Philips стоматолошки наводнувачи

Откријте зошто Филипс Соник е опсегот на Преносливи наводнувачи со поголема личност Од пазарот.

Може да ве интересира: Преносливи стоматолошки наводнувачи

Безжичните хидропулсори на германскиот бренд се необележани од останатите производи и еве ви кажуваме кои се нивните предности и недостатоци во однос на другите производители. Не губете детали!

Истакнати карактеристики Philips Dental irrigators

Германската компанија е една од ретките признати брендови што продава хидро-потисни, иако имаат само преносни орални наводнувачи.

Тие се уреди многу различни од повеќето, со многу помодерни дизајни и иновативни технологии, иако нивните цени се исто така над останатите.

на извонредни карактеристики кои ги разликуваат од другите производители се:

 • Ергономски, модерен и минималистички дизајн
 • Компактна големина
 • Водени млазници за лесно користење
 • Микро-капки млаз воздух/вода
 • Погоден за полнење со плакнење
 • Долготрајни литиумски батерии
 • Станица за полнење вода

Предности Според Philips

Овде можете да видите кои се придобивките на наводнувачите за флос на воздухот sonicare според самата компанија:

 • Ослободете се од користењето конец и неговите досадни
 • Иста ефикасност како и конецот за само 60 секунди.
 • Отстранува 99,9% од плаките
 • Подобрете го здравјето на непцата за 2 недели

Палета на орални наводнувачи на Philips

Тековниот опсег има две верзии со по неколку модели, кои се разликуваат по боите и вклучените додатоци:

Опсегот на Sonicare Power Flosser

Тие се наводнувачите со најосновните спецификации на брендот и затоа најевтиното, иако ги исполнуваат сите карактеристики што ги споменавме погоре.

Тие работат со а единечен неприлагодлив млаз и има LED индикатор за слаба батерија.

Цените на нивните влезни орални наводнувачи се околу 80 евра во зависност од конкретниот модел. Во времето на пишувањето, тие беа достапни со попусти близу 30%.

Кликнете на копчето за да видете ја најдобрата ажурирана онлајн цена:

Опсег Sonicare DiamondClean 9000

Хидропулсорите во овој опсег ја вклучуваат можноста за поставете го млазот на три рафали во автоматско или рачно и индикатор за ниво на полнење на батеријата.

Се разбира, овие мали подобрувања претставуваат а мало зголемување на трошоците во однос на претходните.

Моделите од оваа верзија се со приближна цена од 300 евра, во зависност од додатоците и бојата. Иако тоа е препорачаната цена, вообичаено е да се намалена за околу 30 отсто.

Од тука можете да ги видите ажурирана понуда со најдобра онлајн цена:

Мислења Philips Dental Irrigator

Philips одлучи да се разликува од останатите брендови Што се однесува до наводнувачите, но се чини дека облогот не помина баш најдобро. Продажбата на холандскиот бренд е многу помала од компаниите како Ватерпик, Орал-Б или дури и малку познати кинески брендови кои се издвојуваат по нивната добра вредност за парите.

Прво, ефективноста на нивните засилувачи испорачува како што ветија, но доверливоста на нивните производи се чини дека не ги исполнува очекувањата. Додека корисниците ги сметаат за ефективни и лесни за употреба, постојат премногу поплаки за дефект се повторува меѓу вашите купувачи.

Погледнете повеќе прегледи на Амазон

Ако размислувате да набавите хидропулсор, не треба да ги пропуштите овие написи, тие сигурно ќе ви помогнат да го извлечете максимумот од тоа:

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.