Waterpik WP 100 Ultra

Waterpik WP 100 Ultra е најпродаваниот стоматолошки наводнувач на брендот во Шпанија и можеби најмногу препорачани од стоматолозите на нашата земја.

Иако е негов модел од средна класа, тој доаѓа целосно опремен и никого не разочарува со добрите перформанси. Тоа е идеална опција доколку барате домашен производ со добри спецификации и вклучени многу додатоци. Продолжете да читате, ние ќе ви кажеме сè за овој бестселер.

Определување на Waterpik Ultra Wp-100

Како што веќе коментиравме, придобивките од овој орален наводнувач се одлични Благодарение на неговите целосни спецификации, но сигурно сакате да знаете кои се најважните карактеристики на waterpik 100:

 • 10 Нивоа на притисок до максимум 100 Psi
 • Вклучени се 7 глави
 • Врв за ротација од 360 степени
 • Рачка на контролното копче
 • Резервоар од 650 ml со капак и куќиште
 • Тивко операција
 • Достапен во две бои
 • Напојување 220 V
 • Моќност од 45 вати
 • Кабел долг 1,3 метри
 • 2 години гаранција
 • Печат на АДА

Главните предности

 • Поставките за притисок се совршени за да се прилагодат на потребите на секој корисник, достигнувајќи a одлично врвно ниво.
 • Различните типови млазници го прават WP-100 совршен повеќенаменски уред на сите корисници.
 • Ротирачкиот врв овозможува подобро пристап до сите области на усната шуплина побрзо и полесно да се елиминираат дури и последните преостанати бактерии.
 • Копчето на рачката ни овозможува да го запреме протокот на вода во секое време, олеснување на користењето на наводнувачот и заштеда на вода.
 • Придобивките и ефективноста на waterpik wp 100 беа научно докажано па затоа е сертифициран од Американската стоматолошка асоцијација.
 • Хидропусорот тоа е загарантирано против производствени дефекти две години.

Компактен наводнувач на клупа

WP 100 е наводнувач на маса што е достапен во две различни бои, бела или црна.

Има компактен дизајн и има преграда за додатоци и друга за складирање на цревото.

 • Висина: 25,15 cm - Ширина: 14,2 cm - Длабочина: 13,46 cm
 • Тежина: 0,670 Kg

Најдобра цена Waterpik WP 100 Ultra

Целото искуство на Waterpik и спецификациите на Wp-100 се претвораат во типична цена од околу 85 евра.

Точно е дека има и други многу поевтини, но и нам не ни изгледа преголема цена, бидејќи водечки бренд во светот.

Добијте ја најдобрата цена на интернет што можете да ги најдете во Шпанија, само треба да кликнете на копчето.

Вклучени резервни делови

Ова се сите додатоци за замена што ќе ги добиете со купувањето на вашиот WP100. Вклучува се што ви треба за комплетна орална хигиена за целото семејство и нема да ви треба ништо друго за да ги одржувате забите чисти и здрави секој ден.

 • 2 стандардни млазници за директна употреба
 • 1 Специјален гласник за ортодонција
 • 1 Специфична млазница за чистење на јазикот
 • 1 Специјални импланти за уста од XNUMX Plate Seeker
 • 1 Pik Pocket писка специфична за пародонтални области
 • 1 млазница со четка за заби

Поврзани производи

waterpik wp 100 ултра наводнувач

Кликнете за да ја видите целосната анализа на овие модели што може да ве интересираат повеќе:

Како работи Waterpik 100?

Како и сите тие е лесен за употреба, на видеото можете подобро да го видите отколку објаснување.

Често поставувани прашања

 • Дали може да се користи во шпанскиот приклучок?: Да, тоа доаѓа со стандардот на нашата земја.
 • Што е подобро, овој или 660? Ова е нешто постар модел, иако е исто толку ефикасен.
 • Дали резервните делови се продаваат одделно? Да, има млазници, резервоари, рачки, дихтунзи, црева итн.
 • Дали водата излегува континуирано или импулсно? Излегува во многу брзи импулси
 • Дали има ултра и нормален модел? Не, има само еден wp-100, ултра професионалецот
 • Дали е подобар од WP70 или полошо? Спецификациите на овој уред се нешто повисоки
 • Дали се полни? Нема батерија, работи приклучено?
 • Дали служи за отстранување на забен камен? Ниту еден од нив не се користи за да се елиминира, туку се користи за да се спречи.
 • Дали може да се монтира на ѕид? Овој модел мора да биде поддржан, нема поддршка за да го закачите.
 • Каква вода ви треба? Доволна е чешмата.

Мислења и заклучоци

Наводнувачот WP-100 Ultra е најлесниот и најбрзиот начин да се постигне а целосна орална хигиена. Кинетички е докажано дека е многу поефективна од ексклузивната употреба на четката заби, па дури и забен конец.

Благодарение на неговата ефикасност и сите додатоци вклучени во овој модел, може да се користи од сите членови на семејството.

Со неговата секојдневна употреба ќе можете да ги елиминирате повеќето остатоци од храна и бактерии, намалување на можноста за заболување како гингивитис. Купувањето на овој наводнувач веројатно ќе ви помогне избегнувајте многу посети на вашиот стоматолог.

Осврти на купувачи

Овој модел е бестселер на Амазон каде повеќе од 900 корисници Тие ја оставија својата проценка и ја постигнаа со 4.5 ѕвезди од 5. Можете да ги погледнете коментари од ова копче.

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

„Го купив овој WaterPik ultra пред околу 6 месеци за да го заменам стариот модел што го имав. Долго време користам WaterPiks по препорака на мојот стоматолог. Го користам наместо да користам забен конец, бидејќи многу подобро функционира и ги остава забите и непцата чисти и свежи“.

„Го купив пред една година на предлог на мојот хигиеничар и направи огромна разлика во мојата орална хигиена. Имав проблеми со воспаление на непцата и ми рекоа дека морам да доаѓам на секои 4 месеци. Сега откако го користев, немам повеќе проблеми. Моите состаноци за стоматологија се одлични, а исто така и моите заби и непца“.

Купете Waterpik WP-100

Дали сакате да го добиете овој уред и да ви биде доставен до вашиот дом? Кликнете на оваа врска

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1starсива
Агрегатно оценување
5 врз основа на 3 гласови
Име на бренд
Ватерпик
име на продукт
WP-100

Колку сакате да потрошите за наводнување на забите?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

50 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

5 коментари за «Waterpik WP 100 Ultra»

 1. И јас сум задоволен од овој производ, но синото капаче на резервоарот не се вклопува добро и водата истекува. Како можам да добијам замена за тој приклучок? Знае некој? Дури ни полниот резервоар не е достапен за купување. Би ценел ако некој знае каде можам да го добијам тој тенк во форма на црна ѕвезда. Благодарам!

  одговорот
  • Здраво Росио, на нашата веб-страница имаме список на достапни резервни делови, а исто така и податоци за техничката услуга за да побарате што не можете да најдете

   одговорот
  • Здраво Алфредо, на нашата веб-страница го имате контактот на техничката служба во Шпанија

   одговорот
 2. Рачката за наводнување ми треба за моделот WP-100, гледам во неговите додатоци што е многу слична, но ја покажуваат како за моделот WP660 и не знам дали работи за WP-100. За WP-100 не гледам, дали го снабдувате. ? Чекам одговор. Благодарам

  одговорот

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.