Xiaomi четка за заби

Xiaomi продолжува да прави ниша меѓу првите технолошки брендови ширум светот, а за пазарот за здравјето на забите ја претставува електричната четка за заби Xiaomi MI. Un електрична четка за заби соник кој е меѓу најпродаваните кај нас.

Ако веќе сте решиле да ја покажете вашата најдобра насмевка, но сè уште не сте сигурни која електрична четка за заби да ја купите, не пропуштајте ја рецензијата што ја подготвивме за вас моделот Xiaomi MI.

Придружете ни се и откријте ги со нас придобивките од неговите главни карактеристики, мислења, цена, каде да се купи ... се што ви треба за да можете да ги процените добрите и лошите страни на четката за заби Xiaomi MI.

Определување на четката за заби на Xiaomi

Xiaomi ја нуди својата четка за заби како високо ефикасен уред кој постигнува потемелно, попрецизно, попаметно и поздраво чистење. Ајде да видиме на што се заснова за да се потврди ова.

Sonic технологија

Оваа електрична четка за заби има а звучен мотор на магнетна левитација со што се постигнува високофреквентна вибрација од повеќе од 30000 пати во минута и брзина на ротација од 230 gf / cm.

Тоа значи дека овој уред ја пренесува енергијата произведена од вибрациите директно и поефикасно до главата на четката. Така, се постигнува темелно чистење меѓу забите, со што се отстранува поголем процент на наслаги.

Избрани карактеристики

Паметната четка за заби на Xiaomi нуди три режими на четкање за да одговараат на потребите на секој корисник:

 • Стандарден режим
 • Мазен режим
 • Прилагоден режим

Прилагоден режим ви овозможува да поставите време на четкање, интензитет и други функции да се прилагодат на особеностите за чистење на секој човек.

Понатаму, електричната четка за заби Mi Xiaomi може поврзете се преку bluetooth со апликацијата Mi Home да ви помогне да го следите вашето здравје на забите. Со апликацијата, поефикасно чистење може да се постигне со прегледување на најавените податоци, како на пр времетраењето на секое четкање, покриената орална површина и униформноста на секое чистење.

Има систем со висока прецизност кој ја открива положбата на четката и разликува 6 различни области на устата. Овој паметен уред се сеќава на времето на четкање што се користи во секоја област, а исто така ве предупредува на секои 30 секунди да ја смените позицијата.

И на крај, има индикатор за напојување, кој исто така сигнализира кога работи поврзувањето со Bluetooth.

Глави

Електричната четка за заби Xiaomi Mi може да се пофали мала глава со висока густина без метал и антикорозивна.

Влакната на главата се загреани. И бидејќи нема метални делови како во другите глави, не постои можност да се зароби нечистотија или да се појави каква било корозија. Затоа, имаме поздрава четка.

Влакната што се користат се висококвалитетни филаменти создадени од куќата DuPont. Тие користат технологија StaClean, која ги подложува овие влакна на процес на полирање за да се добијат тркалезни и меки влакна.

Исто така, споредувајќи ја главата на четката MI Xiaomi со други глави со иста површина, добијте до 40% поголема густина со неговите високотехнолошки филаменти.

Храна и автономија

Електричната четка за заби Xiaomi MI има а Батерија од 700 mAh која може да издржи до 18 дена. Направен е од литиум, кој Обезбедува долг работен век и исто така не го губи својот капацитет со текот на времето и употребата.

Апликацијата исто така го покажува нивото на полнење на батеријата, што ве спречува одеднаш да се најдете без четка.

Четката има а Индукциска база за полнење што автоматски открива кога уредот е присутен да продолжи со вчитувањето. Има и безбедносен систем кој спречува случајно прегревање кога ќе воочите туѓи предмети на основата.

Овој држач за полнење има Универзална USB конекција за полнење со повеќето уреди како што е компјутер или пренослив полнач.

Дизајн и конструкција

Дизајнот на оваа електрична четка за заби има чиста и едноставна естетика, со мат бела површина која нуди убава текстура и држач што не се лизга.

Телото на четката е обликувано со помош на процес на повеќекратно вбризгување кој нуди уред без зглобови, исто како основата за полнење, обезбедувајќи IPX7 степен на водоотпорност.

Стандардот IPX7 значи дека уредот може безбедно да се потопи во вода за 30 минути до максимална длабочина од 1 метар. Сепак, не се препорачува да се користи под туш, бидејќи пареата од топлата вода може да навлезе во телото на четката.

Копчето за вклучување на четката за заби Xiaomi MI е направено во едно парче водоотпорен силикон без зглобови, што го спречува лепењето на остатоците од паста за заби.

