Waterpik WP 300 Traveler

Wp-300 е десктоп модел дизајниран за корисници кои патуваат кои не сакаат да ја занемарат устата кога се далеку од дома.

Со оваа премиса тие имаат произведено производ покомпактен, со важни функции и компатибилност со електрични мрежи од различни земји.

Овој забен наводнувач е еден од најпродаваните на брендот и го има она што е неопходно за а целосна орална хигиена, иако неговата опрема е донекаде основна.

Продолжете да читате и откријте ги сите детали за производот што ги има Печат на АДА.

Избрани карактеристики Waterpik Traveler

Еве ги најважните карактеристики на WP-300, кои ќе ви овозможат да се грижите за вашето здравје на забите каде и да одите.

 • 3 Нивоа на притисок до 80 Psi
 • Вклучени се 4 глави
 • Компактен резервоар од 450 ml
 • Тивко работење
 • Транспортен случај
 • Напојување 100/240 VAC
 • Печат на АДА
 • 2 години гаранција

Главните предности

 •  Нејзината регулација на моќноста на три нивоа дозволува прилагодете го на потребите на корисникот, со што се избегнува можна непријатност во непцата.
 • Различните вградени глави обезбедуваат ефективно чистење дури и за корисниците кои користат апарат или имаат импланти стоматолошки
 • Потивкото работење ја намалува потенцијалната непријатност кога другите луѓе спијат.
 • Вклучениот капак е дизајниран за транспорт на уредот безбедно на патувања.
 • Може да се напојува со приклучоци од различни земји, до однесете го дури и во странство.
 • АДА печат ние обезбедува ефикасност дел апарато.

Пренослив дизајн на работна површина

WP 300 е а наводнувач на маса кои можете да ги купите во бела, црна или розова боја. Врвот на неговиот дизајн е малата големина и тоа што можете инвестирајте го депозитот да заземаат помалку простор за складирање.

[Су_листа икона = »икона: чек» icon_color = »# 40c203 ″]

 • Висина: 12,27 cm - Ширина: 13,72 cm - Длабочина: 11,18 cm
 • Тежина: 0,447 Kg

[/ su_list]

Најдобра цена Waterpik WP 300

Овој орален наводнувач има препорачана цена од околу 100 евра, иако можеме да го најдеме со попусти во зависност од сезоната. Тоа е производ со прилично висока цена во однос на неговите спецификации.

Откријте ја најдобрата цена на интернет што можете да ги најдете во Шпанија, само треба да кликнете на копчето.

Вклучени резервни делови

Ова се додатоците што ќе ги добиете со купувањето на вашиот WP300 патник. Донесете го она што е праведно и неопходно за правилна орална хигиена за повеќето корисници.

Ако не можете да живеете без вашиот наводнувач, тој е идеален придружник да ги одржувате вашите заби и непца здрави надвор од домот.

[Су_листа икона = »икона: чек» icon_color = »# 40c203 ″]

 • 2 стандардни млазници за директна употреба
 • 1 Специјален гласник за ортодонција
 • 1 Специјални импланти за уста од XNUMX Plate Seeker

[/ su_list]

Поврзани производи

Кликнете за да ја видите целосната анализа на овие модели што може да ве интересираат повеќе:

Како работи Travel Waterpik?

Сè уште не знаете како да го користите? Тоа е уред кој работи исто како и останатите. Во ова видео можете да го видите WP100 во акција

Често поставувани прашања

 • Дали губи вода откако ќе се исклучи? Нормално е да излегуваат остатоци оставени во цревото
 • Дали се достапни резервни делови и додатоци? Да, се продаваат резервни делови како млазници, резервоар, црева или дихтунзи
 • Дали работи на батерија? Нема батерија, работи приклучено на електрична мрежа.

Мислења и заклучоци

WP-300 Traveler Irrigator е наменет за олеснете го вашиот транспорт далеку од дома и затоа ја намалија големината и тежината по цена на некои карактеристики и бројот на глави што ги вклучува.

И покрај ова, тој сè уште е производ ефективни за повеќето корисници. Тоа е исто така компатибилен со млазници кои не се испорачуваат како стандард, за да можеме да ги купиме оние што ни се потребни за поцелосна употреба.

Ако сте загрижени за вашето орално здравје и сакате да одржувате а совршена орална хигиена дури и на вашите патувања, е моделот што ви треба. Неговата ефикасност во отстранувањето на наслаги, интердентални остатоци и бактерии е докажана, затоа не двоумете се да купите овој или друг модел од водечкиот бренд.

Осврти на купувачи

waterpik wp 300 патник

Задоволството на корисниците е практично сто проценти, како што можете да прочитате во Повратни информации од над 150 купувачи од ова копче.

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

„Ова е многу подобро, полесно и поцелосно од конецот! Се чувствувам како штотуку да ја напуштив стоматолошката ординација после чистење!»

„Тоа ми беше препорачано од роднина од САД бидејќи страдав од разни проблеми со забите. Го купив производот онлајн пред неколку недели и почнав да го користам редовно. Моите главни проблеми со забите исчезнаа. Според мое мислење, тоа е многу корисен производ за запирање и спречување на проблеми со забите кои произлегуваат од честичките од храна кои се лепат помеѓу забите и/или непцата“.

„Го сакам овој мал наводнувач за вода за патување. Мал е, добро дизајниран и ја има вистинската количина на вода. Ми се допаѓа многу повеќе од моделот на батерии што го имав, кој беше многу покомплициран и траеше само 7 месеци. Многу е добро што имате патна торба“.

Купете Waterpik WP 300 Traveler

Од ова копче можете да го добиете моделот по најдобра цена онлајн и удобно да го добиете дома.

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1starсива
Агрегатно оценување
3 врз основа на 5 гласови
Име на бренд
Ватерпик
име на продукт
WP-300

Колку сакате да потрошите за наводнување на забите?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

50 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

3 коментари за «Waterpik WP 300 Traveler»

 1. Размислувам да купам наводнувач waterpik и ми се допаѓа патникот, но не ми е јасно дали е компатибилен со глава на четка.
  Мислам, дали е само наводнувач или може да се користи како четка за заби?
  Благодарам

  одговорот
  • Добро утро Енџи. Овој модел е компатибилен со млазниците за четки waterpik TB-100E, иако не ги вклучува. Во секој случај, овие млазници не работат како електричната четка, бидејќи исфрлаат вода во исто време кога треба да ги преместите рачно бидејќи не се вртат или вибрираат. Ако сакате четка и наводнувач, треба да изберете модел како wl wp-900 или орален б. поздрав

   одговорот
 2. Задоволен сум со мојот waterpik Traveler, но сакам копија од гаранцијата и не знам како да ја добијам

  одговорот

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.