Waterpik WP-660 Aquarius Professional

Waterpik Aquarius Professional е почетниот модел на опремата од високата класа бренд со повеќе искуство во орални наводнувачи.

Без сомнение, тоа е едно од модели со најдобра вредност за парите на пазарот. Овде ви кажуваме зошто и ќе откриете се што може да ви понуди да добиете најдоброто орално чистење во вашиот дом.

Истакнати карактеристики Waterpik 660 Irrigator

Waterpik wp-660eu ги вклучува најновите бренд технологии, како што можете да видите на следната листа. Веднаш под него Ги објаснуваме придобивките што ги обезбедуваат најважното за вашето орално здравје.

 • 10 Нивоа на притисок до 100 Psi
 • Сертифициран од ADA
 • 2 функции: чистење и пулсирана масажа
 • Тајмер
 • Вклучени се 7 глави
 • Вртење со 360 степени
 • Рачка на контролното копче
 • Резервоар од 650 ml
 • LED индикатори
 • Достапни три бои
 • Напојување со струја од 220 V
 • Гаранција де 2 Ајос

Главните предности

 • Благодарение на различните нивоа на притисок совршено се прилагодува на вкусовите и потребите на секој корисник. Можете да почнете да го користите на пониски нивоа на почетокот и да работите додека се подобруваат вашите непца.
 • Новата технологија за пулсна модулација обезбедува максимум отстранување на наслаги (режим на конец) и стимулација на непцата подобрување на циркулацијата (режим на хидропулсна масажа).
 • Тајмерот овозможува поголема контрола на чистењето, нанесувајќи го млазот токму вистинското време за да добиете добри резултати и максимално да го искористите капацитетот на резервоарот.
 • Благодарение на индикаторот Led во секое време ќе знаеме која функција е избрана, чистење или масажа.
 • Овој хидропулсор е совршен за секој корисник, бидејќи го вклучува стандардни и специфични глави за различни потреби како што се ортодонција, импланти итн.
 • Системот на ротирачки млазници го олеснува пристапот до сите области на усната шуплина, добивање на поцелосно чистење со помал напор.
 • Нејзината рачка вклучува a копче кое ни овозможува да го контролираме протокот на млазот, поедноставувајќи ја употребата и ја прави поудобна.
 • Waterpik е бренд со најголемо искуство во личните и поседува бројни патенти и го заслужи печатот на Американската стоматолошка асоцијација.
 • Вашата гаранција не уверува бесплатна поправка или замена за 24 месеци поради производствени дефекти што може да настанат.

Вид и дизајн на наводнувачот

WP 600 е а наводнувач на маса кои можете да ги купите во три различни бои, бела, сина или црна, а тоа се издвојува по својата компактен и модерен дизајн.

Зад резервоарот за вода има а простор за складирање за 2 млазници а димензиите и тежината на апаратот се:

 • Висина: 26 cm - Ширина: 12 cm - Длабочина: 9,65 cm
 • Тежина: 0.66 Kg

Најдобра цена Waterpik WP 660

Овој орален наводнувач има препорачана цена од околу 90 евра, иако овде обично имаат попусти во текот на целата година. Во моментов, се чини како одлична опција, бидејќи има слична цена на wp-100 и подобри карактеристики.

Добијте ја најдобрата цена на интернет што можете да ја најдете во Шпанија, само треба да кликнете на овие копчиња и подобрете ја вашата насмевка со еден од најдобрите хидропулсори во моментот.

Имајте на ум: Погледнете ги цените во различни бои, можеби ќе заштедите многу пари

Мислења и цена WP-660Eu
 • Почисти заби - 50% поефикасен забен наводнувач...
 • Отстранување на дентален плак – отстранува до 99,9% од ...
 • Безбедно и меко - идеално за секој со загради, ...

Вклучени резервни делови

Ова се додатоци кои ќе ги добиете со купување на вашиот WP660 Aquarius. Донеси се што ви треба за целосна орална хигиена за секој корисник, а нема да ви треба ништо друго за да ги одржувате вашите заби чисти и здрави секој ден.

 • 3 Стандардни млазници за директна употреба
 • 1 Специјална писка за ортодонција
 • 1 Специјални импланти за уста од XNUMX Plate Seeker
 • 1 Специјална Pik Pocket писка за пародонтални зони
 • 1 млазница со глава на четка за заби

Поврзани производи

Како работи WP660?

Во ова видео можете да видите како се користи, што е подобро од визуелна демонстрација за навистина да видите како функционира 🙂

Често поставувани прашања

 • Дали работи на батерија? Не, мора да се држи приклучен за работа.
 • Дали го отстранува забниот камен? Ниту еден хидропулсор не ги отстранува бигорот, но тие спречуваат таложење бигор.
 • Дали треба да се користи пред или после миење заби? Се користат по четкање, како замена за забен конец.
 • Може ли да го споделам со други домашни корисници? Секако, секој може да користи писка со својот прстен во различни бои.
 • Дали може да се користи со миење уста? Можете да разредете малку миење на устата во водата.

Мислења и заклучоци

waterpik wp 660 забен наводнувач

Професионалниот наводнувач WP-660 Aquarius е еден од најдобрите стоматолошки наводнувачи на пазарот со пристапна цена. Нејзината одлична опрема, неговите режими на работа и поддршката од водечки бренд го гарантираат тоа. Неговата вредност за парите е многу висока и ќе добиете големи придобивки со неговата секојдневна употреба.

Доколку барате комплетен уред кој овозможува најдобро чистење и го подобрува вашето орално здравје, ќе бидете целосно задоволни. Идеален е за луѓе со проблеми со непцата, како гингивитис, а со него ќе добиете го намалуваат воспалението и крварењето од нив.

Мислења на купувачите

Овој модел во различни бои е еден од најпродаваните производи на Амазон и акумулира повеќе од 1000 прегледи на купувачи. Просечната оценка е обично околу 4,4 ѕвезди од пет, што покажува општо задоволство на корисниците.

Овде можете да видите некои од сведоштвата, ако сакате да ги видите сите кликнете на копчето.

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

„Среќен сум што мојот стоматолог ми го препорача затоа што навистина ми го спаси здравјето на забите и непцата. Би го препорачал на секого. Единственото нешто што не ми се допаѓа е водата што се собира под дното“.

„Сакам да чистам и отстранувам остатоци од храна. Забите се чувствуваат добро по употреба. Постои крива за учење за да се избегне прскање. Никогаш повеќе нема да бидам без Water-Pik“.

„За мене, и сигурен сум дека многу други, користењето забен конец секогаш беше тешка задача, така што никогаш не сте сигурни дека го правите правилно. Тоа се смени со овој производ, сега е многу полесно “

Купете го Waterpik WP-660EU

Дали веќе ви е јасно дека ова е уредот што го баравте за подобрување на здравјето и хигиената на устата? Пристап од овде до онлајн продавницата со поголема разновидност и подобри цени:

Купете Waterpik WP 660 Eu
 • Почисти заби - 50% поефикасен забен наводнувач...
 • Отстранување на дентален плак – отстранува до 99,9% од ...
 • Безбедно и меко - идеално за секој со загради, ...

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1star1star
Агрегатно оценување
5 врз основа на 5 гласови
Име на бренд
Ватерпик
име на продукт
WP-660

Колку сакате да потрошите за наводнување на забите?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

50 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

6 коментари на „Waterpik WP-660 Aquarius Professional“

 1. Здраво, го имам наводнувачот и престана да работи. Водата престанува да излегува, што да направам за да ја поправам? Благодарам

  одговорот
  • Здраво. Може да бидат различни причини како што се протекување, заглавување или дури и дефект на моторот. Ако е стар помалку од две години, пожали се кај продавачот и ако има повеќе, обрати се во техничката служба. Податоците SAT се на нашата веб-страница. поздрав

   одговорот
 2. На 14 јуни оваа година го купивме овој модел на Амазон. По три месеци рачката е оштетена, не можете да ги ставате млазниците.
  Не знам дали замената е покриена со гаранцијата, но ве повикувам да ми дадете решение
  Благодарам

  одговорот
  • Здраво Мануел. Ако ја имаш фактурата, јасно е дека е под гаранција. Контактирајте со Амазон кој сигурно ќе го реши. поздрав

   одговорот
 3. Буенас тардес. Имам WATERPIK WP-60E, моторот работи многу добро, но се скрши вентил внатре во рачката каде што се спојува цревото на рачката, ако можеш да го земеш ќе ми направиш голема услуга или кажи ми каде да го земам. Благодарам.

  одговорот

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.