Што се однесува до дизајнот на држачот за полнење, тој исто така има чист и едноставен дизајн. Дополнително, ви овозможува да ја поставите четката во 3 различни позиции за да ја олесните нејзината употреба. Дури и ако не го поставите правилно, четката автоматски ќе се постави правилно за полнење.

Конечно, четката Xiaomi MI има а прстен со заменливи бои за да може да се разликува онаа на секоја личност и избегнувајте конфузија.

гаранција

Го гледаме официјалното известување за гаранцијата на брендот Xiaomi што можете да го најдете на неговата официјална веб-страница:

Гаранцијата трае и се дава две (2) години за главниот уред, шест (6) месеци за батеријата и полначот оригинално спакувани со производот.

Цена на електрична четка на Xiaomi

Електричната четка за заби МИ има цена од околу 30 евра. На официјалната веб-страница можете да го најдете по препорачана цена од 29,99 евра, но доколку сакате да заштедите неколку евра, кликнете на следното копче, каде што можете да ја видите најдобрата цена на интернет за овој уред.

Цена Xiaomi Mi Electric четка за заби
 • Звучна технологија со високи перформанси ...
 • Можно е суптилен дизајн и прилагодување (за да се избегне ...
 • Четкањето започнува по препознавањето на гестот

Вклучени додатоци

Вклучува рачка за четка, глава, држач за полнач со USB терминал, обоени прстени, антибактериско капаче за глава и брошура со упатства за корисникот.

Заклучоци и мислења

Се соочуваме со една од најпродаваните електрични четки со звучна технологија на Амазон и најдобро оценет од купувачите. Различните карактеристики што ги нуди овој паметен уред го сместија меѓу најдобрите брендови за здравјето на забите.

Ајде да видиме подолу главните добрите и лошите страни на четката за заби Xiaomi Mi.

Предност

 • Одлична вредност за цената.
 • Добијте подлабоко и попаметно чистење благодарение на неговата поврзаност со апликацијата.
 • Помек е и помалку абразивен на забната глеѓ.
 • Целосно приспособлив благодарение на неговите 3 режими на работа.
 • Главата е поздрава и поефикасна.
 • Неговата батерија нуди голема автономија, која трае до 18 дена.
 • Едноделното тело на четката е почисто и водоотпорно.

Недостатоци

 • Има некои проблеми со синхронизацијата со апликацијата.
 • Заменските глави се поскапи во споредба со другите електрични четки.
 • Упатството за употреба доаѓа на англиски јазик.
 • Не носи адаптер за напојување.
 • Нема сензор за притисок

Кориснички прегледи

Овој уред има многу добар прием кај потрошувачите. Ако кликнете на копчето што го имате подолу, можете да најдете повеќе од сто мислења од купувачите, а целокупната повратна информација е многу добра.

Речиси 90% од корисниците кои го купиле и го оцениле овој производ на Амазон, Тие имаат освоено 4 и 5 ѕвезди, добивајќи просечна оценка за извонредни.

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

Често поставувани прашања

Ајде конечно да ги погледнеме најчесто поставуваните прашања од потрошувачите за оваа електрична четка за заби:

 • На кој јазик е апликацијата?: На шпански
 • Колку време ви треба за полнење на батеријата?: Животна средина околу 12 часа од почеток
 • Дали е нормално да имам микро исеченици за време на четкањето?: Да, тие се темпирани сигнали за промена на зоните.
 • Дали вклучува само глава?: Донесете само еден што трае околу 90 дена и апликацијата ви кажува кога да ја промените.
 • Зошто ја имам четката поврзана со паметниот телефон, но АПП не ја препознава?: Треба да имате активирано GPS
 • Колку долго трае батеријата со целосно полнење?: Со нормална употреба од 2/3 пати на ден батеријата трае една недела.

Каде да ја купите електричната четка за заби Xiaomi Mi?

Доколку сакате да ја купите електричната четка за заби Xiaomi MI по најдобра цена, Кликнете на следното копче за да отидете во Амазон каде што можете да го направите вашето купување со целосна гаранција.

Купете ги четките на Xiaomi
 • Звучна технологија со високи перформанси ...
 • Можно е суптилен дизајн и прилагодување (за да се избегне ...
 • Четкањето започнува по препознавањето на гестот
Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1starсива
Агрегатно оценување
5 врз основа на 5 гласови
Име на бренд
Xiaomi
име на продукт
Мојата електрична четка за заби

Колку сакате да потрошите за наводнување на забите?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

50 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.