помогнете во заштитата на деликатните непца, ја вклучува технологијата на сензор за притисок. Ова ја забавува брзината на четкање и издава предупредување кога ќе открие дека четкањето е премногу силно. Сигналот е во форма на црвено светло кое се наоѓа над прекинувачот.

исто така, Има професионален тајмер кој контролира оралното чистење да трае препорачаното време 2 минути. Исто така, ве предупредува на секои 30 секунди да ја промените областа за четкање и на тој начин да постигнете балансирано чистење низ забите. Предупредувачкиот сигнал е вибрации за промена на областите и 2 вибрации кога ќе се достигне препорачаното време.

Глави

Пакетот за продажба на овој модел има заоблена глава CrossAction што се прилагодува на секој заб. Постигнете подлабоко чистење и поздрави непца во споредба со рачна четка за заби.

Орал-Б има а широк спектар на компатибилни глави со овој уред:

 • Крос-акција
 • Сенси ултратенок
 • 3D Бело
 • Чувствително чисто
 • FlossAction
 • Прецизно чисто
 • TriZone
 • Совет за напојување
 • Двојно чистење
 • Орто нега

Овие резервни делови се дизајниран со совет од стоматолози да се постигнат посебни карактеристики со кои се постигнува Одлични резултати. Можете да најдете од глава за ултра-нежно чистење со екстра-фини филаменти, до глава со наклонети влакна за целосно чистење меѓу забите.

Храна и автономија

Електричната четка за заби Pro 2 2500 се полни и доаѓа со a поддршка за индукциско полнење да се поврзе со светлината.

На батеријата и се потребни 15 часа за целосно полнење и испорака повеќе од 2 недели автономија, користете го два пати на ден, по 2 минути секој пат.

Уредот има и предупредување во форма на црвено светло кое се вклучува кога е при крај на полнење.

Дизајн и конструкција

Дизајнот на оваа четка има елегантна естетика црно-бело со убав држач што не се лизга.

Неговото тело е направено во запечатено парче за да го направи тоа водоотпорен, но производителот не препорачува потопување на уредот во вода.

гаранција

Овој уред, како и сите електрични четки за заби Oral B имаат гаранција од 2 години. Во овој рок, производителот се обврзува бесплатно да го отстрани секој дефект што произлегува од производна грешка.

Покрај тоа, доколку се регистрирате на веб-страницата на брендот Со вашата нова четка добивате уште една година гаранција. Тоа е да се каже, вкупно 3 години гаранција.

Цена Електрична четка за заби Oral-B PRO 2 2500

Оваа електрична четка за заби има цена која се движи помеѓу 35-45 евра во зависност од тоа каде ја купувате. Ако сакате да ја најдете најдобрата цена на интернет, кликнете на следното копче за да пристапите до најголемата онлајн продавница.

Понуда Oral B Pro 2 2500
 • ДЛАБОКО ЧИСТЕЊЕ И ПОЗДРАВИ непца со ТЕХНОЛОГИЈА ...
 • За неверојатно чистење - ги убива бактериите...
 • 2 РЕЖИМИ НА ЧЕТКА: Секојдневно чистење и нега на ...

Вклучени додатоци

Продажниот пакет вклучува тело на четката, основата на полначот, заменлива глава, патна торбичка и прирачник за употреба.

Заклучоци и мислења

Главниот лик на нашата анализа Тоа е електрична четка за заби со најмногу продадени на Амазон и со рејтинг од корисници што се граничи со извонредност. Може да се додаде уште малку. Со причина, Oral B продолжува да биде првиот бренд во оралната хигиена во Шпанија.

Сега ги гледаме главните добрите и лошите страни:

Предност

 • Одлична врска помеѓу квалитетот и цената
 • Длабоко чистење
 • Голема автономија на литиумската батерија без мемориски ефект
 • Два режими на чистење
 • Достапни се разновидни резервни делови
 • Сензор за притисок
 • Случај за патување

Недостатоци

 • Вклучува една глава
 • Потребни се многу часови за да се вчита

Кориснички прегледи

Оваа четка за заби има извонредна проценка на корисниците, за нешто што е најпродавана на Амазон. Ако кликнете на следното копче, ќе можете да прочитате речиси илјада мислења на клиентите кои го купиле.

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

Често поставувани прашања

1.-Која е разликата со Oral B Pro 2000?: Про 2500 во основа е ажурирање на 2000 година со истите карактеристики и режими за чистење. Главната разлика лежи во батеријата, која кај моделот од 2000 година е NiMH, додека моделот 2500 ја има и најновата генерација на Li-Ion батерија, покрај тоа што го вклучува и патничкото куќиште.

2.-Дали батеријата може да се смени?: Батеријата не може да се замени бидејќи е запечатена за да биде водоотпорна.

3.-Дали треба да се користи пред да се вчита за прв пат?: Производителот препорачува целосно полнење пред првата употреба.

3.-Дали оваа четка е компатибилна со главата на Sonic?: Не, сите Oral B глави се компатибилни со сите електрични четки за заби од истиот бренд, освен главите CrossAction power, Sonic и Pulsonic.

5.-Дали децата можат да го користат?: Не се препорачува за деца помлади од 14 години бидејќи е многу моќен за развојот на забите на детето. Моделот Oral-B Junior е достапен за деца над 6 години.

6.-Дали е препорачливо да ја оставите основата поврзана со струја трајно?: Тоа е рамнодушно. Држачот за полнење може постојано да се поврзува со струја, но мора да се земе предвид дека производителот препорачува целосно празнење на четката најмалку еднаш на секои 6 месеци.

Каде да ја купите четката Oral-B PRO 2 2500?

Ако сте решиле да го откриете горното ниво во орална хигиена со овој производ, кликнете на копчето за да ја пронајдете најдобрата онлајн понуда за оваа четка.

Купете Oral B Pro 2500
 • ДЛАБОКО ЧИСТЕЊЕ И ПОЗДРАВИ непца со ТЕХНОЛОГИЈА ...
 • За неверојатно чистење - ги убива бактериите...
 • 2 РЕЖИМИ НА ЧЕТКА: Секојдневно чистење и нега на ...

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1star1star
Агрегатно оценување
5 врз основа на 2 гласови
Име на бренд
Браун Орал Б
име на продукт
УЈП 2 2500

Колку сакате да потрошите за наводнување на забите?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

50 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.