бели дамки за заби

Бели дамки на забите

Белите дамки на забите се доста чести и можеме да ги забележиме и кај возрасни и кај деца. Тие се дамки кои можат да се најдат во еден или повеќе заби и во различни области од нив. Поврзани содржини: Дамки од заби Во денешната статија ги разјаснуваме вообичаените сомнежи за овој проблем, покривајќи ги ...

читај повеќе

philips sonicare здрава бела

Philips Sonicare Healthy White

Електричната четка за заби Philips Sonicare Healthy White модел HX6711 / 02 е вистинскиот инструмент за постигнување здрава и светла насмевка уште од првата недела на употреба. Како што е обичајот на германската марка, овој уред има најсовремена технологија за постигнување белење на забите со брзо отстранување на повеќе од 90% од дамките кои се појавуваат на ...

читај повеќе

Philips Sonicare Diamondclean

Филипс Sonicare DiamondClean

Марката Philips е светски лидер во дизајнот и производството на електрични четки за заби, бидејќи тие се полни со врвна технологија за да се обезбеди добро орално здравје. Таков е случајот со четката Sonicare Diamond Clean модел HX9352 / 04, моќен уред кој ветува дека ќе ги избели забите и ќе ги одржува здрави непцата. Ако сакаш …

читај повеќе

Орален B PRO 2 2500

Орален B PRO 2 2500

Ако сакате да ја подобрите вашата орална хигиена, не треба да ја пропуштите оваа рецензија за Oral B PRO 2 2500, една од најпродаваните електрични четки за заби и најдобро ценета од корисниците. Откријте со нас оваа прекрасна четка за заби: кои се придобивките, нејзините карактеристики, цената, мислењата ... сè за да ги знаете нејзините предности и недостатоци.

Орален B PRO 750

Орален B PRO 750

Ви ја претставуваме електричната четка за заби Oral-B Pro 750 CrossAction, една од најпродаваните електронски четки за заби кај нас. Придружете ни се и дознајте зошто се соочуваме со еден од најценетите уреди за чистење на забите од страна на корисниците. Не ја пропуштајте оваа рецензија и откријте ги карактеристиките, цената, мислењата на ...

читај повеќе

Xiaomi четка за заби

Xiaomi четка за заби

Xiaomi продолжува да прави место за себе меѓу првите технолошки брендови ширум светот, а на пазарот за здравје на забите ја претставува електричната четка за заби Xiaomi MI. Sonic електрична четка за заби која е меѓу најпродаваните кај нас. Ако веќе сте решиле да ја носите вашата најдобра насмевка, но сеуште не ...

читај повеќе

најдобрите стоматолошки клиники

Најдобри стоматолошки клиники

Според направените студии, процентот на Шпанци кои имале лоши искуства на стоматолог може да биде околу 50 проценти или дури и повеќе. Дополнително, статистиката на Генералниот совет на стоматолозите покажува дека секоја година се зголемува бројот на поплаки. Статистиката е загрижувачка, бидејќи најголем дел од населението ќе има ...

читај повеќе

Орални Б резервни делови

Препорачливо е секогаш да купувате оригинални Braun Oral-B резервни делови за да се обезбеди правилно функционирање и најдобри резултати во вашата орална хигиена. Брендот продава различни резервни делови како што се црева, резервоари, млазници, четки итн... Резервни делови за Irrigator За да ја одржите ефикасноста на вашиот орален наводнувач Oral B, препорачуваме да ги менувате прскалките во временските рамки препорачани од ...

читај повеќе

Најдобрите електрични четки за заби

Најдобрите електрични четки за заби

Изборот на соодветна четка за заби, како и техниката на четкање е од големо значење за да се постигне ефикасно и безбедно чистење во исто време. Затоа решивме да го напишеме овој сеопфатен водич и да ви помогнеме да ја изберете најдобрата електрична четка за себе. За да го добиете правилното купување...

читај повеќе

Орален Б Waterjet наводнувач

Ви претставуваме уште еден Oral-B Irrigator, кој е развиен со технологијата Braun. Станува збор за моделот Waterjet MD16, едноставен, но ефикасен уред кој се издвојува по двата типа на млазници, едниот нормален, а другиот специфичен за нега на чувствителни непца. Подолу ги анализираме неговите главни карактеристики и неговата цена, за да можете да ...

читај повеќе

Најдобрите пасти за заби

Најдобрите пасти за заби

Дали барате информации за најдобрите пасти за заби на пазарот? Оралното здравје во голема мера зависи од поседувањето на вистинските производи, а во рамките на достапните пасти за заби има и такви кои успеваат да се истакнат над останатите.

Орален Б Оксиџет наводнувач

Овој пат зборуваме за Braun Oral-B Irrigator, кој се издвојува по тоа што има систем за чистење кој комбинира воден млаз под притисок со прочистен воздух, што ја прави опремата одлична опција за луѓе со чувствителни непца. Ќе направиме анализа на неговите главни карактеристики, предности и цена, а вие ...

