Електрични Waterpik четки

Изберете го waterpik четка што најмногу одговара на вашите потреби и буџет. Марката има два модели, SR-3000 Sensonic и AT-50 Nano Sonic. Откријте овде најистакнатите карактеристики и најдобрата онлајн цена што можете да купите. Ако имате наводнувач на брендот, тие можат да бидат идеален додаток за целосна орална хигиена.

Waterpik SR 3000 Sensonic Professional Plus

Откријте ја четката за заби Waterpik SR 3000 Sensonic Professional Plus. Благодарение на звучната технологија од најновата генерација, се постигнува поголема брзина на главата. Покрај тоа, поради неговиот дизајн со екстра меки и заоблени влакна, достигнува тешко достапни места помеѓу забите, нежно и ефикасно отстранувајќи ја плаката.

Овој модел има а ергономски дизајн и сите потребни додатоци за да добиете одлично четкање секој ден.

Извонредни карактеристики:

 • 3050 отчукувања во минута
 • Регулатор со две брзини на рачката
 • Тајмер од 2 минути со интервали од 30 секунди
 • Индуктивна батерија на полнење
 • Индикадор де карга
 • Вклучени се 3 глави
 • 2 години гаранција

SR-3000 Waterpik Четка Цена

Не се пронајдени производи

Вклучени резервни делови:

 • 3 глави на четки за заби
 • Патничка футрола за четка
 • Навлаки за глава

Мислења на купувачите Waterpik Sensonic

„Пробав друг бренд и бев разочаран. Го вратив и потоа го купив Waterpik SR3000 и сум многу среќен. Ми се допаѓа држачот, држачот за полнење и LED светлата за нивото на батеријата. Посакувам да продадат четка за јазик“.

„Најдобрата четка за заби досега. Само што направив преглед после шест месеци и за прв пат во животот немав апсолутно НИКАКВА плакета! Ниту стоматологот не можеше да поверува“.

Не се пронајдени производи

Нано-сонична четка Waterpik AT-50

Откријте ја четката за заби Waterpik AT-50 Nano-Sonic по неодолива цена. Модел едноставно, но ефективно, со компактен дизајн идеален за носење каде било. Ако барате евтина, функционална и практична електрична четка за заби, прочитајте понатаму.

Извонредни карактеристики:

 • 1600 отчукувања во минута
 • Ергономски и лесен дизајн
 • Заменлива AAA батерија
 • 1 Вклучена глава
 • 2 години гаранција

Цена на Waterpik AT-50

Вклучени резервни делови:

 • 1 глава на четка за заби
 • 1 тројна батерија А

Мислења на купувачите Waterpik Nano Sonic

„Оваа ефтина звучна четка за заби што може да се замени со батерија е доста ефикасна додека е нежна за непцата. Во ред е за службени патувања или одмор бидејќи не мора да носите полнач. Главата на четката е лесно заменлива. »

„Ми се допадна неговата компактна големина, бидејќи се вклопува во обичниот држач за четка за заби и е доволно моќен за добро чистење“.

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

Вие исто така може да бидат заинтересирани:


Колку сакате да потрошите за наводнување на забите?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

50 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената