Наводнувачи Црн петок

¿Estás buscando Иригатор зделки за црниот петок? Одржувањето на доброто здравје на забите не е само естетско прашање, туку можете да избегнете губење на забите и мноштво здравствени проблеми кои произлегуваат од лошо негувана уста. Плус, ќе ви заштеди огромни суми на сметки за стоматолог.

Зошто искористете го црниот петок и заштедете двапати со купување на наводнувач за заби, добро осигурување за одржување на забите и непцата чисти ...

Црниот петок се занимава со наводнувачи за заби

Погледнете ги сите зделки на Irrigator за црниот петок

Црниот петок се занимава со четки за заби

Погледнете ги сите понуди на четките за црниот петок

Брендови за орална нега кои нудат зделки за црниот петок

Конечно доаѓаат понудите на Black Friday познати брендови како следново:

Орално-Б

Тој е еден од најпознатите брендови на меѓународно ниво во однос на тоа што има врска со денталната хигиена. Тој е во сопственост на американскиот Procter & Gamble, а неговите производи се меѓу најдобрите во однос на рачни, електрични четки за заби, наводнувачи, забен конец и пасти за заби. Години на искуство на ваша услуга за одржување на завидна уста.

Ватерпик

Тоа е добро познат бренд во светот на наводнувачите. Посебно е насочено кон здравјето на забите, иако имаат и други производи надвор од оваа област. Се карактеризира со тоа што нуди професионални производи за нега на вашата уста, со перформанси, квалитет и технологија која има добиено важни меѓународни награди.

Филипс

Европскиот технолошки гигант со седиште во Холандија е една од најугледните фирми во светот. Се карактеризира со квалитетни производи, иновативност и кои ги исполнуваат највисоките безбедносни стандарди. Покрај тоа, овој бренд не е посветен само на производи за домаќинството, тој е еден од најпрестижните добавувачи на технолошки материјал за здравствениот сектор. Тие, исто така, го ставија тоа искуство во служба на сите благодарение на нивните стоматолошки наводнувачи.

Xiaomi

Кинескиот технолошки гигант исто така сакаше да навлезе во светот на личната нега и хигиената на забите. Тоа го прави преку својот бренд Mijia, со наводнувачи и електрични четки со многу добар сооднос квалитет/цена. Покрај тоа, тие нудат добри резултати.

Што е црн петок

За многу луѓе, Црн петок Тоа не е ништо повеќе од ден на понуди и пазарења без рамноправни. Но, потеклото не било толку „убаво“, всушност, неговото име се случува во 1961 година, во Филаделфија (САД), кога полицијата на овој начин го повикала петокот по Денот на благодарноста поради огромната гужва што настанала во градот.

Замислете ден на агент со пропаднат град на сообраќај и преполни улици за да ги искористите понудите што ги нудат некои стоковни куќи и трговци на мало. Од година во година, овој термин станува популарен, сè додека не стана нормален во 1966 година. Неколку години подоцна, во 1975 година, ќе се прошири и во остатокот од земјата.

Но, не се прошири само лошата репутација за колапсот, туку и обичајот за правење Големи понуди за започнување на празничната шопинг сезона. Малку по малку беше усвоен во други земји, стигнувајќи до Шпанија во 2012 година.

Задолжен би бил германскиот ланец на продавници за технологија MediaMarkt воведе оваа традиција во Шпанија. Во ноември истата година, направи значителни попусти на своите производи, со огромна продажба. Ова ги натера другите големи продавници да се осмелат да го сторат истото во следните години, додека во 2015 година тоа веќе беше вообичаено, почнувајќи од стоковни куќи до мали бизниси.

Кога се слави црниот петок во наводнувачите 2021 година

црн петок наводнувачи

Како што ја коментирав приказната за потеклото на црниот петок, така беше Петок по четврток на Денот на благодарноста. Овој популарен празник се слави во САД, а исто така и во некои други земји, последниот четврток од ноември. Секоја година се паѓа во различен ден, но секогаш е четврти четврток во ноември.

Тоа е идеалниот датум за започнување на овие понуди за луѓето да купуваат пред Божиќ, да се снабдат со сè или неопходно и со подароците што ќе им бидат потребни за празниците што доаѓаат. Затоа, земајќи го предвид тоа, паѓа црниот петок 2021 година Петок, 26 ноември. Тоа е денот на кој мора да се сеќавате.

Време е да одите на шопинг најистакнатите поволни цени На Амазон, иако пред овој петок, во текот на таа недела, веќе се лансирани некои атрактивни флеш понуди. Познатиот Сајбер понеделник, следниот понеделник по црниот петок, но овој последен специјален за онлајн бизниси.

Зошто е добра можност да купите наводнувач или електрична четка за заби

Здравјето на вашите заби е важно во секое време. Ако веќе немате добра електрична четка за заби или наводнувач, тогаш треба да набавите. Да ги набавите по многу пониска цена од она што ќе го најдете во кое било друго време од годината, што подобро од искористете ги зделките на црниот петок.

Имајте на ум дека овој ден е специјално дизајниран за промовирање на продажбата. Попустите се исклучително високи, често 20, или 30%, па дури и повеќе. Целта е да се натера клиентот да види дека е вистинска зделка што нема да можете да ги најдете во ниту едно друго време. Вака функционира овој ден.

И така звучи навистина добро, вистина?

Кои производи за вашето орално здравје можете да ги купите на црниот петок

црн петок наводнувачи

За време на црниот петок, мноштво брендови и модели на прибор за орално здравје, некои од најистакнатите се:

  • Наводнувач: наводнувач за заби е уред за наводнување, односно за прскање со течност (во овој случај вода) вашите заби и непца. Во овој случај, она што го прави е да проектира млаз со голема брзина за да ги исчисти остатоците од храна, дентален плак и бактерии кои не се лесни за чистење со други методи за чистење. Затоа, тоа е суштинска алатка за одржување на привлечните заби и непца во добра состојба, избегнувајќи го страшното губење на забите и последователните трошоци за импланти.
  • Електрична четка за заби: електричната четка за заби ви овозможува да ги чистите забите користејќи високофреквентни вибрации, што е многу поефикасна од рачната четка. Покрај тоа, тој е многу поудобен, бидејќи неговата батерија и моќниот мотор ќе ја завршат речиси целата работа за вас. Ако сакате многу поефикасно чистење, тогаш искористете го Black Friday за да добиете едно од овие. Исто така, само главата е за еднократна употреба, со што ќе се избегне повеќе пластичен отпад.
  • Производи за здравје на забите: покрај наводнувачот и четката за заби, на црниот петок може да најдете добри попусти и на други производи како пасти за заби, рачни четки, средства за плакнење уста, резервни делови за електрични четки за заби, забна патека итн.

Каде што има продажба на наводнувачи и електрични четки за заби за време на црниот петок:

Доколку размислувате да купите електричен наводнувач или четка за заби од најдобар квалитет и со големи попусти За време на овој црн петок, не заборавајте да погледнете во продавниците како што се:

  • пресекот: и физичките продавници на овој француски синџир, како и веб-страницата за онлајн продажба, ќе бидат преполни со добри понуди за време на црниот петок. Меѓу овие понуди ќе се најдат и производите за орална хигиена. Начин да го подобрите здравјето на вашите заби и непца за многу помалку, со некои од најдобрите брендови на наводнувачи и електрични четки.
  • Амазон: Таа е омилена платформа за онлајн продажба, бидејќи има најголема разновидност на брендови и модели на забни наводнувачи и електрични четки. Покрај тоа, тие имаат услуга која нуди гаранции за враќање, сигурни плаќања, а ако сте клиент на Prime, пакетот многу брзо ќе пристигне дома. И ако внимавате на црниот петок, ќе видите прекрасни блиц зделки што не можете да ги одбиете.
  • Англискиот суд: овој шпански ланец ќе има и бескрајни специјални промоции за Црниот петок, како во најблиската физичка продавница, така и на интернет за да ви го достават до дома. Во делот технолошки хигиенски уреди ќе најдете се што ви треба со значителни попусти кои ќе ви заштедат многу пари.

Добијте комплетен комплет за чистење за навистина смешна цена...