Waterpik WP-450 Cordless Plus Wireless

Ви го претставуваме Waterpik WP 450 Cordless Plus, најпродаваниот безжичен наводнувач од водечкиот бренд. Овој модел е одлично решение за бањи со ограничени простори или за продолжување на нашите патувања.

Меѓу безжичните уреди што ги продава брендот, Тој е најбалансиран и со најдобра вредност за парите. Има многу комплетни спецификации и опрема која ги задоволува потребите на секој корисник. Продолжете да читате, ние ќе ви ги кажеме главните моменти на овој производ и и неговите слаби точки.

*450 веќе не се продава, но можете да го замените со новиот 560

Waterpik 450 Определување

Ова се најважните карактеристики на WP-450 безжичен. Ги има потребните спецификации за да добиете правилна дентална хигиена доколку секојдневно ја комбинирате со четкање.

 • 2 Нивоа на притисок до максимум 75 Psi
 • Вклучени се 4 глави
 • Врв за ротација од 360 степени
 • Резервоар од 210 ml
 • Потивко работење
 • Батерија на полнење
 • Достапен во две бои
 • Сертифициран од ADA
 • 2 години гаранција

Главните предности

 • Има прилично висока врвна моќност, особено ако се земе предвид дека се работи за безжичен модел.
 • Способноста да се изберат две нивоа е од витално значење за избегнувајте непријатност кај корисниците со почувствителни непца.
 • Во прилог на стандардните глави вклучува конкретни совети за протези со ортодонција или импланти, така тоа е сестран модел.
 • Неговата ротирачка глава го олеснува чистењето и пристап до најтешките области на усната шуплина.
 • Резервоарот е еден од најголемите во преносни гаџети, намалување на бројот на полнење за време на употребата.
 • Оттука, испуштаното ниво на бучава е пониско од она на хидро-потиснувачите на маса тоа е помалку досадно.
 • Неговиот дизајн на батерии и интегрираниот резервоар заштедуваат многу простор и дозволуваат лесно однесете го на можни патувања.
 • Тој е произведен од водечкиот бренд и го има печат на Американско стоматолошко здружение, што ја гарантира неговата ефикасност.
 • Со гаранција ги покрива производните дефекти во текот на првите две години.

Безжичен, безжичен дентален наводнувач

WP 450 има дизајн сличен на електрична четка за заби, што резултира многу ергономски и компактен во споредба со десктоп моделите.

Достапен е во бела или црна боја и неговите димензии се:

 • Висина: 29,59 cm - Ширина: 6,95 cm - Длабочина: 9,65 cm
 • Тежина: 0,337 Kg

Најдобра цена Waterpik WP 450

Овој безжичен орален наводнувач има препорачана цена од околу 68 евра, значително повисока од другите марки. Откријте ја најдобрата цена на интернет што можете да го најдете во Шпанија како го правите кликнете на ова копче:

Резервни делови вклучени со овој пренослив Waterpik

Ќе го добиете вашиот WP450 waterpik со вклучени сите овие додатоци. Тие се доволни за повеќето корисници, дури и за оние кои користат уред.

 • 2 стандардни млазници за директна употреба
 • 1 Специјален гласник за ортодонција
 • 1 Специјални импланти за уста од XNUMX Plate Seeker
 • 1 полнач

Препорачан случај

Футрола за WP-450
108 прегледи
Футрола за WP-450
 • hermitsell сосема нова торбичка за носење
 • EVA полу-цврста торбичка за носење iPega отпорна на вода
 • Дизајниран да одговара на Waterpik Waterflosser Бежичен ...

Поврзани производи

waterpik wp 450 безжичен наводнувач

Кликнете за да ја видите целосната анализа на овие модели што може да ве интересираат повеќе:

Други модели на безжичен Waterpik

WP-450 е најпродаваниот безжичен наводнувач на Waterpik, но брендот носи и други преносливи наводнувачи. Доколку сакате покомплетен уред, или поевтин, не ги пропуштајте овие модели:

Со попуст
Waterpik наводнувач ...
4.232 прегледи
Waterpik наводнувач ...
 • Почисти заби - 50% поефикасен забен наводнувач...
 • Отстранување на дентален плак – отстранува до 99,9% од ...
 • Безбедно и нежно - оптимално за секој со...
Waterpik наводнувач ...
799 прегледи
Waterpik наводнувач ...
 • Идеален за патување - овој лесен наводнувач за вода со ...
 • Почисти заби - конецот со вода е 50% ...
 • Лесно отстранување на наслаги - отстранува до 99,9% од ...

Како работи Wireless Waterpik?

Еве ви оставаме а видео на шпански со чекор по чекор да го користите овој модел правилно и да го извлечете максимумот од него:

Често поставувани прашања

 • Може ли повеќе луѓе да го користат?: Се разбира, секој треба да ја користи само својата писка.
 • Дали има индикатор за полнење на батеријата?: Овој модел не, тој е вклучен во моделот WP-552 што можете да го видите во горниот дел.
 • Дали има резервни батерии?: Не се продава одделно
 • ¿Дали полначот има приклучок за Шпанија?: Да, тоа е полнач од 220V
 • Можете ли да користите вода од чешма?: Совршено, иако флашираната вода може да го продолжи својот животен век ако има многу вар во вашата област.
 • Колку долго трае батеријата?: Околу една недела
 • Дали депозитот е доволен за чистење?: Капацитетот доаѓа за брзо површно чистење, нормално е да се користат најмалку два товара вода.

Мислења и заклучоци

Наводнувачот WP-450 plus е најудобниот начин за завршете ја вашата орална хигиена дома и во движење. Отсуството на кабел и црево уште повеќе ја олеснува неговата употреба.

Бидејќи е производ без кабел и со намалени димензии, моќта на неговиот млаз е изненадувачка. Благодарение на неговиот притисок и директно импулсно нанесување ќе добиете одлични резултати. За само неколку секунди ги елиминира бактериите и остатоците во најтешките и недостапни области.

Единственото, но е отсуството на пик-џебна уста, особено за проблеми со непцата. Во секој случај, тоа е компатибилна замена што можеме да ја купиме одделно.

Докажани придобивки обезбедени од континуираната употреба:

 • Го подобрува општото орално здравје; забите, јазикот и непцата
 • Спречува болести на устата
 • Ви заштедува посети на стоматолог

Мислења на купувачите Waterpik 450

Задоволството на купувачите на овој производ е многу високо и неговите придобивки се докажани. Овде можете да прочитате неколку мислења, ако сакате да ги видите сите кликнете на копчето.

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

„Го имам мојот 2 години и штотуку го нарачав мојот втор уред. Единствениот проблем е што нема светло за полнење и како резултат на тоа не се знае дали единицата се полни или е завршена. Можеби ова може да се види во идните модели »

„Го избрав овој бидејќи немав простор во бањата за поголем модел. Го поседував поголемиот модел и го сакав, па кога дојде време да го заменам го сакав помалиот. Концептот е одличен, но не е толку моќен како десктоп“.

„Многу сум задоволен од овој производ, добро функционира и е лесен за употреба.

Купете Waterpik WP-450

Ако сте стигнале до тука и сте заинтересирани да го подигнете чистењето на устата на следното ниво со овој уред, кликнете на копчето:

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1starсива
Агрегатно оценување
5 врз основа на 7 гласови
Име на бренд
Ватерпик
име на продукт
WP-450

Колку сакате да потрошите за наводнување на забите?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

50 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.