читај повеќе

дамки од забите

Дамки на забите: причини, видови и како да се отстранат дамките од забите

Дамките на забите се многу чест проблем кој може да има свое потекло од различни причини. Во зависност од нивното потекло, тоа може да биде едноставно естетско прашање или одраз на некој вид здравствен проблем. Во оваа статија ќе откриете какви типови на забни дамки постојат, бидејќи секоја од нив се јавува ...

читај повеќе

20 најчести орални болести

20 најчести орални болести

Нашата уста може да биде зафатена од болести во која било од областите што ја формираат: забите, јазикот, усните, непцето итн... Дознајте кои се најчестите, нивните причини, како да ги спречите, симптомите и можните третмани.

Што е дентален биофилм и какви проблеми создава?

Што е дентален биофилм и какви проблеми создава?

Оралниот биофилм е она што е популарно познато како дентална плакета или бактериска плакета, иако овие термини моментално не се користат и се сметаат за помалку соодветни. Надвор од името, важно е да се знае неговото постоење и какви проблеми или болести може да предизвика во нашето орално здравје доколку не го контролираме.

воден пик wp 100

Waterpik WP 100 Ultra

Waterpik WP 100 Ultra е најпродаваниот стоматолошки наводнувач на брендот во Шпанија и можеби најмногу препорачан од стоматолозите во нашата земја. Иако е негов модел од средна класа, тој доаѓа целосно опремен и никого не разочарува со добрите перформанси. Таа е идеална опција доколку барате производ за ...

читај повеќе

воден пик wp 450

Waterpik WP-450 Cordless Plus Wireless

Ви го претставуваме Waterpik WP 450 Cordless Plus, најпродаваниот безжичен наводнувач од водечкиот бренд. Овој модел е одлично решение за бањи со ограничени простори или за продолжување на нашите патувања. Меѓу безжичните уреди што ги продава брендот, тој е најбалансиран и со најдобар сооднос на квалитет ...

читај повеќе

waterpik wp 660 забен наводнувач

Waterpik WP-660 Aquarius Professional

Waterpik Aquarius Professional е почетниот модел на најискусните орални наводнувачи на марката. Без сомнение, тој е еден од моделите со најдобра вредност за парите на пазарот. Овде ви кажуваме зошто и ќе откриете се што може да ви понуди за да го добиете најдоброто ...

читај повеќе

waterpik wp 70 класичен забен наводнувач

Класичен орален наводнувач Waterpik Wp 70

WP70 classic е наводнувач кој е меѓу најпродаваните кај нас иако долго време е на пазарот. Како влезен модел, можеби мислиме дека неговите карактеристики и опрема нема да бидат доволни, но ништо не може да биде подалеку од вистината.

waterpik wp900 комплетна нега наводнувач за заби со четка

Waterpik WP900 Целосна нега

Откријте ја гамата на waterpik две-во-едно со неговиот најпродаван уред, комплетната нега wp-900. Тоа е модел со наводнувач и четка за батерии Sensonic Professional Plus, совршена комбинација за да се добијат најдобри резултати во оралната хигиена дома. Доколку сакате да бидете чекор понапред во секојдневното одржување ...

читај повеќе

електрични четки за заби waterpik

Електрични Waterpik четки

Изберете ја четката Waterpik која најдобро одговара на вашите потреби и буџет. Марката има два модели, SR-3000 Sensonic и AT-50 Nano Sonic. Откријте ги тука најистакнатите карактеристики и најдобрата онлајн цена што можете да ја купите. Доколку имате наводнувач на брендот, тие можат да бидат идеално дополнување за ...

читај повеќе

waterpik резервни делови

Оригинални резервни делови за Waterpik

Ви препорачуваме секогаш да купувате оригинални резервни делови за Waterpik за да обезбедите работа и најдобри резултати во вашата орална хигиена. Марката има голем каталог на резервни делови како што се црева, резервоари, млазници, четки и многу повеќе. За да ја одржите ефективноста на вашиот waterpik, препорачливо е да ги менувате млазниците во временските рамки препорачани од ...

читај повеќе

како да исчистите забен наводнувач

Како да исчистите орален наводнувач и да избегнете дефекти

Водата содржи минерали кои имаат тенденција да се таложат во каналите и депозитите на флосерот. Поради оваа причина, треба периодично да го одржуваме и да го чистиме, со што ќе спречиме намалување или распаѓање на неговата ефикасност. На секои еден до најмногу три месеци, треба да ги следите овие едноставни чекори за да го одржувате чист и да врши ...

читај повеќе

како да се користи забен наводнувач

Како да се користи забен наводнувач? за она што служи и користи

Ако не сте сигурни што е Irrigator, за што служи, како се користи и кои се неговите придобивки, ќе ви го кажеме сето ова и многу повеќе. Можеби станаа модерни во последниве години, но веќе неколку децении со голема ефикасност ја подобруваат оралната хигиена на илјадници луѓе.